LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Grypostop (Paracetamol + Pseudoephedrine + Dextromethorphan)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Grypostop (OTC) tabletki powlekane 325 mg + 30 mg + 15 mg 12 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 9.40 Cena 100% (zł): 9.40 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Grypostop (OTC) tabletki powlekane 325 mg + 30 mg + 15 mg 24 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 15,80 Cena 100% (zł): 15,80 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Leki o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym, przeciwkaszlowym i przeciw katarowi stosujemy w infekcji z tymi objawami.

Więcej »

Grypostop

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Vitama S.A.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera 325 mg paracetamolu, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny i 15 mg bromowodorku dekstrometorfanu.

Wskazania

Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Dawkowanie

  • Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
    2 tabletki, w razie konieczności 3-4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny. Nie przyjmować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby. Pacjent powinien zasięgnąć porady lekarza, jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni.
  • Dzieci
    Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na brak wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa.
Osoby w podeszłym wieku

Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania preparatu u osób w podeszłym wieku, ze względu na większe prawdopodobieństwo występowania działań niepożądanych ze strony układu nerwowego.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

Preparat jest przeciwwskazany w ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek. U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek należy zachować ostrożność.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Niedokrwistość. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Nie stosować u pacjentów przyjmujących inne produkty lecznicze zawierające paracetamol, dekstrometrofan lub pseudoefedrynę lub inne sympatykomimetyki (takie jak produkty lecznicze zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa, środki hamujące łaknienie lub produkty lecznicze psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy). Nie stosować u pacjentów leczonych inhibitorami MAO obecnie lub w ciągu ostatnich 2 tygodni. Kaszel z dużą ilością wydzieliny. Astma oskrzelowa i kaszel związany z astmą oskrzelową. Ciężkie nadciśnienie. Ciężka choroba niedokrwienna serca. Mukowiscydoza. Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Ciąża i karmienie piersią

Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: zaburzenia rytmu serca; spłycenie oddechu; wysypka, świąd; zmiany ciśnienia tętniczego; objawy o różnym nasileniu od nieistotnego klinicznie podwyższenia enzymów wątrobowych aż do uszkodzenia wątroby. Rzadko: senność, zawroty głowy, euforia, nadmierne uspokojenie, uczucie pustki w głowie, niepokój, nerwowość, rozdrażnienie, zaburzenia nastroju, pobudzenie psychomotoryczne; nudności, wymioty, bóle brzucha, zaparcia; reakcje alergiczne.

Uwagi

Podczas stosowania preparatu nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby. Preparatu nie należy stosować bez porozumienia z lekarzem jeśli wystąpią objawy trudności w oddychaniu, w przypadku rozedmy płuc, przewlekłego zapalenia oskrzeli, przerostu gruczołu krokowego, nadczynności tarczycy, cukrzycy, nadciśnienia, choroby niedokrwiennej serca, choroby tętnic, jaskry z zamkniętym kątem przesączania, guza chromochłonnego nadnerczy.
Preparat może wywierać wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn - w trakcie stosowania preparatu należy zachować ostrożność podczas obsługiwania maszyn oraz w trakcie prowadzenia pojazdów.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem