LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

PritorPlus (Telmisartan + Hydrochlorothiazide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
PritorPlus (Rp) tabletki 40 mg + 12,5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
35,00
Cena
100% (zł):
35,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
PritorPlus (Rp) tabletki 80 mg + 12,5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
41,00
Cena
100% (zł):
41,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
PritorPlus (Rp) tabletki 80 mg + 25 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
43,00
Cena
100% (zł):
43,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

PritorPlus

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Bayer AG

Co zawiera lek PritorPlus?

Lek PritorPlus występuje w postaci tabletek w trzech dawkach. Lek jest dostępny na receptę.

 • PritorPlus 40 mg + 12,5 mg
  1 tabletka zawiera 40 mg telmisartanu oraz 12,5 mg hydrochlorotiazydu.
 • PritorPlus 80 mg + 12,5 mg
  1 tabletka zawiera 80 mg telmisartanu oraz 12,5 mg hydrochlorotiazydu.
 • PritorPlus 80 mg + 25 mg
  1 tabletka zawiera 80 mg telmisartanu oraz 25 mg hydrochlorotiazydu.
  Lek zawiera laktozę i sorbitol - pacjenci z nietolerancją niektórych cukrów lub dziedziczną nietolerancję fruktozy powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa lek PritorPlus?

Lek PritorPlus zawiera dwie substancje czynne: telmisartan i hydrochlorotiazyd. Telmisartan należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II; działa rozkurczająco na naczynia krwionośne, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Hydrochlorotiazyd jest tiazydowym lekiem moczopędnym, który poprzez zwiększenie objętości wydalanego moczu powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego.

Kiedy stosować lek PritorPlus?

 • PritorPlus 40 mg + 12,5 mg i PritorPlus 80 mg + 12,5 mg
  Lek jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego u osób dorosłych, u których ciśnienie tętnicze nie jest wystarczająco kontrolowane przez telmisartan stosowany oddzielnie.
 • PritorPlus 80 mg + 25 mg
  Lek jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego u osób dorosłych, u których ciśnienie tętnicze nie jest wystarczająco kontrolowane przez stosowanie leku zawierającego telmisartan w dawce 80 mg i hydrochlorotiazyd w dawce 12,5 mg lub u pacjentów, którzy wcześniej byli ustabilizowani po stosowaniu telmisartanu lub hydrochlorotiazydu stosowany oddzielnie.

Jak stosować lek PritorPlus?

Odpowiednią dawkę leku PritorPlus dla każdego pacjenta ustala lekarz. Nie należy samodzielnie przerywać leczenia.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze; może być przyjmowany z jedzeniem lub bez jedzenia. Tabletkę należy połykać i popijać wodą lub napojem bezalkoholowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku PritorPlus?

Lek PritorPlus należy przyjmować regularnie każdego dnia. W przypadku pominięcia dawki leku, należy ją przyjąć jak najszybciej tego samego dnia. Jeżeli tabletka nie zostanie przyjęta jednego dnia, należy przyjąć zwykle stosowaną dawkę następnego dnia. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek PritorPlus nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (telmisartan, hydrochlorotiazyd), pochodne sulfonamidów lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy go stosować, jeśli u pacjenta występuje ciężkie zaburzenie czynności nerek lub ciężkie zaburzenie czynności wątroby. Lek nie powinien być stosowany u pacjentów z małym stężeniem potasu lub dużym stężeniem wapnia we krwi, których nie można poprawić leczeniem. Nie wolno stosować leku, jeśli pacjentka jest w ciąży powyżej trzeciego miesiąca.
Lek PritorPlus nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku PritorPlus?

Przed rozpoczęciem stosowania leku PritorPlus lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz przedstawi jak będzie wyglądała kontrola leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku pacjent powinien omówić je z lekarzem. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Podczas leczenia lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia krwi i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. W czasie stosowania leku PritorPlus należy chronić skórę przed działaniem światła słonecznego i promieniowania UV. Nie zaleca się spożywania alkoholu w czasie przyjmowania leku PritorPlus.

Jak stosować lek PritorPlus z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek PritorPlus w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku PritorPlus u kobiet w pierwszych 3 miesiącach ciąży i nie wolno go stosować w ostatnich 6 miesiącach ciąży, ponieważ może poważnie zaszkodzić dziecku w tym okresie ciąży. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem PritorPlus, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Nie zaleca się stosowania leku PritorPlus w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku PritorPlus?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku PritorPlus są zestawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku PritorPlus?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek PritorPlus wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek PritorPlus może powodować zawroty głowy lub zmęczenie - w takim przypadku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek PritorPlus?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

PritorPlus - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem