LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Dulcosoft Junior (Macrogol)

Produkt nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Dulcosoft Junior (WM) roztwór doustny 5 g/10 ml 1 but. 100 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
23,40
Cena
100% (zł):
23,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Dulcosoft Junior

Hälsa Pharma GmbH

Co zawiera Dulcosoft Junior?

10 ml roztworu doustnego Dulcosoft Junior zawiera 5 g makrogolu 4000.

Kiedy stosować Dulcosoft Junior?

Wyrób medyczny Dulcosoft Junior jest przeznaczony do stosowania w objawowym leczeniu zaparć, w ostrych i przewlekłych zaparciach oraz do zmiękczania twardych mas kałowych u dorosłych i dzieci powyżej 6. miesiąca życia.

Jak stosować Dulcosoft Junior?

Dawkę można dostosowywać w zależności od uzyskiwanego efektu. Uwzględniając zalecenia dotyczące dawkowania, dawkę można dostosować do własnych potrzeb i przyjmować codziennie lub co drugi dzień. Właściwą dawką jest najmniejsza dawka zapewniająca regularne oddawanie miękkich stolców.
O ile lekarz nie przepisze inaczej, zazwyczaj stosowana dawka wynosi:
- dorośli i dzieci powyżej 8. roku życia: 20-40 ml roztworu Dulcosoft Junior na dobę (co odpowiada 10-20 g makrogolu 4000), najlepiej w pojedynczej dawce przyjmowanej rano;
- dzieci w wieku od 4 do 7 lat: 16-32 ml roztworu Dulcosoft Junior na dobę (co odpowiada 8-16 g makrogolu 4000), najlepiej w pojedynczej dawce przyjmowanej rano;
- dzieci w wieku od 2 do 3 lat: 8-16 ml roztworu Dulcosoft Junior na dobę (co odpowiada 4-8 g makrogolu 4000), najlepiej w pojedynczej dawce przyjmowanej rano;
- dzieci w wieku od 6 miesięcy do 1 roku: 8 ml roztworu Dulcosoft Junior na dobę (co odpowiada 4 g makrogolu 4000), najlepiej w pojedynczej dawce przyjmowanej rano.
W przypadku stosowania produktu Dulcosoft Junior u dzieci poniżej 8. roku życia należy skonsultować się z lekarzem.
Produkt Dulcosoft Junior nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 6. miesiąca życia.

Sposób podawania

Dawkę należy odmierzyć przy użyciu miarki dołączonej do opakowania. Produkt można bezpośrednio zmieszać z dowolnie wybranym napojem, np. ze szklanką wody, soku owocowego lub herbaty (około 150 ml).

Kiedy Dulcosoft Junior nie może być stosowany?

Nie stosować w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na składniki produktu. Nie należy stosować produktu Dulcosoft Junior w następujących przypadkach: ciężka zapalna choroba jelit (taka jak wrzodziejące zapalenie jelit, choroba Leśniowskiego-Crohna) lub toksyczne rozdęcie okrężnicy; wystąpienie lub ryzyko wystąpienia perforacji przewodu pokarmowego; porażenna niedrożność jelit albo podejrzenie niedrożności jelit lub objawowego zwężenia jelit; brzuszne zespoły bólowe o nieokreślonej przyczynie. W razie jakichkolwiek wątpliwości przed przyjęciem produktu Dulcosoft Junior należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jakie środki ostrożności należy zachować podczas stosowania produktu Dulcosoft Junior?

Przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć chorobę organiczną. Produktu Dulcosoft Junior nie należy przyjmować codziennie w sposób ciągły przez dłuższy okres bez zbadania przyczyny zaparcia. W przypadku utrzymujących się bólów brzucha należy zwrócić się o poradę medyczną. W przypadku biegunki należy zachować ostrożność u pacjentów podatnych na zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej (np. pacjentów w podeszłym wieku, osób z upośledzoną czynnością wątroby lub nerek, pacjentów stosujących leki moczopędne) i należy rozważyć monitorowanie stężeń elektrolitów. U pacjentów przyjmujących produkty zawierające makrogol mogą wystąpić stany alergiczne (takie jak wstrząs anafilaktyczny, reakcja anafilaktyczna, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka i nadwrażliwość) - jeżeli pojawią się takie objawy, należy przerwać stosowanie produktu Dulcosoft Junior i natychmiast skonsultować się z lekarzem. Jeżeli zaparcia będą się utrzymywać, należy zbadać ich przyczynę. Dzieci nie powinny stosować produktu Dulcosoft Junior przez okres dłuższy niż 3 miesiące. W przypadku stosowania innych leków, przed zażyciem produktu Dulcosoft Junior należy skonsultować się z lekarzem.

Czy można stosować Dulcosoft Junior w ciąży i okresie karmienia piersią?

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu Dulcosoft Junior.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania produktu Dulcosoft Junior?

Mogą wystąpić: biegunka, bóle brzucha, rozdęcie brzucha, nudności, wymioty, nietrzymanie kału i wzdęcia. Rzadko mogą wystąpić: wstrząs anafilaktyczny, reakcja anafilaktyczna, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka, reakcja nadwrażliwości. W przypadku biegunki, która zazwyczaj ustępuje po przerwaniu leczenia lub zmniejszeniu dawki, należy rozważyć kontakt z lekarzem, ponieważ może być konieczne leczenie zapobiegające utracie elektrolitów związanej z utratą płynów.

Co zrobić w przypadku zastosowania dawki produktu Dulcosoft Junior większej niż zalecana?

Zbyt duże dawki produktu mogą spowodować biegunkę, bóle brzucha, rozdęcie brzucha i wymioty. Objawy te ustępują po przerwaniu leczenia lub zmniejszeniu dawki. Znaczna utrata płynów z powodu biegunki lub wymiotów może wymagać leczenia zaburzeń gospodarki elektrolitowej - w takiej sytuacji należy skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać Dulcosoft Junior?

Przechowywać produkt w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Produkt należy zużyć w ciągu 6 tygodni od otwarcia butelki.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Dulcosoft Junior - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Dulcosoft Junior - powiązane artykuły

Często zaparcie występuje w nowym miejscu, do momentu gdy nie osiągniemy poczucia adaptacji do nowych warunków.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem