LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Dulcosoft proszek (Macrogol)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Dulcosoft (WM) proszek do sporządzania roztworu doustnego 10 g 10 saszetek n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 24,00 Cena 100% (zł): 24,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Wakacyjne zaparcie Zaparcie bywa spowodowane odżywianiem innym niż zwykle. Często zaparcie występuje w nowym miejscu, w którym się znaleźliśmy, do momentu gdy nie osiągniemy naszego...

Więcej »

Dulcosoft proszek

Sanofi-Aventis

Co zawiera Dulcosoft proszek?

1 saszetka Dulcosoft zawiera 10 g makrogolu 4000.

Kiedy stosować Dulcosoft proszek?

Wyrób medyczny Dulcosoft proszek jest przeznaczony do stosowania w objawowym leczeniu zaparć oraz do zmiękczania twardych mas kałowych u dorosłych i dzieci powyżej 8. roku życia.

Jak stosować Dulcosoft proszek?

Uwzględniając zalecenia dotyczące dawkowania, dawkę można dostosować do własnych potrzeb. Zakres dawkowania wynosi od 1 saszetki co drugi dzień do 2 saszetek na dobę. Właściwą dawką jest najmniejsza dawka zapewniająca regularne oddawanie miękkich stolców.
Dorośli i dzieci powyżej 8. roku życia: o ile lekarz nie przepisze inaczej, zazwyczaj stosowana dawka wynosi 1-2 saszetki Dulcosoft na dobę, rozpuszczone w płynie, przyjmowane najlepiej w pojedynczej dawce rano. Produkt Dulcosoft proszek należy przyjmować przez okres nie dłuższy niż 30 dni.
Produkt Dulcosoft proszek nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 8. roku życia.

Sposób podawania

Produkt można rozpuścić w wodzie lub w dowolnym napoju. Należy rozpuścić zawartość 1 saszetki bezpośrednio przed przyjęciem w szklance płynu (około 150 ml).

Kiedy Dulcosoft proszek nie może być stosowany?

Nie stosować w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na składniki produktu. Nie należy stosować produktu Dulcosoft proszek w następujących przypadkach: ciężka zapalna choroba jelit (taka jak wrzodziejące zapalenie jelit, choroba Leśniowskiego-Crohna) lub toksyczne rozdęcie okrężnicy; wystąpienie lub ryzyko wystąpienia perforacji przewodu pokarmowego; porażenna niedrożność jelit albo podejrzenie niedrożności jelit lub objawowego zwężenia jelit; brzuszne zespoły bólowe o nieokreślonej przyczynie. W razie jakichkolwiek wątpliwości przed przyjęciem produktu Dulcosoft proszek należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jakie środki ostrożności należy zachować podczas stosowania produktu Dulcosoft proszek?

Przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć chorobę organiczną. Produktu Dulcosoft proszek nie należy przyjmować codziennie w sposób ciągły przez dłuższy okres bez zbadania przyczyny zaparcia. W przypadku utrzymujących się bólów brzucha należy zwrócić się o poradę medyczną. W przypadku biegunki należy zachować ostrożność u pacjentów podatnych na zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej (np. pacjentów w podeszłym wieku, osób z upośledzoną czynnością wątroby lub nerek, pacjentów stosujących leki moczopędne) i należy rozważyć monitorowanie stężeń elektrolitów. U pacjentów przyjmujących produkty zawierające makrogol mogą wystąpić stany alergiczne (takie jak wstrząs anafilaktyczny, reakcja anafilaktyczna, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka i nadwrażliwość) - jeżeli pojawią się takie objawy, należy przerwać stosowanie produktu Dulcosoft proszek i natychmiast skonsultować się z lekarzem. Jeżeli zaparcia będą się utrzymywać przez dłuższy czas, należy zbadać ich przyczynę. W przypadku stosowania innych leków, przed zażyciem produktu Dulcosoft proszek należy skonsultować się z lekarzem.

Czy można stosować Dulcosoft proszek w ciąży i okresie karmienia piersią?

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu Dulcosoft proszek.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania produktu Dulcosoft proszek?

Mogą wystąpić: biegunka, bóle brzucha, rozdęcie brzucha, nudności, wymioty i wzdęcia. Rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka, wstrząs anafilaktyczny) wywołane nadwrażliwością.

Co zrobić w przypadku zastosowania dawki produktu Dulcosoft proszek większej niż zalecana?

Zbyt duże dawki produktu mogą spowodować biegunkę, bóle brzucha, rozdęcie brzucha i wymioty. Objawy te ustępują po przerwaniu leczenia lub zmniejszeniu dawki. Znaczna utrata płynów z powodu biegunki lub wymiotów może wymagać leczenia zaburzeń gospodarki elektrolitowej - w takiej sytuacji należy skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać Dulcosoft proszek?

Przechowywać produkt w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem