LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Lorabex tabletki (Lorazepam)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Lorabex (Rp) tabletki 1 mg 25 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
20,00
Cena
100% (zł):
20,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lorabex (Rp) tabletki 2,5 mg 25 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
22,00
Cena
100% (zł):
22,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Lorabex tabletki

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Co zawiera lek Lorabex tabletki?

Lek Lorabex to tabletki w 2 dawkach, które są dostępne na receptę.
1 tabletka zawiera 1 mg lub 2,5 mg lorazepamu. Tabletki można podzielić na dwie równe dawki. Lek zawiera laktozę - pacjent ze stwierdzoną nietolerancją pewnych cukrów powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Lorabex tabletki?

Lorazepam należy do grupy leków nazywanych benzodiazepinami i wykazuje działanie uspokajające i łagodzące lęk.

Kiedy stosować lek Lorabex tabletki?

Lek Lorabex tabletki jest wskazany:
- w krótkotrwałym objawowym leczeniu zaburzeń lękowych i bezsenności spowodowanej lękiem, gdy lęk jest poważny, obezwładniający lub naraża pacjenta na skrajne cierpienie;
- do uspokojenia przed zabiegami diagnostycznymi lub przed zabiegami chirurgicznymi.

Jak stosować lek Lorabex tabletki?

Dawkowanie leku Lorabex tabletki i czas leczenia określa lekarz, na podstawie stopnia nasilenia objawów. Leczenie powinno trwać jak najkrócej. Nie należy przerywać przyjmowania leku bez konsultacji z lekarzem. Jeśli konieczne będzie zakończenie leczenia, zmniejszanie dawki musi się odbywać stopniowo, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Sposób podawania

Tabletki należy połykać, popijając odpowiednią ilością płynu.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Lorabex tabletki?

W razie pominięcia dawki leku należy przyjąć kolejną tabletkę o zwykłej porze następnego dnia. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Lorabex tabletki nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (lorazepam), inne benzodiazepiny lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Lorabex tabletki nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat, chyba że jest to konieczne w celu uspokojenia przed zabiegiem chirurgicznym lub przed zabiegiem diagnostycznym. Dzieci w wieku poniżej 6 lat nie mogą być leczone tym lekiem.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Lorabex tabletki?

Przed terapią lekiem Lorabex tabletki konieczny jest wywiad lekarski oraz weryfikacja przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem, a także weryfikacja wszystkich leków stosowanych przez pacjenta. Lekarz omówi z pacjentem zasady prowadzenia terapii lekiem Lorabex tabletki, w tym ograniczenia czasu terapii, stopniowe zmniejszanie dawki podczas odstawiania leku oraz możliwość wystąpienia reakcji z odstawienia. Nie należy przyjmować dawek większych niż przepisane przez lekarza oraz dokładnie przestrzegać zaleceń dotyczących terapii. Czas leczenia nie powinien przekraczać 4 tygodni, a lekarz oceni konieczność przedłużania leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku należy skontaktować się z lekarzem. Szczególne środki ostrożności należy zachować podczas stosowania leku Lorabex tabletki u osób w podeszłym wieku. Podczas stosowania tego leku istnieje ryzyko uzależnienia, które zwiększa się razem ze zwiększeniem dawki oraz czasem leczenia. Ryzyko jest większe u pacjentów uzależnionych od alkoholu i leków. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent nadużywa lub w przeszłości nadużywał narkotyków, nielegalnych substancji lub alkoholu. Jeśli u pacjenta pojawią się myśli samobójcze lub myśli o samookaleczeniu, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Należy przerwać stosowanie leku i porozumieć się z lekarzem, jeśli w trakcie leczenia wystąpi lęk, stany pobudzenia, pobudliwość, zachowania agresywne, zaburzenia snu, pobudzenie seksualne, omamy, psychozy lub inne zaburzenia zachowania,. W czasie przyjmowania leku Lorabex tabletki nie należy spożywać alkoholu.

Jak stosować lek Lorabex tabletki z innymi lekami?

Lek Lorabex tabletki może wpływać na działanie innych leków lub inne leki mogą wpływać na jego działanie, dlatego tak ważne jest poinformowanie lekarza o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Lorabex tabletki w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz poinformuje pacjentki w ciąży lub karmiące piersią o wpływie leku Lorabex tabletki na płód lub karmione piersią dziecko. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji w trakcie leczenia.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Lorabex tabletki?

Działania niepożądane obserwowane podczas leczenia lekiem Lorabex tabletki są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Pojawienie się niektórych działań niepożądanych zależy od indywidualnej wrażliwości pacjenta i podawanej dawki leku. Najczęściej mogą wystąpić: uspokojenie, senność, niezborność ruchowa (ataksja), splątanie, zawroty głowy, osłabienie mięśni, zmęczenie. Lek może powodować uzależnienie fizyczne i psychiczne. Nawet po kilku dniach codziennego przyjmowania leku Lorabex tabletki, po przerwaniu leczenia, zwłaszcza nagłym, mogą wystąpić objawy odstawienia (np. ból głowy, depresja, splątanie, drażliwość, pocenie się, zaburzenia nastroju, zaburzenia zachowania, nadwrażliwość na światło, dźwięk i dotyk, zaburzenia koncentracji, omamy, bóle mięśni, stany pobudzenia, napady paniki, zawroty głowy).
Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Lorabex tabletki i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala w razie pojawienia się objawów ciężkiej reakcji alergicznej.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Lorabex tabletki?

W sytuacji przyjęcia większej liczby tabletek niż zalecona lub przypadkowego przyjęcia leku, należy natychmiast poinformować lekarza.

Czy lek Lorabex tabletki wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Lorabex tabletki może powodować uspokojenie, senność, zaburzenia koncentracji i zaburzenia czynności mięśni, co może niekorzystnie wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Podczas stosowania leku Lorabex tabletki nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Lorabex tabletki?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Lorabex tabletki - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem