LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Remsima (Infliximab)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Remsima (Rpz) proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji 100 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Remsima

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Celltrion Healthcare Hungary kft

Co zawiera lek Remsima?

Lek Remsima występuje w postaci proszku, z którego przygotowuje się koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka zawiera 100 mg infliksymabu. Po rekonstytucji 1 ml zawiera 10 mg infliksymabu.

Jak działa lek Remsima?

Infliksymab należy do grupy leków nazywanych przeciwciałami monoklonalnymi. Infliksymab przyłącza się do substancji o nazwie czynnik martwicy nowotworu alfa (TNF-alfa), która uczestniczy w powstawaniu stanu zapalnego. Blokując aktywność TNF-alfa, infliksymab zmniejsza nasilenie stanu zapalnego i innych objawów chorób.

Kiedy stosować lek Remsima?

Lek Remsima jest stosowany u osób dorosłych z następującymi chorobami:
- reumatoidalne zapalenie stawów (lek jest stosowany w skojarzeniu z metotreksatem);
- łuszczycowe zapalenie stawów;
- zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa;
- łuszczyca;
- choroba Leśniowskiego-Crohna;
- wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
Lek Remsima stosuje się także u dzieci w wieku 6 lat i starszych z chorobą Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego.

Jak stosować lek Remsima?

Dawkowanie leku Remsima ustala lekarz w zależności od rodzaju choroby, masy ciała pacjenta i jego odpowiedzi na leczenie. Czas leczenia ustala lekarz. W celu zmniejszenia ryzyka reakcji związanych z wlewem pacjent może otrzymać inne leki przed zastosowaniem leku Remsima lub zostanie zmniejszone tempo podawania wlewu.

Sposób podawania

Lek będzie podany przez lekarza lub pielęgniarkę we wlewie dożylnym trwającym 1 albo 2 godziny. Wszyscy pacjenci są monitorowani pod kątem reakcji podczas wlewu oraz przez co najmniej 1 do 2 godzin po jego zakończeniu.

Kiedy lek Remsima nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (infliksymab), na białka mysie lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować, jeśli u pacjenta występuje gruźlica lub inne poważne zakażenie albo niewydolność serca umiarkowana lub ciężka.
Lek Remsima nie jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat w leczeniu choroby Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Remsima?

Leczenie powinien nadzorować lekarz specjalista z doświadczeniem w diagnozowaniu i leczeniu chorób, w przypadku których można stosować lek Remsima. Przed zleceniem stosowania leku lekarz musi przeanalizować przeciwwskazania i środki ostrożności z tym związane. Po podjęciu decyzji o leczeniu lekarz przekaże zalecenia dotyczące kontroli terapii. Pacjent otrzyma specjalną kartę informacyjną zawierającą najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa stosowania leku Remsima. Lekarz będzie regularnie kontrolował stan pacjenta i odpowiedź na leczenie. Należy przedyskutować z lekarzem, jeśli pacjent był ostatnio szczepiony lub ma być szczepiony. Należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta planowana jest operacja lub zabieg stomatologiczny. Należy porozumieć się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem tego leku.

Jak stosować lek Remsima z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Remsima w ciąży i okresie karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią powinna skonsultować się z lekarzem, czy lek Remsima może być u niej zastosowany. Kobiety muszą stosować skuteczne środki antykoncepcyjne podczas leczenia lekiem Remsima i przez 6 miesięcy po ostatnim leczeniu tym lekiem (należy omówić z lekarzem stosowanie w tym czasie odpowiednich środków antykoncepcyjnych).

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Remsima?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Remsima, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi leku są: zakażenia wirusowe (takie jak grypa lub opryszczka), zakażenia górnych dróg oddechowych, zapalenie zatok, ból głowy, nudności, ból brzucha, reakcje związane z wlewem i ból. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Remsima wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeśli po podaniu leku Remsima u pacjenta występuje zmęczenie, zawroty głowy lub złe samopoczucie, nie wolno kierować pojazdami ani obsługiwać maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Remsima - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem