LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Imikeraderm (Imiquimod)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Imikeraderm (Rp) krem 50 mg/g 12 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
175,00
Cena
100% (zł):
175,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Imikeraderm

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Sun-Farm Sp. z o.o.

Co zawiera lek Imikeraderm?

Lek Imikeraderm to krem na skórę, który jest dostępny na receptę.
1 g kremu zawiera 50 mg imikwimodu, a 1 saszetka leku zawiera 250 mg kremu. Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu, które mogą powodować reakcje alergiczne (w tym reakcje typu późnego). Lek zawiera alkohol cetylowy i alkohol stearylowy - mogą one powodować miejscowe odczyny skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry). Lek zawiera alkohol benzylowy, który może powodować reakcje alergiczne i łagodne miejscowe podrażnienie skóry. Lek zawiera także butylohydroksytoluen, który może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry) lub podrażnienie oczu i śluzówek.

Jak działa lek Imikeraderm?

Imikwimod wspomaga układ odpornościowy organizmu w wytwarzaniu naturalnych substancji, które pomagają zwalczyć rogowacenie słoneczne.

Kiedy stosować lek Imikeraderm?

Lek Imikeraderm jest stosowany w leczeniu rogowacenia słonecznego - może być stosowany wyłącznie na występujące na twarzy i owłosionej skórze głowy rogowacenie słoneczne o charakterze płaskim, u pacjentów z prawidłowo funkcjonującym układem immunologicznym, jeżeli lekarz uznał że leczenie lekiem Imikeraderm jest najbardziej odpowiednie dla pacjenta.

Jak stosować lek Imikeraderm?

Lekarz przedstawi zasady dawkowania leku Imikeraderm oraz określi długość leczenia. Nie należy stosować większej ilości kremu niż zalecona przez lekarza. Należy dokładnie przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza dotyczących dawkowania leku.

Sposób podawania

Przed i po nałożeniu kremu należy dokładnie umyć ręce. Należy ściśle przestrzegać zaleceń zawartych w instrukcji dołączonej do opakowania leku. Po użyciu kremu z saszetki należy wyrzucić saszetkę z pozostałą ilością kremu. Nie należy zostawiać otwartej saszetki w celu późniejszego użycia. Za każdym razem należy zastosować nową saszetkę.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Imikeraderm?

W razie pominięcia dawki leku należy nałożyć krem jak najszybciej po przypomnieniu sobie o tym, a następnie kontynuować leczenie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy stosować kremu częściej niż raz na dobę.

Kiedy lek Imikeraderm nie może być stosowany?

Leku Imikeraderm nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (imikwimod) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Nie zaleca się stosowania leku Imikeraderm u dzieci i młodzieży.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Imikeraderm?

Przed zaordynowaniem leku Imikeraderm konieczne jest przeprowadzenie przez lekarza wywiadu, który będzie obejmował analizę przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz zadecyduje o zastosowaniu leczenia, określi zalecenia dotyczące kontroli leczenia oraz omówi sytuacje na jakie należy zwrócić szczególną uwagę. Należy zgłosić lekarzowi wszystkie wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Podczas leczenia nie należy korzystać z solarium oraz w miarę możliwości unikać światła słonecznego, a przebywając na świeżym powietrzu stosować odzież ochronną i bezpieczne nakrycia głowy. Nie należy zakrywać leczonego miejsca bandażami lub innymi opatrunkami po nałożeniu kremu Imikeraderm. Należy unikać kontaktu leku z oczami, ustami i nozdrzami.

Jak stosować lek Imikeraderm z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.

Czy można stosować lek Imikeraderm w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz zadecyduje, czy leczenie lekiem Imikeraderm można zastosować u kobiety, która jest w ciąży lub karmi piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Imikeraderm?

W ulotce dołączonej do opakowania leku Imikeraderm są omówione działania niepożądane towarzyszące terapii tym lekiem. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Jeśli podczas stosowania leku Imikeraderm reakcja skóry jest nieprawidłowa, należy przerwać stosowanie leku, umyć leczone miejsce wodą z łagodnym mydłem i skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Imikeraderm?

W przypadku zastosowania większej ilości leku niż została zalecona należy zmyć nadmiar kremu wodą z mydłem; po ustąpieniu reakcji skórnych można ponownie rozpocząć stosowanie leku. W sytuacji przypadkowego połknięcia leku (szczególnie przez dziecko) należy skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać lek Imikeraderm?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Kremu z otwartej saszetki nie należy używać ponownie.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Imikeraderm - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem