LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Dicopeg (Macrogol)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 65+ 18- Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Dicopeg (WM) proszek do sporządzania roztworu doustnego 10 g 14 saszetek n.d. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 40,80 Cena 100% (zł): 40,80 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Często zaparcie występuje w nowym miejscu, do momentu gdy nie osiągniemy poczucia adaptacji do nowych warunków.

Więcej »

Dicopeg

Vitis Pharma Sp. z o.o.

Co zawiera Dicopeg?

1 saszetka Dicopeg zawiera 10 g makrogolu 3350.

Kiedy stosować Dicopeg?

Wyrób medyczny Dicopeg jest szczególnie zalecany w przypadku przewlekłych zaparć oraz w przypadku sporadycznych zaburzeń pracy jelit.

Jak stosować Dicopeg?

Dzieci od 6. miesiąca życia do 2 lat (masa ciała do 12 kg): 1 saszetka Dicopeg dziennie.
Dzieci od 2. do 11. roku życia (masa ciała od 12 do 20 kg): 1-2 saszetki Dicopeg dziennie.
Dzieci powyżej 11. roku życia (lub o masie ciała powyżej 20 kg): 1-3 saszetki Dicopeg dziennie.
Produktu Dicopeg nie należy podawać dzieciom poniżej 6. miesiąca życia.
Nie należy zażywać większych dawek niż zalecane. Dawkę można zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta na leczenie po konsultacji z lekarzem. Przed podaniem produktu małym dzieciom należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Zazwyczaj maksymalna potrzebna dawka dzienna nie przekracza 3 saszetek.

Sposób podawania

Zawartość saszetki należy rozpuścić w 125 ml wody i wypić sporządzony roztwór. Dawkę dzienną można przyjmować w kilku podaniach. Można rozpuścić wszystkie saszetki przewidziane na dany dzień w odpowiedniej ilości wody i wstawić roztwór w zamkniętym pojemniku do lodówki na okres nie dłuższy niż 24 godziny. Zaleca się przyjmować Dicopeg w długich odstępach czasu od posiłków.

Kiedy Dicopeg nie może być stosowany?

Nie stosować w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na składniki produktu. Nie stosować u dzieci poniżej 6. miesiąca życia. Nie należy stosować produktu Dicopeg w przypadku perforacji lub niedrożności przewodu pokarmowego, zmian chorobowych przewodu pokarmowego lub wydalniczego, poważnych chorób zapalnych jelit (takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostre rozdęcie okrężnicy).

Jakie środki ostrożności należy zachować podczas stosowania produktu Dicopeg?

Podczas stosowania produktu należy przestrzegać odpowiedniej diety, uwzględniającej spożywanie doustnego płynu nawadniającego, który pozwoli uniknąć odwodnienia; zaleca się konsultację z lekarzem. Jeśli okres stosowania produktu przekracza 30 dni, zaleca się przerwę w stosowaniu na 3-5 dni. W przypadku przedawkowania mogą wystąpić silne bóle, wzdęcie, biegunka, zaburzenie równowagi elektrolitycznej. Objawy te ustępują samoistnie po przerwaniu leczenia, należy jednak niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. W przypadku stosowania innych leków, przed zażyciem produktu Dicopeg należy skonsultować się z lekarzem.

Czy można stosować Dicopeg w ciąży i okresie karmienia piersią?

W okresie ciąży i karmienia produkt Dicopeg stosuje się tylko po przepisaniu przez lekarza.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania produktu Dicopeg?

W początkowym okresie terapii mogą wystąpić zaburzenia ze strony układu pokarmowego (ból brzucha, biegunka, nietrzymanie kału, nudności, lekkie wymioty, wzdęcia, wiatry, stany zapalne i podrażnienie okolicy odbytu), które zazwyczaj ustępują w dalszym okresie terapii lub po zmniejszeniu dawki - jeśli wymienione dolegliwości utrzymują się, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne (wysypka skórna, pokrzywka, świąd, duszności) - należy wtedy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

Jak przechowywać Dicopeg?

Przechowywać preparat lub uzyskany roztwór w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w chłodnym, suchym miejscu, w temperaturze nieprzekraczającej 25°C. Nie należy stosować części zawartości saszetki lub produktu z otwartej wcześniej saszetki.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem