LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Lorazepam Orion (Lorazepam)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Lorazepam Orion (Rp) tabletki 1 mg 25 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
17,00
Cena
100% (zł):
17,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lorazepam Orion (Rp) tabletki 1 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
18,70
Cena
100% (zł):
18,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lorazepam Orion (Rp) tabletki 2,5 mg 25 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
17,00
Cena
100% (zł):
17,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Lorazepam Orion

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Orion Corporation

Co zawiera lek Lorazepam Orion?

Lek Lorazepam Orion występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach i jest dostępny na receptę.
1 tabletka zawiera 1 mg lub 2,5 mg lorazepamu. Tabletkę można podzielić na dwie równe dawki. Lek zawiera laktozę - pacjenci, u których stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa lek Lorazepam Orion?

Lorazepam należy do grupy leków nazywanych benzodiazepinami i wykazuje działanie uspokajające i łagodzące lęk.

Kiedy stosować lek Lorazepam Orion?

Lek Lorazepam Orion jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu silnego, obezwładniającego lęku u osób dorosłych.

Jak stosować lek Lorazepam Orion?

Dawka leku Lorazepam Orion jest dobierana indywidualnie przez lekarza na podstawie nasilenia objawów i reakcji pacjenta na leczenie. Leczenie powinno trwać jak najkrócej. Nie należy samodzielnie kończyć lub przerywać stosowania leku. Kończąc leczenie należy stopniowo zmniejszać dawkę leku, a lekarz zaleci schemat zmniejszania dawki.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Tabletki należy popijać płynem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Lorazepam Orion?

W razie pominięcia dawki leku należy opuścić zapomnianą dawkę i przyjąć kolejną planową dawkę. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Lorazepam Orion nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (lorazepam), inne benzodiazepiny lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Lorazepam Orion nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Lorazepam Orion?

Przed zaleceniem leczenia lekiem Lorazepam Orion niezbędny jest dokładny wywiad z pacjentem, a także analiza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz przeanalizuje również wszystkie leki stosowane jednocześnie przez pacjenta i podejmie decyzję o wprowadzeniu leczenia. W momencie rozpoczęcia leczenia lekarz poinformuje pacjenta o ograniczonym czasie trwania terapii, o konieczności stopniowego zmniejszania dawki podczas odstawiania leku oraz o możliwości wystąpienia reakcji z odstawienia. Należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarskich dotyczących przyjmowania leku i nie przekraczać przepisanej dawki leku. Leczenie zazwyczaj nie powinno trwać dłużej niż 4 tygodnie, a lekarz może ocenić potrzebę kontynuacji leczenia. W razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Lek należy stosować szczególnie ostrożnie u pacjentów w podeszłym wieku. Przyjmowanie leku Lorazepam Orion może powodować uzależnienie, a ryzyko zwiększa się razem z dawką i czasem trwania leczenia. Ryzyko jest większe u pacjentów nadużywających w przeszłości alkoholu i leków. Należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występują lub występowały zaburzenia związane z zażywaniem narkotyków, nadużywaniem leków lub alkoholu. Jeśli u pacjenta pojawią się myśli samobójcze lub myśli o samookaleczeniu, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. W razie wystąpienia reakcji paradoksalnych (takich jak niepokój, pobudzenie, drażliwość, agresywność, urojenia, gniew, koszmary senne, omamy, psychozy i niewłaściwe zachowanie) należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem. Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku Lorazepam Orion.

Jak stosować lek Lorazepam Orion z innymi lekami?

Lek Lorazepam Orion może wpływać na działanie innych leków lub inne leki mogą wpływać na jego działanie, dlatego tak ważne jest poinformowanie lekarza o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Lorazepam Orion w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz poinformuje kobiety w ciąży lub karmiące piersią o możliwość stosowania przez nie leku Lorazepam Orion. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną antykoncepcję w trakcie leczenia.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Lorazepam Orion?

Działania niepożądane leku Lorazepam Orion są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Rodzaj i nasilenie działań niepożądanych zależą od indywidualnej wrażliwości pacjenta na lek oraz dawki. Najczęściej zgłaszane działania niepożądane tego leku to: uspokojenie, zmęczenie, senność, niezborność ruchowa (ataksja), dezorientacja, zawroty głowy, osłabienie mięśni. Stosowanie leku może prowadzić do uzależnienia fizycznego i psychicznego. Jeśli wystąpi uzależnienie fizyczne, nagłe przerwanie stosowania leku Lorazepam Orion może wywołać objawy odstawienia, do których należą: ból głowy, bóle mięśni, lęk, napięcie, niepokój, depresja, bezsenność, pocenie się, zawroty głowy, splątanie i drażliwość.
Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Lorazepam Orion i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala, jeśli wystąpią objawy ciężkiej reakcji alergicznej (w tym wysypka, świąd, obrzęk twarzy, warg, jamy ustnej i gardła powodujący trudności w połykaniu i oddychaniu).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Lorazepam Orion?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego przyjęcia leku (np. przez dziecko) należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub szpitalem.

Czy lek Lorazepam Orion wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Lorazepam Orion upośledza zdolność do reagowania, powoduje uspokojenie, senność, rozluźnienie mięśni, zawroty głowy i zaburzenia widzenia - nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn podczas jego stosowania.

Jak przechowywać lek Lorazepam Orion?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Lorazepam Orion - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem