LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

ApoNapro Active (Naproxen)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
ApoNapro Active (Rp) tabletki musujące 250 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
14,00
Cena
100% (zł):
14,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
ApoNapro Active (Rp) tabletki musujące 250 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
24,00
Cena
100% (zł):
24,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

ApoNapro Active

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.

Co zawiera lek ApoNapro Active?

Lek ApoNapro Active jest dostępny na receptę w postaci tabletek musujących.
1 tabletka musująca zawiera 250 mg naproksenu. Lek zawiera sód, co należy uwzględnić u osób stosujących dietę z ograniczoną zawartością sodu. Lek zawiera również sorbitol.

Jak działa lek ApoNapro Active?

Naproksen jest lekiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Kiedy stosować lek ApoNapro Active?

Lek ApoNapro Active jest stosowany u osób dorosłych i dzieci w wieku od 12 lat w krótkotrwałym leczeniu bólu.
Lek ApoNapro Active jest stosowany u osób dorosłych:
- w leczeniu bólu mięśni, stawów i ścięgien, takich jak nadwyrężenia, dna moczanowa, zapalenie stawów i zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa;
- w bolesnym miesiączkowaniu.

Jak stosować lek ApoNapro Active?

Dawkowanie leku ApoNapro ApoNapro Active w poszczególnych wskazaniach i długość leczenia ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek zaleca się przyjmować z posiłkami. Dawki od 1 do 2 tabletek należy rozpuścić w szklance (150 ml) wody i wypić; dawki 3 tabletki należy rozpuścić w 300 ml wody. Aby upewnić się, że nie pozostała żadna ilość leku, należy wypłukać pustą szklankę niewielką ilością (10 ml) wody i wypić zawartość.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku ApoNapro Active?

W razie pominięcia dawki leku należy ją pominąć, a następnie przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek ApoNapro Active nie może być stosowany?

Leku ApoNapro Active nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (naproksen) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy go stosować, jeśli pacjent ma uczulenie na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (takie jak ibuprofen lub diklofenak) lub na inne leki przeciwbólowe. Leku ApoNapro Active nie wolno stosować w ostatnich trzech miesiącach ciąży.
Leku ApoNapro Active nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku ApoNapro Active?

Po wywiadzie lekarskim oraz przeanalizowaniu wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku ApoNapro Active, lekarz zaleci leczenie tym lekiem i poda zasady kontroli terapii. Nie należy przekraczać zaleconej przez lekarza dawki leku ani czasu leczenia. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę leku ApoNapro Active działającą przeciwbólowo. Osoby w wieku podeszłym są bardziej narażone na występowanie działań niepożądanych po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych i dlatego naproksen należy stosować w tej grupie pacjentów z zachowaniem szczególnej ostrożności. Przyjmowanie takich leków jak naproksen może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka zawału serca lub udaru mózgu. Należy omówić z lekarzem wszystkie wątpliwości dotyczące stosowania tego leku.

Jak stosować lek ApoNapro Active z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek ApoNapro Active w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku ApoNapro Active nie wolno stosować w ostatnich trzech miesiącach ciąży. Lekarz zadecyduje, czy lek będzie można zastosować w czasie pierwszych sześciu miesięcy ciąży. Lek ApoNapro Active nie jest zalecany do stosowania w okresie karmienia piersią. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka planuje ciążę lub ma problemy z zajściem w ciążę.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku ApoNapro Active?

W ulotce dołączonej do opakowania leku ApoNapro Active są szczegółowo opisane działania niepożądane związane z jego stosowaniem. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku ApoNapro Active i natychmiast poinformować lekarza, jeśli wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: wymioty zawierające krew, czarny stolec lub krew w stolcu, biegunka, ból brzucha, gorączka, nudności lub wymioty, zaostrzenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego lub choroby Leśniowskiego-Crohna, objawy zaburzenia trzustki (silny ból brzucha promieniujący w kierunku pleców); objawy reakcji alergicznej (obrzęk gardła, twarzy, dłoni lub stóp, problemy w oddychaniu, wysypki skórne, pęcherze lub świąd); ciężkie wysypki skórne z pęcherzami lub łuszczeniem skóry; objawy zapalenia wątroby (zażółcenie skóry lub oczu, ból brzucha, utrata apetytu).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku ApoNapro Active?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala.

Czy lek ApoNapro Active wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku ApoNapro Active mogą wystąpić zmęczenie, senność, zawroty głowy, a także zaburzenia wzroku i równowagi - jeśli wystąpią takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek ApoNapro Active?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących temperatury przechowywania leku. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

ApoNapro Active - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem