LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Inovox Ultra (Flurbiprofen)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Inovox Ultra smak miętowy (OTC) pastylki 8,75 mg 24 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
27,50
Cena
100% (zł):
27,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Inovox Ultra

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

US Pharmacia Sp. z o.o.

Inovox Ultra - skład

1 pastylka zawiera 8,75 mg flurbiprofenu. 1 pastylka zawiera 1344,4 mg sacharozy i 1122,4 mg glukozy ciekłej.

Inovox Ultra - wskazania

Krótkotrwałe objawowe łagodzenie stanu zapalnego gardła u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Inovox Ultra - dawkowanie

Przyjmowanie preparatu w najmniejszej dawce skutecznej przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów zmniejsza ryzyko działań niepożądanych.

  • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
    Co 3 do 6 godzin powoli ssać lub rozpuścić w jamie ustnej 1 pastylkę. Maksymalna dawka wynosi 5 pastylek na dobę. Preparat można stosować maksymalnie przez 3 dni.
  • Dzieci
    Preparat jest niewskazany u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Osoby w podeszłym wieku

Nie zaleca się stosowania preparatu u osób w podeszłym wieku, ponieważ narażone są na zwiększone ryzyko poważnych działań niepożądanych.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

U pacjentów z łagodną i umiarkowaną niewydolnością wątroby nie jest konieczne zmniejszenie dawki preparatu. U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby flurbiprofen jest przeciwwskazany.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

U pacjentów z łagodną i umiarkowaną niewydolnością nerek nie jest konieczne zmniejszenie dawki preparatu. U pacjentów z ciężką niewydolnością nerek flurbiprofen jest przeciwwskazany.

Inovox Ultra - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Pacjenci ze stwierdzonymi wcześniej reakcjami nadwrażliwości (np. w postaci astmy, skurczu oskrzeli, zapalenia błony śluzowej nosa, obrzęku naczynioruchowego lub pokrzywki) w odpowiedzi na kwas acetylosalicylowy lub inne niesterydowe leki przeciwzapalne. Nawracający wrzód trawienny/krwawienie (dwa lub więcej odrębnych epizodów potwierdzonego owrzodzenia) lub owrzodzenie jelit stwierdzane obecnie lub w wywiadzie. W wywiadzie krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego, ciężkie zapalenie jelita grubego, zaburzenia krwotoczne lub zaburzenia hematopoezy związane z uprzednim leczeniem lekami z grupy NLPZ. Ciężka niewydolność serca, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność wątroby. Ostatni trymestr ciąży.

Inovox Ultra - ciąża i karmienie piersią

Nie należy podawać flurbiprofenu w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, o ile nie istnieje bezwzględna konieczność. Jeśli flurbiprofen jest stosowany przez kobietę, która próbuje zajść w ciążę lub która jest w pierwszym lub drugim trymestrze ciąży, należy stosować jak najmniejszą dawkę przez jak najkrótszy czas. Flurbiprofen jest przeciwwskazany w trzecim trymestrze ciąży. Nie zaleca się stosowania flurbiprofenu u matek karmiących piersią.

Inovox Ultra - działania niepożądane

Często: zawroty głowy, ból głowy, parestezje; podrażnienie gardła; biegunka, owrzodzenie jamy ustnej, nudności, ból jamy ustnej, parestezje jamy ustnej, ból jamy ustnej i gardła, dyskomfort w jamie ustnej (uczucie ciepła, pieczenie lub mrowienie w ustach). Niezbyt często: senność; zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, duszność, świszczący oddech, pęcherze w jamie ustnej, niedoczulica gardła; wzdęcia, bóle brzucha, zaparcia, suchość w jamie ustnej, niestrawność, wzdęcia z oddawaniem wiatrów, ból języka, zaburzenia smaku, zaburzenia czucia w jamie ustnej, wymioty; różne wysypki skórne, świąd; gorączka, ból. Radko: reakcja anafilaktyczna.

Inovox Ultra - uwagi

Pacjenci z niekontrolowanym nadciśnieniem tętniczym, zastoinową niewydolnością serca, chorobą niedokrwienną serca, chorobą naczyń obwodowych i (lub) chorobą naczyń mózgowych mogą być leczeni flurbiprofenem po starannym rozważaniu.
Po przyjęciu NLPZ mogą wystąpić zawroty głowy lub zaburzenia widzenia; w przypadku ich wystąpienia nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Inovox Ultra - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Inovox Ultra - powiązane artykuły

Dużą grupę leków stosowanych w bólu gardła stanowią leki przeciwbólowe i przeciwzapalne stosowane miejscowo do ssania lub aerozolu. W większości są to preparaty z grupy niesteroidowych...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem