LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Wellbutrin XR (Bupropion)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Wellbutrin XR (Rp) tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu 150 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
169,00
Cena
100% (zł):
169,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Wellbutrin XR (Rp) tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu 300 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
238,00
Cena
100% (zł):
238,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Wellbutrin XR

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

GlaxoSmithKline Ireland Ltd.

Co zawiera lek Wellbutrin XR?

Lek Wellbutrin XR występuje w postaci tabletek o zmodyfikowanym uwalnianiu w dwóch dawkach i jest dostępny na receptę.
1 tabletka o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 150 mg lub 300 mg chlorowodorku bupropionu.

Jak działa lek Wellbutrin XR?

Bupropion działa przeciwdepresyjnie.

Kiedy stosować lek Wellbutrin XR?

Lek Wellbutrin XR jest lekiem do leczenia depresji u osób dorosłych.

Jak stosować lek Wellbutrin XR?

Lekarz ustala dawkę leku Wellbutrin XR dla każdego pacjenta oraz długość leczenia. Pełne działanie leku może ujawnić się dopiero po upływie kilku tygodni lub miesięcy. Nie należy przerywać leczenia ani zmniejszać dawki bez skontaktowania się z lekarzem prowadzącym.

Sposób podawania

Lek może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku. Dawkę leku należy przyjmować rano. Tabletki powinny być połykane w całości (nie należy ich żuć, rozkruszać ani dzielić).

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Wellbutrin XR?

W sytuacji pominięcia dawki leku należy przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Wellbutrin XR nie może być stosowany?

Leku Wellbutrin XR nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (bupropion) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku Wellbutrin XR nie należy stosować: jeśli pacjent choruje na padaczkę lub występowały u niego napady drgawkowe; jeśli u pacjenta występują lub występowały w przeszłości zaburzenia jedzenia (np. bulimia lub anoreksja); jeśli pacjent ma guza mózgu; jeśli pacjent nadużywający alkoholu właśnie zaprzestał picia alkoholu lub zamierza to uczynić; jeśli u pacjenta występują ciężkie choroby wątroby; jeśli pacjent zaprzestał ostatnio przyjmowania leków uspokajających lub ma zamiar to uczynić w trakcie przyjmowania leku Wellbutrin XR; jeśli pacjent przyjmuje lub przyjmował w ciągu ostatnich 2 tygodni leki przeciwdepresyjne nazywane inhibitorami monoaminooksydazy.
Leku Wellbutrin XR nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Wellbutrin XR?

Przed wprowadzeniem leczenia lekiem Wellbutrin XR lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad. Po przeanalizowaniu przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku, lekarz rozpocznie leczenie i określi harmonogram kontroli objawów choroby i skuteczności leczenia. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać dawki przepisanej przez lekarza. W przypadku wystąpienia kiedykolwiek myśli o samouszkodzeniu lub samobójstwie, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią napady drgawek, należy przerwać stosowanie leku (nie należy go więcej przyjmować i skontaktować się z lekarzem prowadzącym). Lekarz może zalecić rezygnację z picia alkoholu albo znaczne ograniczenie jego spożycia podczas przyjmowania leku Wellbutrin XR. Jeżeli pacjent pije aktualnie duże ilości alkoholu, nie należy nagle zaprzestawać picia, gdyż może to wywołać napad drgawkowy.

Jak stosować lek Wellbutrin XR z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Nie należy przyjmować leku Wellbutrin XR, jeżeli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne leki zawierające bupropion. Leku Wellbutrin XR nie należy przyjmować jednocześnie z inhibitorami monoaminooksydazy (lekami stosowanymi w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona).

Czy można stosować lek Wellbutrin XR w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmie decyzję, czy możliwe jest zastosowanie leku Wellbutrin XR w czasie ciąży lub w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Wellbutrin XR?

Działania niepożądane związane z leczeniem lekiem Wellbutrin XR są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem w razie wystąpienia jakichkolwiek objawów reakcji alergicznej (zaczerwienienie skóry lub wysypka, pokrzywka, nietypowe świsty lub trudności z oddychaniem, obrzęk powiek, ust lub języka, bóle mięśni lub stawów) albo w razie wystąpienia napadu drgawkowego.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Wellbutrin XR?

W przypadku przyjęcia zbyt wielu tabletek leku należy natychmiast poinformować o tym lekarza lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy lek Wellbutrin XR wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeżeli lek Wellbutrin XR powoduje zawroty głowy lub uczucie pustki w głowie, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Wellbutrin XR?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w celu ochrony przed wilgocią i światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Wellbutrin XR - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem