LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Pulmopect (Levodropropizine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Pulmopect (OTC) syrop 6 mg/ml 1 but. 200 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
29,00
Cena
100% (zł):
29,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Pulmopect

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Adamed Pharma S.A.

Co zawiera Pulmopect?

Lek Pulmopect występuje w postaci syropu i jest dostępny bez recepty.
1 ml syropu zawiera 6 mg lewodropropizyny. 5 ml syropu zawiera 30 mg lewodropropizyny. Lek zawiera sacharozę - pacjenci, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku; zawartość sacharozy należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.

Jak działa Pulmopect?

Lewodropropizyna działa przeciwkaszlowo i znosi skurcz oskrzeli.

Kiedy stosować Pulmopect?

Lek Pulmopect jest wskazany do leczenia objawów suchego, nieproduktywnego kaszlu.

Jak stosować Pulmopect?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Leczenie należy kontynuować do czasu ustąpienia kaszlu lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Leku Pulmopect nie należy stosować dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.

  • Dorośli
    10 ml syropu Pulmopect 3 razy na dobę w odstępach nie mniejszych niż 6 godzin.
  • Dzieci
    Dzieci w wieku powyżej 2 lat:
    - z masą ciała 10-20 kg - 3 ml syropu Pulmopect 3 razy na dobę w odstępach co najmniej 6 godzin;
    - z masą ciała 20-30 kg - 5 ml syropu Pulmopect 3 razy na dobę w odstępach co najmniej 6 godzin.
    Leku Pulmopect nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 2 lat.
Sposób podawania

Zaleca się przyjmowanie leku między posiłkami. Do butelki z syropem dołączona jest miarka pozwalająca odmierzyć 3 ml, 5 ml i 10 ml syropu.

Kiedy Pulmopect nie może być stosowany?

Leku Pulmopect nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (lewodropropizynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy podawać leku pacjentom z nadmierną wydzieliną z oskrzeli lub z zaburzeniami oddechowymi ze zmniejszeniem zdolności do wydalania śluzu (zespół Kartagenera, dyskineza rzęsek). Nie stosować leku Pulmopect u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Pulmopect?

Jeśli po upływie 7 dni przyjmowania leku Pulmopect objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Lek Pulmopect jest stosowany w objawowym leczeniu suchego kaszlu i można go stosować tylko w okresie oczekiwania na rozpoznanie przyczyny kaszlu lub podczas leczenia choroby powodującej ten kaszel. Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania leku Pulmopect u osób w podeszłym wieku. Zalecana jest ostrożność podczas stosowania leku Pulmopect u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek z klirensem kreatyniny poniżej 35 ml/min.

Jak stosować Pulmopect z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
W szczególności należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leków uspokajających.

Czy można stosować Pulmopect w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Pulmopect jest przeciwwskazany do stosowania u kobiet w ciąży lub zamierzających zajść w ciążę, a także u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Pulmopect?

Podczas stosowania leku Pulmopect bardzo rzadko mogą wystąpić: pokrzywka, zaczerwienienie skóry, wysypka, swędzenie, reakcje skórne, obrzęk naczynioruchowy (objawy: obrzęk twarzy, ust, warg i gardła); bóle żołądka, bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunka; reakcje alergiczne, ogólne złe samopoczucie; zawroty głowy, zaburzenia równowagi, drżenia, mrowienie, drętwienie; kołatanie serca, szybkie bicie serca, obniżenie ciśnienia tętniczego; drażliwość, senność, depersonalizacja; duszność, kaszel, obrzęk śluzówki układu oddechowego; osłabienie i osłabienie kończyn dolnych.
Należy odstawić lek Pulmopect i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek z następujących objawów: ciężkie reakcje skórne (takie jak pokrzywka, świąd) lub choroby skóry np. przebiegające z tworzeniem się pęcherzy (epidermoliza); nierówna praca serca; reakcja alergiczna lub anafilaktyczna, w postaci obrzęku, duszności, wymiotów i biegunki; śpiączka hipoglikemiczna.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Pulmopect?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy Pulmopect wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Pulmopect może powodować senność - jeśli wystąpi taki objaw, należy unikać prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Pulmopect?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać. Po pierwszym otwarciu butelki okres ważności wynosi 6 miesięcy.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Pulmopect - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Pulmopect - powiązane artykuły

Leki bez recepty, które hamują odruch kaszlu, stosujemy w samodzielnym leczeniu kaszlu suchego o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu.

Więcej »

Leki przeciwkaszlowe hamują odruch kaszlu. Powinny być stosowane jedynie przez krótki czas dla złagodzenia suchego kaszlu najczęściej występującego na początku infekcji.

Więcej »

Czym jest lewodropropizyna Jakie są wskazania do stosowania lewodropropizyny? Jakie są przeciwwskazania do stosowania lewodropropizyny? Jakie są ostrzeżenia i środki ostrożności...

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem