Gripex Hot (Paracetamol + Ascorbic acid - vitamin C + Phenylephrine)
Nazwa handlowa | Postać | Dawka | Opakowanie | ![]() |
75+ | ![]() |
Odpłatność | Opłata pacjenta (zł) |
Cena 100% (zł) |
Wskazania refundacyjne Opis leku | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gripex Hot (OTC) | proszek do sporządzania roztworu doustnego | 650 mg + 50 mg + 10 mg | 8 saszetek | n.d. | 75+: n.d. | Ciąża: n.d. | Odpłatność: 100% | Opłata pacjenta (zł): 22,30 | Cena 100% (zł): 22,30 | Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny | |
|
|||||||||||
Gripex Hot (OTC) | proszek do sporządzania roztworu doustnego | 650 mg + 50 mg + 10 mg | 12 saszetek | n.d. | 75+: n.d. | Ciąża: n.d. | Odpłatność: 100% | Opłata pacjenta (zł): 25,90 | Cena 100% (zł): 25,90 | Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny | |
|
Powiązane artykuły

Leki na przeziębienie z gorączką, bólami i katarem
Leki złożone o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciw katarowi stosujemy w infekcji z gorączką, bólami i katarem.
Więcej »Gripex Hot
Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.
US Pharmacia Sp. z o.o.
- Skład
- Wskazania
- Dawkowanie
- Przeciwwskazania
- Ciąża i karmienie piersią
- Działania niepożądane
- Uwagi
- Produkty zawierające tę samą substancję czynną
Skład
1 saszetka zawiera 650 mg paracetamolu, 50 mg kwasu askorbowego i 10 mg chlorowodorku fenylefryny. 1 saszetka zawiera 1,981 g sacharozy, 20 mg aspartamu, 78,13 mg sodu oraz żółcień chinolinową.
Wskazania
Łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów zapalenia błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.
Dawkowanie
- Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
1 saszetka, w razie konieczności dawkę powtarzać nie częściej niż co 4-6 godzin (maksymalnie 6 saszetek na dobę). Pacjent nie powinien stosować preparatu dłużej niż 3 do 5 dni bez porady lekarskiej. - Dzieci
Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek
Preparat jest przeciwwskazany w ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek. Należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatu u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek.
Sposób podawania
Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Niestabilna choroba wieńcowa. Zaburzenia rytmu serca. Wysokie ciśnienie tętnicze. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Choroba alkoholowa. Fenyloketonuria. Nie należy stosować preparatu podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni po zaprzestaniu ich stosowania. Nie stosować w okresie leczenia zydowudyną. Jaskra z wąskim kątem przesączania. Anatomicznie wąski kąt przesączania.
Ciąża i karmienie piersią
Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży. Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu u kobiet karmiących piersią.
Działania niepożądane
Mogą wystąpić: reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka); reakcje nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego; nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej; podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia, zaburzenia rytmu serca, bladość powłok; zaburzenia oddychania, napad astmy oskrzelowej; zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych; niepokój, bezsenność; omamy, lęk, nerwowość; granulocytopenia, agranulocytoza, trombocytopenia.
Uwagi
Preparatu nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol lub sympatykomimetyki. Ostrożnie stosować u osób z: astmą oskrzelową, nadciśnieniem tętniczym, rozrostem gruczołu krokowego, nadczynnością tarczycy, zespołem Raynauda, cukrzycą, chorobą wieńcową, przyjmujących leki przeciwzakrzepowe. W czasie przyjmowania preparatu nie wolno pić alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.
W czasie stosowania preparatu należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów lub obsługiwania urządzeń mechanicznych.
Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk