Gripblocker Express (Paracetamol + Pseudoephedrine + Dextromethorphan)
Nazwa handlowa | Postać | Dawka | Opakowanie | ![]() |
65+ | 18- | ![]() |
Odpłatność | Opłata pacjenta (zł) |
Cena 100% (zł) |
Wskazania refundacyjne Opis leku |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gripblocker Express (OTC) | kapsułki miękkie | 300 mg + 30 mg + 12 mg | 10 szt. | n.d. | 65+: n.d. | 18-: n.d. | Ciąża: n.d. | Odpłatność: 100% | Opłata pacjenta (zł): 17,80 | Cena 100% (zł): 17,80 | Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny |
|
|||||||||||
Gripblocker Express (OTC) | kapsułki miękkie | 300 mg + 30 mg + 12 mg | 20 szt. | n.d. | 65+: n.d. | 18-: n.d. | Ciąża: n.d. | Odpłatność: 100% | Opłata pacjenta (zł): 26,80 | Cena 100% (zł): 26,80 | Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny |
|
Powiązane artykuły

Leki na przeziębienie z gorączką, bólami oraz katarem i kaszlem
Leki o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym, przeciwkaszlowym i przeciw katarowi stosujemy w infekcji z tymi objawami.
Więcej »
Leki na przeziębienie u dzieci dostępne bez recepty
W przeziębieniu często stosujemy doustne leki złożone, zawierające więcej niż jedną substancję czynną i działające jednocześnie na kilka objawów infekcji.
Więcej »Gripblocker Express
Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.
Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
- Skład
- Wskazania
- Dawkowanie
- Przeciwwskazania
- Ciąża i karmienie piersią
- Działania niepożądane
- Uwagi
- Produkty zawierające tę samą substancję czynną
Skład
1 kapsułka zawiera: 300 mg paracetamolu, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny i 12 mg bromowodorku dekstrometorfanu. 1 kapsułka zawiera 18 mg sorbitolu ciekłego niekrystalizującego i 0,18 mg czerwieni koszenilowej.
Wskazania
Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).
Dawkowanie
- Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
1 do 2 kapsułek, 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 8 kapsułek na dobę. - Dzieci
Dzieci w wieku 6 do 12 lat: 1 kapsułka 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 4 kapsułki na dobę. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek
Ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością nerek lub wątroby. Preparat jest przeciwwskazany w ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Jednoczesne stosowanie innych leków zawierających paracetamol. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni od zaprzestania ich przyjmowania. Ciężka niewydolność nerek lub wątroby. Ciężkie nadciśnienie tętnicze. Choroba niedokrwienna serca. Choroba alkoholowa. Astma oskrzelowa. Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią. Dziedziczna konstytucyjna hiperbilirubinemia (np. choroba Gilberta). Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Ciąża i karmienie piersią
Preparatu nie należy stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.
Działania niepożądane
Mogą wystąpić: przyspieszenie akcji serca; granulocytopenia, agranulocytoza, trombocytopenia; senność, zawroty głowy; nudności i wymioty; kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, zaburzenia w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu - zwłaszcza u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego; skórne reakcje alergiczne, zaczerwienienie skóry, wysypka; nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi; zmęczenie; reakcje nadwrażliwości typu I (obrzęk alergiczny, reakcja anafilaktyczna); napad astmy oskrzelowej; uszkodzenie wątroby; omamy.
Uwagi
Ostrożnie stosować u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami rytmu serca, rozedmą płuc, zwiększonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym, rozrostem gruczołu krokowego, nadczynnością tarczycy, cukrzycą oraz u osób stosujących leki przeciwlękowe, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, inne leki sympatykomimetyczne, tj. zmniejszające przekrwienie, hamujące apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy. Preparatu nie należy stosować w przypadku przewlekłego kaszlu z odkrztuszaniem wydzieliny oraz u pacjentów z niewydolnością oddechową, astmą oskrzelową oraz u chorych z ryzykiem wystąpienia niewydolności oddechowej. W czasie przyjmowania preparatu nie wolno pić alkoholu. Sportowców należy poinformować, że leczenie chlorowodorkiem pseudoefedryny może przyczynić się do dodatnich wyników testów antydopingowych.
Przyjmując preparat należy zachować ostrożność, gdyż może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk