LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Inhibace (Cilazapril)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Inhibace (Rp) tabletki powlekane 1 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
23,00
Cena
100% (zł):
23,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Inhibace (Rp) tabletki powlekane 2,5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
32,50
Cena
100% (zł):
32,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Inhibace (Rp) tabletki powlekane 5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
54,00
Cena
100% (zł):
54,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Inhibace

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Cheplapharm Arzneimittel GmbH

Co zawiera lek Inhibace?

Lek Inhibace jest dostępny na receptę w postaci tabletek (3 dawki).
1 tabletka powlekana zawiera 1 mg, 2,5 mg lub 5 mg cylazaprylu. Tabletkę można podzielić na dwie równe dawki. Lek zawiera laktozę, dlatego pacjenci, u których występuje nietolerancja pewnych cukrów, powinni skonsultować się z lekarzem przed zażyciem tego leku.

Jak działa lek Inhibace?

Cylazapryl należy do grupy leków nazywanych inhibitorami enzymu konwertazy angiotensyny (inhibitory ACE). Cylazapryl powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego i ułatwia sercu pompowania krwi w organizmie.

Kiedy stosować lek Inhibace?

Lek Inhibace jest stosowany do leczenia:
- wysokiego ciśnienia tętniczego krwi;
- przewlekłej niewydolności serca.
Lekarz może zalecić inne leki do stosowania jednocześnie z lekiem Inhibace.

Jak stosować lek Inhibace?

Dawkę leku Inhibace i czas trwania leczenia określa lekarz. Nie należy przerywać stosowania leku Inhibace bez porozumienia z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować o tej samej porze każdego dnia; można go przyjmować przed posiłkiem lub po posiłku. Tabletkę należy połknąć, popijając wodą.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Inhibace?

Ważne jest przyjmowanie leku Inhibace regularnie każdego dnia. W razie pominięcia dawki leku należy opuścić pominiętą dawkę, a następnie przyjąć kolejną dawkę o stałej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Inhibace nie może być stosowany?

Leku Inhibace nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (cylazapryl), na inne inhibitory ACE lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować, jeśli po wcześniejszym stosowaniu innych inhibitorów ACE u pacjenta występowały objawy, takie jak: obrzęk twarzy, warg, jamy ustnej lub języka (są to objawy obrzęku naczynioruchowego). Nie można stosować tego leku również u pacjentów z wrodzonym obrzękiem naczynioruchowym lub obrzękiem naczynioruchowym o nieznanej przyczynie. Nie wolno stosować leku w ciąży powyżej trzeciego miesiąca.
Nie zaleca się stosowania leku Inhibace u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Inhibace?

Przed zaordynowaniem leku Inhibace lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem, podejmie decyzję o zastosowaniu leku oraz ustali częstotliwość kontroli leczenia. W razie pojawienia się jakichkolwiek pytań odnośnie stosowania leku, pacjent powinien zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać zaleconej przez lekarza dawki leku. Podczas leczenia lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia tętniczego i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. Stosując lek Inhibace, należy poinformować lekarza: jeśli pacjent poddawany jest dializoterapii; jeśli u pacjenta planowane jest odczulanie na jad pszczół lub os; jeśli u pacjenta planowana jest operacja (również stomatologiczna); jeśli pacjent poddawany jest aferezie lipoprotein o małej gęstości (LDL) z użyciem siarczanu dekstranu.

Jak stosować lek Inhibace z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Inhibace w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się przyjmowania leku Inhibace we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po trzecim miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Inhibace, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Nie zaleca się przyjmowania leku Inhibace podczas karmienia piersią, szczególnie w przypadku karmienia piersią noworodka lub wcześniaka.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Inhibace?

Działania niepożądane występujące podczas stosowania leku Inhibace są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Często mogą wystąpić: zawroty głowy, kaszel, nudności, zmęczenie, ból głowy. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
W razie wystąpienia ciężkiej reakcji zwanej obrzękiem naczynioruchowym lub reakcji alergicznej należy przerwać stosowanie leku Inhibace i jak najszybciej udać się do lekarza (objawami mogą być: nagły obrzęk twarzy, gardła, warg lub jamy ustnej powodujący trudności z oddychaniem lub połykaniem).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Inhibace?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku lub zażycia leku przez inną osobę należy jak najszybciej porozumieć się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Inhibace wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Inhibace może powodować zawroty głowy, szczególnie na początku leczenia - w takim przypadku nie należy prowadzić pojazdów, posługiwać się narzędziami ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Inhibace?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25˚C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Inhibace - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem