LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

4Flex PureGel (Naproxen)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
4Flex PureGel (OTC) żel 100 mg/g 1 tuba 100 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
27,00
Cena
100% (zł):
27,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

4Flex PureGel

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Bausch Health Ireland Ltd.

Co zawiera 4Flex PureGel?

Lek 4Flex PureGel występuje w postaci żelu na skórę i jest dostępny bez recepty.
1 g żelu zawiera 100 mg naproksenu.

Jak działa 4Flex PureGel?

Naproksen działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

Kiedy stosować 4Flex PureGel?

Lek 4Flex PureGel jest stosowany w bólach mięśni i stawów oraz w chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Jak stosować 4Flex PureGel?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli
    Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, lek należy stosować od 4 do 5 razy na dobę w odstępach kilkugodzinnych. Należy nanieść na skórę pasek żelu w ilości zależnej od rozmiarów bolącego miejsca (najczęściej jest to pasek żelu o długości około 4 cm) i delikatnie masować do wchłonięcia. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, o ile leczenie ich nie dotyczy. Miejsca nałożenia żelu nie należy przykrywać opatrunkami, takimi jak bandaże lub plastry. Nie należy stosować leku 4Flex PureGel dłużej niż kilka tygodni (najczęściej do 4 tygodni). Nie wolno stosować więcej niż 1000 mg naproksenu na dobę.
  • Dzieci i młodzież
    Leku 4Flex PureGel nie należy stosować u dzieci i młodzieży.
Sposób podawania

Lek należy stosować na skórę.

Kiedy 4Flex PureGel nie może być stosowany?

Leku 4Flex PureGel nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (naproksen) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować u pacjentów z uczuleniem na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym kwas acetylosalicylowy. Nie stosować u kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować, jeśli występuje stan zapalny skóry, uszkodzenie skóry lub otwarte rany na skórze.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku 4Flex PureGel?

Jeśli objawy (np. ból i obrzęk) nasilą się lub nie ustąpią po upływie 7 dni stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem. Lek 4Flex PureGel należy ostrożnie stosować, jeśli w przeszłości wystąpiły reakcje alergiczne (wysypka, świąd, zaczerwienienie) podczas stosowania innych leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, a także gdy lek jest stosowany długotrwale na duże powierzchnie skóry, ponieważ istnieje możliwość wystąpienia ogólnych reakcji niepożądanych. Nie należy stosować leku na śluzówki oraz do oczu. W okresie leczenia oraz przez 2 tygodnie po zakończeniu leczenia należy unikać bezpośredniego światła słonecznego i opalania w solarium. Ze względu na możliwość wchłonięcia naproksenu do krwiobiegu należy zachować ostrożność stosując lek u pacjentów z niewydolnością wątroby i (lub) nerek, owrzodzeniem przewodu pokarmowego i skazą krwotoczną.

Jak stosować 4Flex PureGel z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować 4Flex PureGel w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku 4Flex PureGel nie należy stosować w czasie ciąży, z wyjątkiem przypadków zalecanych i nadzorowanych przez lekarza. Nie wolno stosować leku 4Flex PureGel u kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Nie należy stosować leku 4Flex PureGel w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku 4Flex PureGel?

Rzadko mogą wystąpić rumień, pieczenie, swędzenie skóry. W przypadku długotrwałego stosowania leku na duże powierzchnie skóry mogą wystąpić objawy niepożądane wynikające z ogólnego działania naproksenu: np. nudności, biegunka, senność, ból głowy, reakcje nadwrażliwości. Możliwe są reakcje nadwrażliwości na światło. W przypadku wystąpienia duszności lub zmian skórnych należy natychmiast odstawić lek i skonsultować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku 4Flex PureGel?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego spożycia leku (np. przez dziecko) należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy 4Flex PureGel wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Brak danych dotyczących wpływu naproksenu zastosowanego miejscowo na skórę na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać 4Flex PureGel?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek może być stosowany w ciągu 6 miesięcy po pierwszym otwarciu tuby.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

4Flex PureGel - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

4Flex PureGel - powiązane artykuły

W bólach stawów mięśni i pleców stosujemy leki do stosowania zewnętrznego, miejscowego, które stosowane na skórę łagodzą ból i stan zapalny.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem