LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Allergodil krople (Azelastine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Allergodil (OTC) krople do oczu, roztwór 0,5 mg/ml 1 but. 6 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
36,70
Cena
100% (zł):
36,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Allergodil krople

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Mylan Healthcare Sp. z o.o.

Co zawiera Allergodil krople?

Lek Allergodil występuje w postaci kropli do oczu i jest dostępny bez recepty.
1 ml roztworu kropli do oczu zawiera 0,5 mg chlorowodorku azelastyny. 1 kropla zawiera 0,015 mg chlorowodorku azelastyny. Lek zawiera chlorek benzalkoniowy - może powodować podrażnienie oczu i zmienia zabarwienie soczewek kontaktowych.

Jak działa Allergodil?

Azelastyna jest lekiem przeciwhistaminowym. Zapobiega działaniu histaminy wytwarzanej przez organizm w wyniku reakcji alergicznej.

Kiedy stosować Allergodil krople?

Leczenie i profilaktyka objawów alergicznego sezonowego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 4 lat.
Leczenie objawów całorocznego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Jak stosować Allergodil krople?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Należy kontynuować stosowanie leku Allergodil krople do oczu po ustąpieniu objawów tak długo, ile trwa ekspozycja na substancje alergizujące (np. pyłki, kurz).
Czas trwania leczenia
W przypadku niesezonowego (całorocznego) zapalenia spojówek czas trwania leczenia lekiem Allergodil krople do oczu powinien być ograniczony do maksymalnie 6 tygodni, ponieważ w czasie badań klinicznych bezpieczeństwo i tolerancja były badanie tylko przez okres 6 tygodni. Stosowanie przez okres dłuższy niż 6 tygodni musi przebiegać pod kontrolą lekarza, nawet w przypadku sezonowego zapalenia spojówek. Nie należy stosować leku Allergodil krople do oczu przez okres dłuższy niż 6 tygodni bez konsultacji z lekarzem.

Sezonowe zapalenie spojówek
 • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 4 lat
  Stosuje się zazwyczaj 1 kroplę leku Allergodil do każdego oka 2 razy dziennie (rano i wieczorem). W ciężkich przypadkach, dawka może być zwiększona do 1 kropli leku Allergodil do każdego oka, 4 razy dziennie. W przypadku przewidywanej ekspozycji na alergen, lek Allergodil krople do oczu powinien być użyty profilaktycznie przed opuszczeniem domu.
 • Dzieci
  Lek Allergodil krople do oczu nie powinien być stosowany u dzieci w wieku poniżej 4 lat w sezonowym alergicznym zapaleniu spojówek.
Niesezonowe (całoroczne) zapalenie spojówek
 • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
  Stosuje się zazwyczaj 1 kroplę leku Allergodil do każdego oka 2 razy dziennie (rano i wieczorem). W ciężkich przypadkach, dawka może być zwiększona do 1 kropli leku Allergodil do każdego oka, 4 razy dziennie.
 • Dzieci
  Lek Allergodil krople do oczu nie powinien być stosowany u dzieci w wieku poniżej 12 lat w niesezonowym (całorocznym) alergicznym zapaleniu spojówek.
Sposób podawania

Lek jest przeznaczony tylko do stosowania do oka. Należy unikać dotknięcia oka końcówką zakraplacza.

Kiedy Allergodil krople nie może być stosowany?

Leku Allergodil krople do oczu nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (azelastynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Allergodil krople?

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 2 dniach, należy skontaktować się z lekarzem. Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku gdy brak jest pewności, czy objawy wywołane są przez alergię. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy objawy obejmują tylko jedno oko, występują zaburzenia widzenia lub w przypadku bólu oka, któremu nie towarzyszą objawy ze strony nosa. Lek Allergodil krople do oczu nie jest wskazany w leczeniu zakażeń oczu. Przed zakropleniem leku należy zdjąć twarde soczewki kontaktowe, zakroplić lek, a soczewki założyć ponownie po upływie 15 minut. Używanie miękkich soczewek kontaktowych ze względu na zawartość chlorku benzalkoniowego nie jest zalecane.

Jak stosować Allergodil krople z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Allergodil krople w ciąży i okresie karmienia piersią?

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku Allergodil krople do oczu.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Allergodil krople?

Często mogą wystąpić: łagodne, przemijające podrażnienie oczu (np. pieczenie, świąd, łzawienie). Niezbyt często: gorzki smak w ustach. Bardzo rzadko: reakcje alergiczne.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Allergodil krople?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego doustnego przyjęcia leku (zwłaszcza u dzieci) należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy Allergodil krople wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Może występować łagodne, przemijające podrażnienie oczu wywołane zakropleniem leku Allergodil. Pacjenci odczuwający jakiekolwiek przemijające zaburzenia widzenia nie powinni prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn lub pracować bez odpowiedniej ochrony do chwili ustąpienia tych objawów.

Jak przechowywać Allergodil krople?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Po pierwszym otwarciu butelki lek można stosować przez 4 tygodnie.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Allergodil krople - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Allergodil krople - powiązane artykuły

W łagodzeniu objawów alergicznego nieżytu nosa i zapalenia spojówek stosowane są leki przeciwalergiczne w postaci aerozolu lub kropli do nosa lub oczu.

Więcej »

W łagodzeniu objawów alergicznego nieżytu nosa i zapalenia spojówek stosowane są leki przeciwalergiczne w postaci aerozolu lub kropli do nosa lub oczu.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem