LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Nodisen Rp (Diphenhydramine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Nodisen (Rp) tabletki 50 mg 16 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
27,40
Cena
100% (zł):
27,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Nodisen Rp

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Polfarmex S.A.

Co zawiera Nodisen?

Lek Nodisen występuje w postaci tabletek. Opakowanie 16 szt. jest dostępne na receptę.
1 tabletka zawiera 50 mg chlorowodorku difenhydraminy. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Nodisen?

Difenhydramina jest lekiem przeciwhistaminowym, który powoduje senność. Działanie to zostało wykorzystane do stosowania leku w problemach ze snem.

Kiedy stosować Nodisen?

Lek Nodisen jest stosowany w łagodzeniu przejściowych zaburzeń snu, występujących u osób dorosłych i młodzieży w wieku 16 lat i powyżej.

Jak stosować Nodisen?

Dawkowanie leku Nodisen, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować 20 minut przed pójściem spać. Tabletkę należy popić szklanką wody.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Nodisen?

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Należy przyjąć kolejną dawkę zgodnie z zaleceniami lekarza.

Kiedy Nodisen nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (chlorowodorek difenhydraminy) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Nodisen nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Nodisen?

Przed przepisaniem leku Nodisen lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz przekaże zalecenia związane z jego stosowaniem. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Nie należy przyjmować dodatkowej tabletki w sytuacji, gdy pacjent obudzi się w nocy. Nie należy zażywać więcej niż 1 tabletki na 24 godziny. Jeśli po upływie 7 dni problemy ze snem utrzymują się lub nasilą, należy zwrócić się do lekarza, ponieważ mogą one być oznaką innej poważnej choroby. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku, należy zwrócić się do lekarza. Należy przerwać stosowanie leku Nodisen i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy lub oznaki zaburzeń rytmu serca. Ponieważ lek Nodisen może powodować uzależnienie, należy niezwłocznie zgłosić lekarzowi pierwsze oznaki uzależnienia lub nadużywania leku. Należy przerwać stosowanie leku przynajmniej 72 godziny przed wykonaniem testów alergicznych, ponieważ difenhydramina - substancja czynna leku, może wpływać na wynik testu. Nie należy spożywać alkoholu w trakcie zażywania leku Nodisen.

Jak stosować Nodisen z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety. Lekarz zadecyduje, czy można stosować lek Nodisen z innymi lekami.

Czy można stosować Nodisen w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Nodisen kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Nodisen?

Działania niepożądane leku Nodisen zawiera ulotka dołączona do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Nodisen i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią reakcje alergiczne, takie jak wysypka skórna, swędzenie, pokrzywka, trudności w oddychaniu, świszczący oddech, obrzęk warg, języka, gardła, twarzy.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Nodisen?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub najbliższym oddziałem ratunkowym.

Czy Nodisen wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Nodisen jest stosowany do wywołania senności, która pojawia się wkrótce po jego przyjęciu. Jeśli po jego przyjęciu czas snu jest niewystarczający (czyli jest krótszy niż 7-8 godzin), istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń świadomości. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych przez minimum 8 godzin po przyjęciu leku Nodisen.

Jak przechowywać Nodisen?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Nodisen Rp - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem