LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Atorvastatin Medical Valley (Atorvastatin)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Atorvastatin Medical Valley (Rp) tabletki powlekane 20 mg 30 szt.
Refundacja
30%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
2,46
0,00
Cena
100% (zł):
8,20
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Atorvastatin Medical Valley (Rp) tabletki powlekane 40 mg 30 szt.
Refundacja
30%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
4,58
0,00
Cena
100% (zł):
15,27
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Atorvastatin Medical Valley

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Medical Valley Invest AB

Co zawiera lek Atorvastatin Medical Valley?

Lek Atorvastatin Medical Valley występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach i jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 20 mg lub 40 mg atorwastatyny w postaci trójwodnej soli wapniowej. Lek zawiera laktozę - pacjenci ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją pewnych cukrów powinni skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania tego leku.

Jak działa lek Atorvastatin Medical Valley?

Atorwastatyna należy do grupy leków zwanych statynami, które regulują stężenie lipidów we krwi.

Kiedy stosować lek Atorvastatin Medical Valley?

Lek Atorvastatin Medical Valley jest stosowany do zmniejszenia stężenia lipidów (cholesterol i triglicerydy) we krwi, gdy sama dieta niskotłuszczowa i zmiany trybu życia nie są skuteczne.
Lek Atorvastatin Medical Valley może być także stosowany w celu zmniejszenia ryzyka chorób serca, nawet wtedy, gdy stężenie cholesterolu jest prawidłowe.
Podczas leczenia należy utrzymywać standardową dietę ze zmniejszoną zawartością cholesterolu.

Jak stosować lek Atorvastatin Medical Valley?

Lekarz dobierze odpowiednią dawkę leku Atorvastatin Medical Valley dla pacjenta oraz określi czas trwania leczenia.

Sposób podawania

Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą; mogą być przyjmowane o dowolnej porze dnia, podczas posiłków lub niezależnie od posiłków. Należy starać się przyjmować tabletkę każdego dnia o tej samej porze.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Atorvastatin Medical Valley?

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć kolejną dawkę w przewidzianym czasie. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Atorvastatin Medical Valley nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (atorwastatynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Atorvastatin Medical Valley nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 10 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Atorvastatin Medical Valley?

Po wywiadzie lekarskim oraz przeanalizowaniu wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku Atorvastatin Medical Valley, lekarz zaleci leczenie tym lekiem i przekaże zalecenia monitorowania leczenia. Zaleci także regularną kontrolę parametrów czynności wątroby. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Należy przerwać przyjmowanie leku Atorvastatin Medical Valley i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią bóle lub inne dolegliwości mięśni, które utrzymują się dłużej niż można się spodziewać.

Jak stosować lek Atorvastatin Medical Valley z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Atorvastatin Medical Valley z jedzeniem i piciem?

Nie należy spożywać więcej niż 1 lub 2 małe szklanki soku grejpfrutowego dziennie, ponieważ większe ilości soku grejpfrutowego mogą zmieniać działanie leku. Podczas przyjmowania leku Atorvastatin Medical Valley należy unikać spożywania nadmiernej ilości alkoholu.

Czy można stosować lek Atorvastatin Medical Valley w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Atorvastatin Medical Valley nie wolno stosować u kobiet w ciąży ani u kobiet karmiących piersią. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku, powinna przerwać przyjmowanie leku i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Kobiety w wieku rozrodczym podczas przyjmowania tego leku powinny stosować skuteczne metody zapobiegania ciąży.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Atorvastatin Medical Valley?

W trakcie stosowania leku Atorvastatin Medical Valley mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Atorvastatin Medical Valley i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala, jeśli wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: objawy ciężkiej reakcji alergicznej - obrzęk twarzy, języka i gardła powodujący trudności z oddychaniem; ciężka choroba objawiająca się łuszczeniem i obrzękiem skóry, pęcherzami skóry, ust, oczu, genitaliów oraz gorączką; wysypka skórna z różowo-czerwonymi plamami (szczególnie na dłoniach lub stopach); osłabienie, tkliwość, ból, zerwanie mięśni lub czerwonobrunatne zabarwienie moczu; objawy zespołu toczniopodobnego (takie jak wysypka, zaburzenia stawów i wpływ na komórki krwi); objawy zapalenia wątroby (takie jak zażółcenie skóry i oczu, utrata apetytu, świąd, ciemne zabarwienie moczu, jasne zabarwienie kału); objawy zapalenia trzustki (ból brzucha).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Atorvastatin Medical Valley?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Atorvastatin Medical Valley wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Atorvastatin Medical Valley zazwyczaj nie wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn. Nie należy prowadzić pojazdów, jeśli lek wpływa na zdolność ich prowadzenia. Nie należy używać żadnych narzędzi oraz maszyn, jeżeli stosowanie leku Atorvastatin Medical Valley wpływa na zdolność ich obsługiwania.

Jak przechowywać lek Atorvastatin Medical Valley?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Atorvastatin Medical Valley - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Atorvastatin Medical Valley - powiązane artykuły

Poniedziałek, 23 października 2023

Nowa lista refundacyjna od 1 listopada 2023 - nowości na liście aptecznej Nowa lista refundacyjna od 1 listopada 2023 r. – informacje ogólne Nowa lista refundacyjna od 1...

Więcej »
Poniedziałek, 23 października 2023

Zmiany na bezpłatnej liście dla seniorów 65+ od 1 listopada 2023 Listopadowa lista refundacyjna – informacje ogólne Listopadowa lista refundacyjna – nowości na bezpłatnej...

Więcej »
Poniedziałek, 23 października 2023

Zmiany na bezpłatnej liście dla dzieci do 18 lat od 1 listopada 2023 Listopadowa lista refundacyjna – informacje ogólne Listopadowa lista refundacyjna – nowości na bezpłatnej...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem