LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Telmisartan + HCT Genoptim (Telmisartan + Hydrochlorothiazide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Telmisartan + HCT Genoptim (Rp) tabletki 40 mg + 12,5 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
5,75
0,00
Cena
100% (zł):
13,24
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Telmisartan + HCT Genoptim (Rp) tabletki 80 mg + 12,5 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
10,53
0,00
Cena
100% (zł):
25,51
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Telmisartan + HCT Genoptim (Rp) tabletki 80 mg + 25 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
10,53
0,00
Cena
100% (zł):
25,51
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Telmisartan + HCT Genoptim

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Synoptis Pharma Sp. z o.o.

Co zawiera lek Telmisartan + HCT Genoptim?

Lek Telmisartan + HCT Genoptim występuje w postaci tabletek w trzech dawkach. Lek jest dostępny na receptę.

 • Telmisartan + HCT Genoptim 40 mg + 12,5 mg
  1 tabletka zawiera 40 mg telmisartanu oraz 12,5 mg hydrochlorotiazydu.
 • Telmisartan + HCT Genoptim 80 mg + 12,5 mg
  1 tabletka zawiera 80 mg telmisartanu oraz 12,5 mg hydrochlorotiazydu.
 • Telmisartan + HCT Genoptim 80 mg + 25 mg
  1 tabletka zawiera 80 mg telmisartanu oraz 12,5 mg hydrochlorotiazydu.
  Lek zawiera laktozę - pacjenci z nietolerancją niektórych cukrów powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa lek Telmisartan + HCT Genoptim?

Lek Telmisartan + HCT Genoptim zawiera dwie substancje czynne: telmisartan i hydrochlorotiazyd. Telmisartan należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II; działa rozkurczająco na naczynia krwionośne, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Hydrochlorotiazyd jest tiazydowym lekiem moczopędnym, który poprzez zwiększenie objętości wydalanego moczu powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego.

Kiedy stosować lek Telmisartan + HCT Genoptim?

Lek Telmisartan + HCT Genoptim o mocy 40 mg + 12,5 mg oraz o mocy 80 mg + 12,5 mg jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego u osób dorosłych, u których ciśnienie tętnicze nie jest wystarczająco kontrolowane podczas stosowania wyłącznie telmisartanu.
Lek Telmisartan + HCT Genoptim o mocy 80 mg + 25 mg jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego u osób dorosłych, u których ciśnienie tętnicze nie jest wystarczająco kontrolowane podczas stosowania leku zawierającego 80 mg telmisartanu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu, lub u osób dorosłych, u których uzyskano kontrolę ciśnienia tętniczego podczas jednoczesnego stosowania telmisartanu i hydrochlorotiazydu w oddzielnych lekach.

Jak stosować lek Telmisartan + HCT Genoptim?

Dawkowanie leku dla każdego pacjenta, modyfikacje dawkowania i czas trwania terapii określa lekarz. Nie należy przerywać leczenia bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze, podczas posiłku lub pomiędzy posiłkami. Tabletki należy połykać, popijając wodą lub napojem bezalkoholowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Telmisartan + HCT Genoptim?

Lek należy przyjmować regularnie każdego dnia. W przypadku pominięcia dawki leku, należy ją przyjąć zaraz po przypomnieniu sobie o tym, a następnie przyjąć kolejną tabletkę o zwykłej porze. Jeśli upłynęło więcej niż 12 godzin, należy opuścić pominiętą dawkę i przyjąć zwykle stosowaną dawkę następnego dnia. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Telmisartan + HCT Genoptim nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (telmisartan, hydrochlorotiazyd), na inny lek z grupy sulfonamidów lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być stosowany, jeśli u pacjenta występuje: ciężkie zaburzenie czynności nerek; ciężkie zaburzenie czynności wątroby; małe stężenie potasu lub duże stężenie wapnia we krwi, których nie można wyrównać leczeniem. Leku nie wolno stosować u pacjentek w ciąży powyżej trzeciego miesiąca.
Nie zaleca się stosowania leku Telmisartan + HCT Genoptim u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Telmisartan + HCT Genoptim?

Przed zleceniem leku Telmisartan + HCT Genoptim lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz ustali zasady kontroli leczenia nadciśnienia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Podczas leczenia lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia tętniczego i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. W trakcie leczenia należy chronić skórę przed działaniem światła słonecznego i promieniowania UV. Należy unikać picia alkoholu podczas stosowania leku Telmisartan + HCT Genoptim.

Jak stosować lek Telmisartan + HCT Genoptim z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Telmisartan + HCT Genoptim w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Telmisartan + HCT Genoptim nie jest zalecany do stosowania u kobiet w pierwszych 3 miesiącach ciąży i nie wolno go stosować w ostatnich 6 miesiącach ciąży, ponieważ przyjmowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Telmisartan + HCT Genoptim, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Lek Telmisartan + HCT Genoptim nie jest zalecany do stosowania u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Telmisartan + HCT Genoptim?

Działania niepożądane, które może wywołać lek Telmisartan + HCT Genoptim, są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Telmisartan + HCT Genoptim?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Telmisartan + HCT Genoptim wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas przyjmowania leku Telmisartan + HCT Genoptim u niektórych pacjentów mogą pojawić się zawroty głowy lub zmęczenie - nie należy wówczas prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Telmisartan + HCT Genoptim?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią i światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Telmisartan + HCT Genoptim - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem