Gripex (Paracetamol + Pseudoephedrine + Dextromethorphan)
Nazwa handlowa | Postać | Dawka | Opakowanie | Refundacja |
Opłata pacjenta (zł) | Cena 100% (zł) | Wskazania refundacyjne Opis leku |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gripex (OTC) | tabletki powlekane | 325 mg + 30 mg + 10 mg | 10 szt. |
Refundacja |
Opłata pacjenta (zł): 17,80 |
Cena 100% (zł): 17,80 |
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny |
|
|||||||
Gripex (OTC) | tabletki powlekane | 325 mg + 30 mg + 10 mg | 24 szt. |
Refundacja |
Opłata pacjenta (zł): 33,00 |
Cena 100% (zł): 33,00 |
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny |
|
Gripex
Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.
US Pharmacia Sp. z o.o.
- Gripex - skład
- Gripex - wskazania
- Gripex - dawkowanie
- Gripex - przeciwwskazania
- Gripex - ciąża i karmienie piersią
- Gripex - działania niepożądane
- Gripex - uwagi
- Gripex - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)
- Gripex - powiązane artykuły
Gripex - skład
1 tabletka powlekana zawiera: 325 mg paracetamolu, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny i 10 mg bromowodorku dekstrometorfanu. Preparat zawiera żółcień pomarańczową i czerwień Allura.
Gripex - wskazania
Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).
Gripex - dawkowanie
- Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
2 tabletki od 3 do 4 razy na dobę. Nie należy przekraczać dawki 8 tabletek na dobę. - Dzieci
Dzieci w wieku 6 do 12 lat: 1 tabletka 3-4 razy na dobę; nie należy stosować dawki większej niż 4 tabletki na dobę. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek
Preparat jest przeciwwskazany w ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek. Ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością wątroby lub nerek.
Gripex - przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Jednoczesne stosowanie innych leków zawierających paracetamol. Stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni od zaprzestania ich przyjmowania. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Ciężka niewydolność nerek lub wątroby. Ciężkie nadciśnienie tętnicze. Choroba niedokrwienna serca. Choroba alkoholowa. Astma oskrzelowa. Ciąża i okres karmienia piersią. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Gripex - ciąża i karmienie piersią
Preparatu nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.
Gripex - działania niepożądane
Mogą wystąpić: przyspieszenie akcji serca; granulocytopenia, agranulocytoza, trombocytopenia; senność, zawroty głowy; nudności i wymioty; kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, mogą wystąpić zaburzenia w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu, zwłaszcza u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego; skórne reakcje alergiczne, zaczerwienienie skóry, wysypka; nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi; zmęczenie; obrzęk alergiczny, reakcja anafilaktyczna; napad astmy oskrzelowej; uszkodzenie wątroby; omamy.
Gripex - uwagi
Preparatu nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Ostrożnie stosować u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami rytmu serca, rozedmą płuc, zwiększonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym, rozrostem gruczołu krokowego, nadczynnością tarczycy, cukrzycą oraz u stosujących leki przeciwlękowe, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, inne leki sympatykomimetyczne, tj. zmniejszające przekrwienie, hamujące apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy oraz u osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe. Preparatu nie należy stosować w przypadku przewlekłego kaszlu z odkrztuszaniem wydzieliny. Preparatu nie należy stosować u pacjentów z niewydolnością oddechową, astmą oskrzelową oraz u chorych z ryzykiem wystąpienia niewydolności oddechowej. W czasie przyjmowania preparatu nie wolno pić alkoholu. Sportowców należy poinformować, że leczenie chlorowodorkiem pseudoefedryny może przyczynić się do dodatnich wyników testów antydopingowych.
W okresie stosowania preparatu należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk
Gripex - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)
Gripex - powiązane artykuły

Pseudoefedryna - ryzyko poważnych neurologicznych działań niepożądanych
Pseudoefedryna - ryzyko poważnych neurologicznych działań niepożądanych Przedstawiciele właściwych Podmiotów Odpowiedzialnych w porozumieniu z Europejską Agencją Leków i Urzędem...
Więcej »
Pseudoefedryna - nowe środki ostrożności w stosowaniu
Pseudoefedryna - nowe środki ostrożności w stosowaniu Komitet ds. Oceny Ryzyka w ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii Europejskiej Agencji Leków (Pharmacovigilance Risk...
Więcej »
Leki na infekcje z gorączką, bólami oraz katarem i kaszlem
Leki o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym, przeciwkaszlowym i przeciw katarowi stosujemy w infekcji z tymi objawami.
Więcej »
Leki stosowane w infekcjach u dzieci dostępne bez recepty
Dowiedz się, które leki bez recepty mogą pomóc dzieciom w walce z infekcjami. Poznaj ich działanie i zasady bezpiecznego stosowania.
Więcej »Pseudoefedryna (Pseudoephedrine)
Czym jest pseudoefedryna Jakie są wskazania do stosowania pseudoefedryny? Jakie są przeciwwskazania do stosowania pseudoefedryny? Jakie są ostrzeżenia i środki ostrożności...
Więcej »Reklama
Reklama