LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Sylvant (Siltuximab)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Sylvant (Rpz) proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji 100 mg 1 fiolka 8 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Sylvant (Rpz) proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji 400 mg 1 fiolka 30 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Sylvant

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Eusa Pharma B.V.

Co zawiera lek Sylvant?

Lek Sylvant jest dostępny w postaci proszku do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji w dwóch dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka zawiera 100 mg lub 400 mg siltuksymabu.

Jak działa lek Sylvant?

Lek zawiera siltuksymab, który należy do grupy leków nazywanych przeciwciałami monoklonalnymi. Siltuksymab zmniejsza aktywność białka o nazwie IL-6, którego stężenie jest podwyższone u pacjentów z wieloogniskową chorobą Castleman’a. Blokując działanie IL-6, siltuksymab zatrzymuje nieprawidłowy rozrost komórek w węzłach chłonnych i pomaga zmniejszyć rozmiar zajętych węzłów chłonnych, co łagodzi objawy choroby i pomaga w codziennym funkcjonowaniu pacjenta.

Kiedy stosować lek Sylvant?

Lek Sylvant stosuje się w leczeniu wieloogniskowej choroby Castleman’a u dorosłych pacjentów niezakażonych ludzkim wirusem niedoboru odporności (HIV) ani ludzkim wirusem opryszczki-8 (HHV-8). Wieloogniskowa choroba Castleman’a wywołuje łagodne guzy (nienowotworowe rozrosty) w węzłach chłonnych; objawy choroby mogą obejmować uczucie zmęczenia, nocne poty, uczucie mrowienia i utratę apetytu.

Jak stosować lek Sylvant?

Lekarz określa dawkę leku Sylvant na podstawie masy ciała pacjenta. Leczenie będzie kontynuowane do czasu aż lekarz uzna, że nie przynosi ono korzyści dla pacjenta.

Sposób podawania

Lek będzie podawany przez lekarza lub pielęgniarkę wyłącznie w szpitalu lub klinice. Lek jest podawany do żyły w postaci powolnej infuzji (kroplówki). Podczas infuzji leku pacjent będzie obserwowany pod kątem działań niepożądanych.

Kiedy lek Sylvant nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (siltuksymab) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Sylvant nie należy podawać dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Sylvant?

Terapia z zastosowaniem leku Sylvant jest leczeniem specjalistycznym prowadzonym przez wykwalifikowany personel medyczny. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia lekiem Sylvant lekarz dokładnie omówi z pacjentem zasady prowadzenia takiej terapii. Lekarz będzie regularnie kontrolował stan pacjenta i skuteczność leczenia. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości związanych z chorobą lub leczeniem należy skontaktować się z lekarzem. Należy poinformować lekarza, jeśli niedawno pacjent został zaszczepiony lub jeśli zaplanowano u niego szczepienie, ponieważ podczas stosowania leku Sylvant nie mogą być podawane niektóre rodzaje szczepionek.

Jak stosować lek Sylvant z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Sylvant w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Sylvant w czasie ciąży. Kobieta nie może zajść w ciążę w czasie terapii lekiem Sylvant ani w ciągu 3 miesięcy od zakończenia leczenia. Kobieta w tym czasie musi stosować skuteczną metodę antykoncepcyjną. W niektórych przypadkach lekarz może zdecydować o zastosowaniu leku Sylvant u kobiety w ciąży po rozważeniu korzyści dla zdrowia kobiety i ryzyka dla nienarodzonego dziecka. Lekarz podejmie decyzję, czy będzie możliwe zastosowanie leku Sylvant u kobiety karmiącej piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Sylvant?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Sylvant, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjent zauważy jakiekolwiek objawy ciężkiej reakcji alergicznej, takie jak: problemy z oddychaniem, ucisk w klatce piersiowej, świszczący oddech, silne zawroty głowy lub zamroczenie, obrzęk warg lub wysypkę.

Czy lek Sylvant wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Sylvant nie ma wpływu lub ma nieznaczny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Sylvant - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Sylvant - powiązane artykuły

Czwartek, 16 czerwca 2022

Lista refundacyjna lipiec 2022 – informacje ogólne Lista refundacyjna lipiec 2022 – zmiany dopłat pacjenta do leków Lista refundacyjna lipiec 2022 – zmiany na liście...

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem