LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Traumuscol (Etofenamate)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Traumuscol (OTC) żel 100 mg/g 1 tuba 50 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
20,00
Cena
100% (zł):
20,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Traumuscol

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Synoptis Pharma Sp. z o.o.

Co zawiera lek Traumuscol?

Lek Traumuscol to żel na skórę, który jest dostępny bez recepty.
1 g żelu zawiera 100 mg etofenamatu.

Jak działa lek Traumuscol?

Etofenamat działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

Kiedy stosować lek Traumuscol?

Lek Traumuscol jest stosowany u osób dorosłych w miejscowym leczeniu następujących chorób:
- tępe urazy, takie jak: stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia mięśni, ścięgien i stawów;
- choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, kolanowych, barkowych;
- reumatyzm pozastawowy: bóle okolicy krzyżowo-lędźwiowej, zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych (zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, torebek stawowych), zapalenie nadkłykci.

Jak stosować lek Traumuscol?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli
    Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, pasek żelu długości 2,5 do 5 cm należy nałożyć na skórę w okolicy objętej bólem, pokrywając nim powierzchnię nieco większą niż obszar objęty bólem. Żel należy delikatnie wetrzeć aż do całkowitego wchłonięcia się leku. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, chyba że ręce są leczone. Stosować maksymalnie 3 do 4 razy na dobę. W przypadku dolegliwości reumatycznych, przy dłuższych okresach leczenia, należy zmniejszyć liczbę zastosowań do 2 lub 3 razy na dobę. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, nie stosować leku dłużej niż 14 dni w przypadku urazów tkanek miękkich i (lub) reumatyzmu, lub dłużej niż 21 dni w przypadku bólów stawów.
  • Dzieci i młodzież
    Leku Traumuscol nie należy stosować u dzieci i młodzieży.
Sposób podawania

Lek należy stosować na skórę.

Kiedy lek Traumuscol nie może być stosowany?

Leku nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (etofenamat), kwas flufenamowy, na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować u kobiet w trzecim trymestrze ciąży oraz u dzieci i młodzieży.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Traumuscol?

Jeśli po upływie 7 dni objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia dalszego postępowania. Leku Traumuscol nie należy stosować na uszkodzoną skórę lub na wypryskowe zmiany zapalne na skórze. Nie stosować na śluzówki lub oczy. Podczas leczenia oraz w okresie 2 tygodni po leczeniu należy unikać ekspozycji leczonych miejsc na słońce lub solarium. Pacjenci chorzy na astmę, przewlekłą obturacyjną chorobę dróg oddechowych, katar sienny lub przewlekły obrzęk śluzówki nosa (polipy nosa) lub przewlekłe zakażenie dróg oddechowych, szczególnie w połączeniu z objawami podobnymi do kataru siennego, mogą stosować lek Traumuscol tylko pod ścisłym nadzorem lekarza. Należy unikać stosowania leku przez dłuższy czas i (lub) na duże obszary ciała.

Jak stosować lek Traumuscol z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Traumuscol w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Traumuscol może być stosowany w pierwszym i drugim trymestrze ciąży jedynie po ocenieniu przez lekarza stosunku korzyści do ryzyka; nie należy przekraczać zalecanej dawki dobowej. Nie wolno stosować leku Traumuscol w trzecim trymestrze ciąży. Matki karmiące piersią powinny unikać długotrwałego stosowania leku Traumuscol i nie mogą przekraczać zalecanej dawki dobowej; leku nie należy stosować w okolicach piersi.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Traumuscol?

Niezbyt często mogą wystąpić takie objawy jak rumień i pieczenie skóry. Bardzo rzadko obserwowano zapalenie skóry (np. silne swędzenie, wysypkę, obrzęk, wysypkę pęcherzową). Może także wystąpić reakcja fotouczuleniowa i objawy nadwrażliwości.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Traumuscol?

W przypadku zastosowania zawartości całej tuby leku i pokrycia nim w krótkim czasie całego ciała mogą wystąpić bóle i zawroty głowy oraz dolegliwości w nadbrzuszu - należy wówczas zmyć lek z powierzchni ciała wodą. W razie przypadkowego spożycia leku (np. przez dziecko) należy zgłosić się do lekarza.

Czy lek Traumuscol wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu leku Traumuscol na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Traumuscol?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem; nie zamrażać. Okres ważności po pierwszym otwarciu tuby wynosi 6 miesięcy.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Traumuscol - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Traumuscol - powiązane artykuły

W bólach stawów mięśni i pleców stosujemy leki do stosowania zewnętrznego, miejscowego, które stosowane na skórę łagodzą ból i stan zapalny.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem