LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Dicopeg Junior free pojemnik (Macrogol)

Produkt nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Dicopeg Junior free (WM) proszek do sporządzania roztworu doustnego 1 op. 100 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
46,00
Cena
100% (zł):
46,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Dicopeg Junior free pojemnik

Vitis Pharma Sp. z o.o.

Co zawiera Dicopeg Junior free?

Produkt Dicopeg Junior free zawiera makrogol 3350.

Kiedy stosować Dicopeg Junior free?

Wyrób medyczny Dicopeg Junior free jest szczególnie zalecany w przypadku przewlekłych zaparć oraz w sporadycznych przypadkach nieregularnej pracy jelit.

Jak stosować Dicopeg Junior free?

Dzieci od 6. miesiąca życia do 2 lat (masa ciała do 12 kg): 0,8 g produktu Dicopeg Junior free na kg masy ciała dziennie.
Dzieci od 2. do 11. roku życia (masa ciała od 12 do 20 kg): 1 g produktu Dicopeg Junior free na kg masy ciała dziennie.
Dzieci powyżej 11. roku życia (lub o masie ciała powyżej 20 kg): 10-30 g produktu Dicopeg Junior free dziennie.
Produktu Dicopeg Junior free nie należy podawać dzieciom poniżej 6. miesiąca życia.
Pod żadnym pozorem nie należy przekraczać zalecanych dawek. Dawka może być odpowiednio zwiększana lub zmniejszana w zależności od indywidualnej odpowiedzi pacjenta na preparat - w każdym przypadku zaleca się konsultację z lekarzem. Małym dzieciom produkt może być podawany tylko w oparciu o wskazania lekarza. Maksymalna konieczna dzienna dawka zazwyczaj nie przekracza 30 g produktu.

Sposób podawania

Pobrać ilość preparatu za pomocą dozownika z zaznaczonymi dawkami, które pozwalają na podanie 0,5 g (pierwsza kreska), 1 g (druga kreska) i 2 g (pełna miarka) preparatu. Rozpuścić pełną miarkę (odpowiadającą 2 g) w około 25 ml wody lub innego płynu (takiego jak herbata, mleko, napary ziołowe, rosół lub soki owocowe) i wypić sporządzony roztwór. Dawkę dzienną można przyjmować w kilku podaniach; produkt rozpuszczony w odpowiedniej objętości płynu może być przechowywany w lodówce maksymalnie przez 24 godziny. Zaleca się przyjmować Dicopeg Junior free w długich odstępach czasu od posiłków.

Kiedy Dicopeg Junior free nie może być stosowany?

Nie stosować w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na składniki produktu. Nie stosować u dzieci poniżej 6. miesiąca życia. Stosowanie produktu Dicopeg Junior free nie jest wskazane w przypadku: perforacji lub niedrożności jelit spowodowanej zaburzeniami budowy lub działania ścian jelit, jelita krętego, w przypadku schorzeń jelit o charakterze zapalnym (takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i ostre rozdęcie okrężnicy). Nie stosować w przypadku występowania uszkodzeń żołądka lub jelit.

Jakie środki ostrożności należy zachować podczas stosowania produktu Dicopeg Junior free?

Podczas stosowania produktu zaleca się przestrzeganie odpowiedniej diety, uwzględniającej spożywanie doustnego płynu nawadniającego, który pozwoli uniknąć odwodnienia; zaleca się konsultację z lekarzem. Produktu nie należy stosować dłużej niż 30 dni; jeśli zaparcia nie ustąpiły należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku przedawkowania mogą wystąpić silne bóle i wzdęcia. Ponadto może wystąpić biegunka powodująca zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej wywołane nadmiernym wypróżnieniem. W przypadku podejrzenia spożycia nadmiernej ilości preparatu należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. W przypadku stosowania innych leków, przed zażyciem produktu Dicopeg Junior free należy skonsultować się z lekarzem.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania produktu Dicopeg Junior free?

Szczególnie w początkowym okresie przyjmowania preparatu mogą wystąpić zaburzenia ze strony układu pokarmowego (ból brzucha, biegunka lub nietrzymanie stolca) , ponadto nudności, lekkie wymioty, wzdęcia, gazy jelitowe, zapalenie i podrażnienie okolicy odbytu, które zazwyczaj ustępują po zmniejszeniu stosowanej dawki. Bardzo rzadko występują reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Inne reakcje alergiczne to świąd, pokrzywka i duszność. Jeśli działania niepożądane będą w dalszym ciągu występowały, należy przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem.

Jak przechowywać Dicopeg Junior free?

Przechowywać preparat lub uzyskany roztwór w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w suchym miejscu, z daleka od źródeł światła i ciepła, w temperaturze nieprzekraczającej 25°C. Trwałość preparatu po otwarciu pojemnika wynosi 2 miesiące.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Dicopeg Junior free pojemnik - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem