LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Co-Prestarium Initio (Perindopril + Amlodipine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Co-Prestarium Initio (Rp) tabletki 3,5 mg + 2,5 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
21,50
Cena
100% (zł):
21,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Co-Prestarium Initio (Rp) tabletki 7 mg + 5 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
33,50
Cena
100% (zł):
33,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Co-Prestarium Initio

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Les Laboratoires Servier

Co zawiera Co-Prestarium Initio?

Lek Co-Prestarium Initio występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.

  • Co-Prestarium Initio 3,5 mg + 2,5 mg
    1 tabletka zawiera 3,5 mg peryndoprylu z argininą oraz 2,5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
  • Co-Prestarium Initio 7 mg + 5 mg
    1 tabletka zawiera 7 mg peryndoprylu z argininą oraz 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
    Lek zawiera laktozę - pacjent, u którego stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Co-Prestarium Initio?

Lek Co-Prestarium Initio zawiera dwie substancje czynne: peryndopryl i amlodypinę. Peryndopryl należy do grupy leków nazywanych inhibitorami ACE. Amlodypina jest lekiem z grupy antagonistów wapnia, które działają rozkurczająco na naczynia krwionośne.

Kiedy stosować Co-Prestarium Initio?

Lek Co-Prestarium Initio jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego u dorosłych pacjentów.

Jak stosować Co-Prestarium Initio?

Lekarz ustala dawkę i długość leczenia. Nie należy samodzielnie przerywać przyjmowania leku.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze, najlepiej rano przed posiłkiem. Leku nie należy popijać sokiem grejpfrutowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Co-Prestarium Initio?

Ważne jest regularne przyjmowanie leku Co-Prestarium Initio. W razie pominięcia dawki leku, należy przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Co-Prestarium Initio nie może być stosowany?

Leku Co-Prestarium Initio nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (peryndopryl lub amlodypinę), inny inhibitor ACE, inne leki z grupy antagonistów wapnia lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować, jeśli podczas wcześniejszego przyjmowania inhibitora ACE (do których należy peryndopryl) u pacjenta wystąpiły objawy, takie jak świszczący oddech, obrzęk twarzy lub języka, intensywne swędzenie lub nasilona wysypka skórna, lub jeśli takie objawy występowały u osoby spokrewnionej w jakichkolwiek innych okolicznościach.
Leku Co-Prestarium Initio nie należy stosować u dzieci i młodzieży.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Co-Prestarium Initio?

Przed przepisaniem leku Co-Prestarium Initio lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o zastosowaniu leczenia lekarz określi zasady kontroli leczenia. Lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia tętniczego i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Jeśli u pacjenta wystąpią nagle takie objawy jak obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła z trudnościami w połykaniu lub oddychaniu (są to objawy obrzęku naczynioruchowego), należy przerwać przyjmowanie leku Co-Prestarium Initio i natychmiast skontaktować się z lekarzem. O przyjmowaniu leku Co-Prestarium Initio należy poinformować lekarza lub personel medyczny w następujących przypadkach: planowane znieczulenie ogólne lub zabieg chirurgiczny; zabieg aferezy LDL; przeprowadzenie leczenia odczulającego na jad pszczół lub os. Podczas leczenia lekiem Co-Prestarium Initio należy unikać picia zbyt dużej ilości alkoholu.

Jak stosować Co-Prestarium Initio z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować Co-Prestarium Initio z jedzeniem i piciem?

Osoby przyjmujące lek Co-Prestarium Initio nie powinny spożywać soku grejpfrutowego ani grejpfrutów - produkty te mogą powodować zwiększenie stężenia amlodypiny we krwi (składnik leku Co-Prestarium Initio), a to może powodować nieprzewidziane nasilenie działania obniżającego ciśnienie tętnicze leku.

Czy można stosować Co-Prestarium Initio w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie jest zalecane stosowanie leku Co-Prestarium Initio w pierwszych 3 miesiącach ciąży i nie wolno go stosować w ostatnich 6 miesiącach ciąży, ponieważ jego stosowanie w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę podczas stosowania leku Co-Prestarium Initio, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Nie jest zalecane stosowanie leku Co-Prestarium Initio w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Co-Prestarium Initio?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Co-Prestarium Initio są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Co-Prestarium Initio i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem w momencie pojawienia się jakiegokolwiek z następujących objawów: nagły świszczący oddech, ból w klatce piersiowej, duszność lub trudności z oddychaniem; obrzęk powiek, twarzy lub warg; obrzęk języka i gardła mogący powodować trudności z oddychaniem; ciężkie reakcje skórne, takie jak nasilona wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry całego ciała, nasilone swędzenie, powstawanie pęcherzy, łuszczenie i obrzęk skóry, zapalenie śluzówek (zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka); nasilone zawroty głowy lub omdlenie; osłabienie rąk lub nóg, trudności w mówieniu (mogą być objawami udaru); nierówne lub szybkie bicie serca, ból w klatce piersiowej, zawał serca; silny ból w nadbrzuszu (może być objawem zapalenia trzustki); zażółcenie skóry lub oczu (mogą być objawem zapalenia wątroby).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Co-Prestarium Initio?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy Co-Prestarium Initio wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Co-Prestarium Initio może powodować wystąpienie objawów, takich jak nudności, zawroty głowy, osłabienie, zmęczenie lub ból głowy - jeśli wystąpią, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Co-Prestarium Initio?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Co-Prestarium Initio - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem