LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Bupropion Neuraxpharm (Bupropion)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Bupropion Neuraxpharm (Rp) tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu 150 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
65,00
Cena
100% (zł):
65,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Bupropion Neuraxpharm (Rp) tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu 300 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
116,00
Cena
100% (zł):
116,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Bupropion Neuraxpharm

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Neuraxpharm Arzneimittel GmbH

Co zawiera lek Bupropion Neuraxpharm?

Lek Bupropion Neuraxpharm występuje w postaci tabletek o zmodyfikowanym uwalnianiu w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 tabletka o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 150 mg lub 300 mg chlorowodorku bupropionu.

Jak działa lek Bupropion Neuraxpharm?

Bupropion działa przeciwdepresyjnie.

Kiedy stosować lek Bupropion Neuraxpharm?

Lek Bupropion Neuraxpharm jest wskazany do leczenia depresji u osób dorosłych.

Jak stosować lek Bupropion Neuraxpharm?

Dawkowanie leku Bupropion Neuraxpharm oraz czas leczenia określa lekarz. Pełne działanie leku może ujawnić się dopiero po upływie kilku tygodni lub miesięcy. Nie należy przerywać leczenia ani zmniejszać dawki leku bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Sposób podawania

Lek może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku; dawkę leku należy przyjmować rano. Tabletki należy połykać w całości. Tabletek nie należy żuć, rozkruszać ani dzielić.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Bupropion Neuraxpharm?

W razie opuszczenia dawki leku należy odczekać i przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Bupropion Neuraxpharm nie może być stosowany?

Leku Bupropion Neuraxpharm nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (bupropion) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku Bupropion Neuraxpharm nie należy stosować u pacjentów chorujących na padaczkę lub u których w przeszłości występowały napady drgawkowe; pacjentów, u których występują lub występowały w przeszłości zaburzenia jedzenia (np. bulimia lub anoreksja); pacjentów z guzem mózgu; pacjentów nadużywających alkoholu lub którzy właśnie odstawili alkohol albo zamierzają to uczynić; pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby; pacjentów, którzy ostatnio odstawili leki uspokajające lub będą je odstawiać w trakcie przyjmowania leku Bupropion Neuraxpharm; pacjentów przyjmujących aktualnie lub w ciągu ostatnich 2 tygodni leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów monoaminooksydazy.
Lek Bupropion Neuraxpharm nie jest zalecany do leczenia dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Bupropion Neuraxpharm?

Przed zleceniem leczenia lekiem Bupropion Neuraxpharm lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad oraz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o rozpoczęciu leczenia lekarz ustali terminy wizyt w celu oceny skuteczności leczenia i objawów choroby. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przyjmować dawek większych niż przepisane przez lekarza. Należy jak najszybciej poinformować lekarza lub zgłosić się do szpitala, jeśli u pacjenta pojawią się myśli samobójcze lub myśli o samookaleczeniu. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią napady drgawek, należy przerwać stosowanie leku (nie należy przyjmować więcej tego leku i należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym). Lekarz może zalecić rezygnację z picia alkoholu albo znaczne ograniczenie jego spożycia podczas przyjmowania leku Bupropion Neuraxpharm. Jeżeli pacjent pije aktualnie duże ilości alkoholu, nie należy nagle zaprzestawać picia, ponieważ może to wywołać napad drgawkowy.

Jak stosować lek Bupropion Neuraxpharm z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Nie należy przyjmować leku Bupropion Neuraxpharm, jeżeli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne leki zawierające bupropion. Leku Bupropion Neuraxpharm nie należy przyjmować jednocześnie z inhibitorami monoaminooksydazy (lekami stosowanymi w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona).

Czy można stosować lek Bupropion Neuraxpharm w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz zadecyduje, czy można stosować lek Bupropion Neuraxpharm u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Bupropion Neuraxpharm?

Działania niepożądane występujące podczas terapii lekiem Bupropion Neuraxpharm są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas stosowania leku wystąpią jakiekolwiek objawy reakcji alergicznej (w tym: zaczerwienienie skóry lub wysypka, pokrzywka, nietypowe świsty lub trudności z oddychaniem, obrzęk powiek, ust lub języka, bóle mięśni lub stawów) lub napad drgawkowy.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Bupropion Neuraxpharm?

W razie przyjęcia większej niż zalecana liczby tabletek należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy lek Bupropion Neuraxpharm wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, jeśli podczas stosowania leku Bupropion Neuraxpharm u pacjenta występują zawroty głowy lub uczucie pustki w głowie.

Jak przechowywać lek Bupropion Neuraxpharm?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnej butelce w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Bupropion Neuraxpharm - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem