LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Inflectra (Infliximab)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Inflectra (Rpz) proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji 100 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Inflectra

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Pfizer Europe MA EEIG

Co zawiera lek Inflectra?

Lek Inflectra jest proszkiem do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka zawiera 100 mg infliksymabu. Po rekonstytucji 1 ml zawiera 10 mg infliksymabu.

Jak działa lek Inflectra?

Infliksymab należy do grupy leków nazywanych przeciwciałami monoklonalnymi. Infliksymab przyłącza się do substancji o nazwie czynnik martwicy nowotworu alfa (TNF-alfa), która uczestniczy w powstawaniu stanu zapalnego. Blokując aktywność TNF-alfa, infliksymab zmniejsza nasilenie stanu zapalnego i innych objawów chorób.

Kiedy stosować lek Inflectra?

Lek Inflectra jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu następujących chorób:
- reumatoidalne zapalenie stawów (w skojarzeniu z innym lekiem o nazwie metotreksat);
- łuszczycowe zapalenie stawów;
- zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa;
- łuszczyca;
- choroba Leśniowskiego-Crohna;
- wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
Lek Inflectra jest również stosowany u dzieci w wieku 6 lat i starszych w leczeniu choroby Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

Jak stosować lek Inflectra?

Lekarz określi dawkę i częstość podawania leku Inflectra. Będzie to zależało od choroby pacjenta, masy ciała i jego odpowiedzi na leczenie. Czas leczenia określa lekarz. Aby zmniejszyć ryzyko reakcji związanych z infuzją pacjent może otrzymać dodatkowe leki przed podaniem leku Inflectra, lub szybkość infuzji zostanie zmniejszona.

Sposób podawania

Lekarz lub pielęgniarka poda lek w formie infuzji dożylnej (kroplówki) przez 1 lub 2 godziny. Pacjent pozostanie pod opieką lekarza w czasie otrzymywania leku i od 1 do 2 godzin po zakończeniu infuzji.

Kiedy lek Inflectra nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (infliksymab), na białka mysie lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie wolno stosować u pacjentów z gruźlicą, innymi ciężkimi zakażenia lub niewydolnością serca o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim.
Lek Inflectra nie jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat w leczeniu choroby Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Inflectra?

Leczenie będzie nadzorowane przez lekarza specjalistę mającego doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu chorób, które można leczyć przy użyciu leku Inflectra. Po wywiadzie lekarskim oraz przeanalizowaniu wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem tego leku, lekarz zaleci leczenie i poda zasady kontroli terapii. Pacjent otrzyma specjalną kartę informacyjną zawierającą najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa stosowania leku Inflectra. Podczas leczenia lekarz będzie regularnie kontrolował stan pacjenta i odpowiedź na leczenie. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent był ostatnio szczepiony lub ma być zaszczepiony oraz jeśli planowana jest u niego operacja lub zabieg stomatologiczny. Należy omówić z lekarzem jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania tego leku.

Jak stosować lek Inflectra z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Inflectra w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Inflectra może być zastosowany w okresie ciąży lub podczas karmienia piersią, jeśli lekarz uzna to za konieczne. Należy unikać zajścia w ciążę, jeśli pacjentka jest leczona lekiem Inflectra i przez 6 miesięcy po ostatnim leczeniu tym lekiem. Pacjentka powinna omówić z lekarzem stosowanie w tym czasie odpowiednich środków antykoncepcyjnych.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Inflectra?

Działania niepożądane leku Inflectra są omówione w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem tego leku to zakażenia wirusowe (takie jak grypa lub opryszczka), ból głowy, zakażenia górnych dróg oddechowych, zapalenie zatok, nudności, ból brzucha, a także reakcje i ból związane z infuzją. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Inflectra wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeśli po przyjęciu leku Inflectra pacjent będzie odczuwał zmęczenie, wystąpią u niego zawroty głowy lub złe samopoczucie, nie powinien kierować pojazdami ani obsługiwać maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Inflectra - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem