LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Lozap HCT (Losartan + Hydrochlorothiazide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Lozap HCT (Rp) tabletki powlekane 50 mg + 12,5 mg 30 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
7,13
0,00
Cena
100% (zł):
15,15
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Lozap HCT

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zentiva k.s.

Co zawiera lek Lozap HCT?

Lek Lozap HCT to tabletki, które są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 50 mg losartanu potasowego i 12,5 mg hydrochlorotiazydu. Linia podziału na tabletce nie jest przeznaczona do przełamywania tabletki. Lek zawiera żółcień chinolinową i czerwień koszenilową, które może powodować reakcje alergiczne.

Jak działa lek Lozap HCT?

Lek Lozap HCT zawiera dwie substancje czynne: losartan i hydrochlorotiazyd. Losartan należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II; działa rozkurczająco na naczynia krwionośne, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Hydrochlorotiazyd jest tiazydowym lekiem moczopędnym, który poprzez zwiększenie objętości wydalanego moczu powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego.

Kiedy stosować lek Lozap HCT?

Lek Lozap HCT jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi.

Jak stosować lek Lozap HCT?

Dawkowanie leku Lozap HCT i czas leczenia określa lekarz. Nie należy przerywać przyjmowania leku bez konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Lozap HCT?

Przyjmowanie leku Lozap HCT powinno być regularne. W przypadku pominięcia dawki leku należy powrócić do zaleconego schematu dawkowania. Nie należy przyjmować dwóch tabletek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Lozap HCT nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (losartan, hydrochlorotiazyd), jakiekolwiek inne sulfonamidy lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być stosowany: u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek; u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby; u pacjentów z małym stężeniem potasu, małym stężeniem sodu lub dużym stężeniem wapnia we krwi, których nie można skorygować leczeniem; u pacjentów z dną moczanową. Nie wolno stosować leku, jeśli pacjentka jest w ciąży dłużej niż 3 miesiące.
Leku Lozap HCT nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Lozap HCT?

Przed zleceniem stosowania leku Lozap HCT konieczny jest wywiad lekarski oraz analiza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz podejmie decyzję o leczeniu i przedstawi zalecenia dotyczące kontroli terapii. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Podczas leczenia lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia krwi i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. W trakcie leczenia należy chronić skórę przed działaniem światła słonecznego i promieniowania UV. Podczas przyjmowania leku Lozap HCT nie zaleca się spożywania alkoholu.

Jak stosować lek Lozap HCT z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Lozap HCT w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Lozap HCT w czasie pierwszych 3 miesięcy ciąży i nie wolno go stosować w ostatnich 6 miesiącach ciąży, ponieważ przyjmowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Lozap HCT, powinna jak najszybciej zgłosić to lekarzowi. Nie zaleca się stosowania leku Lozap HCT podczas karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Lozap HCT?

Działania niepożądane związane z leczeniem lekiem Lozap HCT są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Lozap HCT i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: wysypka, swędzenie, obrzęk twarzy, warg, jamy ustnej lub gardła, powodujący duszność i trudności w połykaniu (są to objawy ciężkiej reakcji alergicznej).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Lozap HCT?

W razie przyjęcia większej liczby tabletek leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Lozap HCT wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

W przypadku rozpoczynania leczenia lekiem Lozap HCT nie należy prowadzić samochodu ani obsługiwać maszyn do czasu ustalenia u pacjenta tolerancji na ten lek.

Jak przechowywać lek Lozap HCT?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Lozap HCT - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem