LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Mizetam (Ezetimibe + Atorvastatin)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Mizetam (Rp) tabletki 10 mg + 10 mg 30 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
14,04
0,00
Cena
100% (zł):
25,56
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Mizetam (Rp) tabletki 10 mg + 20 mg 30 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
14,04
0,00
Cena
100% (zł):
25,56
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Mizetam (Rp) tabletki 10 mg + 40 mg 30 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
14,04
0,00
Cena
100% (zł):
25,56
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Mizetam

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Co zawiera Mizetam?

Lek Mizetam występuje w postaci tabletek w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

 • Mizetam 10 mg + 10 mg
  1 tabletka zawiera 10 mg ezetymibu i 10 mg atorwastatyny.
 • Mizetam 10 mg + 20 mg
  1 tabletka zawiera 10 mg ezetymibu i 20 mg atorwastatyny.
 • Mizetam 10 mg + 40 mg
  1 tabletka zawiera 10 mg ezetymibu i 40 mg atorwastatyny.
  Lek zawiera laktozę - pacjenci, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa Mizetam?

Lek Mizetam zawiera 2 substancje czynne: ezetymib i atorwastatynę, które zmniejszają stężenie cholesterolu.

Kiedy stosować Mizetam?

Lek Mizetam jest stosowany u dorosłych w celu zmniejszenia stężenia cholesterolu całkowitego (w tym cholesterolu LDL) i triglicerydów we krwi; dodatkowo lek zwiększa stężenie cholesterolu HDL.
Lek Mizetam jest stosowany u pacjentów, u których sama dieta nie wystarcza do kontrolowania stężenia cholesterolu; przed rozpoczęciem przyjmowania leku Mizetam należy stosować dietę zmniejszającą stężenie cholesterolu i należy ją kontynuować podczas jego przyjmowania.
Lek Mizetam zmniejsza ryzyko zawału serca, udaru mózgu, operacji mającej na celu zwiększenie dopływu krwi do serca lub hospitalizacji z powodu bólu w klatce piersiowej.
Lek Mizetam jest przepisywany pacjentom, którzy przyjmują już obydwie substancje (atorwastatynę i ezetymib) w dawkach, jakie zawiera ten lek.

Jak stosować Mizetam?

Lekarz określa dawkę leku Mizetam, sposób przyjmowania i czas trwania leczenia.

Sposób podawania

Lek Mizetam można przyjmować o każdej porze, niezależnie od posiłków. Tabletkę należy połknąć, popijając np. szklanką wody.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Mizetam?

W razie pominięcia dawki leku Mizetam należy przyjąć zazwyczaj stosowaną dawkę leku następnego dnia o zwykłej porze. Nie należy przyjmować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Mizetam nie może być stosowany?

Leku Mizetam nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (ezetymib i atorwastatynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Mizetam nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Mizetam?

Przed zaordynowaniem leku Mizetam konieczna jest analiza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku. Po podjęciu decyzji o leczeniu lekarz przekaże zalecenia dotyczące kontroli terapii. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Należy przerwać stosowanie leku Mizetam i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią niewyjaśnione bóle mięśni, ich tkliwość lub osłabienie. Lekarz zaleci okresowe kontrolowanie parametrów czynności wątroby.

Jak stosować Mizetam z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować Mizetam z jedzeniem i piciem?

Podczas przyjmowania leku Mizetam nie należy przekraczać spożycia 1 lub 2 małych szklanek soku grejpfrutowego na dobę, ponieważ większe ilości soku grejpfrutowego mogą zmienić działanie leku Mizetam. Należy unikać spożywania zbyt dużych ilości alkoholu podczas leczenia tym lekiem.

Czy można stosować Mizetam w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Mizetam, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Mizetam, musi natychmiast przerwać przyjmowanie leku i poinformować o tym lekarza. Kobiety w wieku rozrodczym podczas przyjmowania leku Mizetam, powinny stosować skuteczne metody zapobiegania ciąży.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Mizetam?

W trakcie stosowania leku Mizetam mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Mizetam i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: ciężka reakcja alergiczna powodująca obrzęk twarzy, języka i gardła, który może utrudniać oddychanie; łuszczenie i obrzęk skóry, pęcherze na skórze, ustach, w okolicach oczu, genitaliów, wysypka skórna z różowo-czerwonymi plamami, szczególnie na dłoniach lub podeszwach stóp; osłabienie, tkliwość, ból, zerwanie mięśni; czerwono-brązowe zabarwienie moczu.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Mizetam?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy Mizetam wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie należy się spodziewać, aby lek Mizetam wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn. U niektórych osób po przyjęciu leku mogą wystąpić zawroty głowy - jeśli wystąpią, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Mizetam?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Mizetam - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Mizetam - powiązane artykuły

Piątek, 22 marca 2024

Nowa lista refundacyjna od 1 kwietnia 2024 r. - nowości na liście aptecznej Lista refundacyjna na dzień 1 kwietnia 2024 r.– informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1...

Więcej »
Piątek, 15 kwietnia 2022

Majowa lista refundacyjna - zobacz zmiany Majowa lista refundacyjna – informacje ogólne Majowa lista refundacyjna – zmiany dopłat pacjenta do leków Majowa lista...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem