LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Virgan (Ganciclovir)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Virgan (Rp) żel do oczu 1,5 mg/g 1 tuba 5 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
73,00
Cena
100% (zł):
73,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Virgan

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Laboratoires Thea

Co zawiera lek Virgan?

Lek Virgan to żel do oczu, który jest dostępny na receptę.
1 g żelu zawiera 1,5 mg gancyklowiru. Lek zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie oczu, szczególnie w przypadku zespołu suchego oka lub zaburzeń rogówki.

Jak działa lek Virgan?

Gancyklowir jest lekiem przeciwwirusowym.

Kiedy stosować lek Virgan?

Lek Virgan jest stosowany w leczeniu powierzchownego ostrego zapalenia rogówki spowodowanego zakażeniem wirusami Herpes simplex.

Jak stosować lek Virgan?

Lekarz określa dawkowanie leku Virgan i częstość stosowania. Należy kontynuować stosowanie leku Virgan przez okres wyznaczony przez lekarza.

Sposób podawania

Lek jest przeznaczony do stosowania do oka - odpowiednią ilość żelu należy umieścić w dolnym worku spojówkowym. Podczas podawania żelu nie należy dotykać końcówką zakraplacza oczu lub powiek.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Virgan?

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Virgan nie może być stosowany?

Leku Virgan nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (gancyklowir), acyklowir lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Virgan nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Virgan?

Przed podjęciem leczenia lekiem Virgan lekarz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz przekaże zalecenia związane z leczeniem wirusowego zapalenia rogówki i ustali częstość wizyt kontrolnych. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Należy zdjąć soczewki kontaktowe przed zastosowaniem tego leku i założyć je ponownie po upływie 15 minut. Wszystkie wątpliwości związane ze stosowaniem leku należy omówić z lekarzem.

Jak stosować lek Virgan z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Jeśli dodatkowo są stosowane inne krople lub maści do oczu, należy zachować odstęp 15 minut między poszczególnymi lekami, a lek Virgan zastosować jako ostatni.

Czy można stosować lek Virgan w ciąży i okresie karmienia piersią?

Decyzję o zastosowaniu leku Virgan u kobiet w ciąży lub kobiet karmiących piersią podejmie lekarz. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować środki antykoncepcyjne w trakcie leczenia i do 6 miesięcy po jego zakończeniu. Mężczyźni leczeni lekiem Virgan powinni stosować miejscową antykoncepcję (np. prezerwatywy) podczas leczenia i przez 3 miesiące po jego zakończeniu.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Virgan?

Działania niepożądane występujące podczas stosowania leku Virgan zawiera ulotka dołączona do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane tego leku to przemijające pieczenie lub kłucie, podrażnienie oczu, niewyraźne widzenie. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Virgan?

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego doustnego spożycia (np. przez dziecko) należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Virgan wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Po zakropleniu leku Virgan może wystąpić przejściowe nieostre widzenie - przed przystąpieniem do prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn należy poczekać aż widzenie powróci do normy.

Jak przechowywać lek Virgan?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Po otwarciu tubki nie należy przechowywać leku dłużej niż przez 4 tygodnie.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Virgan - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem