LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ivabradine Genoptim (Ivabradine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ivabradine Genoptim (Rp) tabletki powlekane 5 mg 56 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
81,08
Cena
100% (zł):
81,08
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Ivabradine Genoptim (Rp) tabletki powlekane 7,5 mg 56 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
118,32
Cena
100% (zł):
118,32
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ivabradine Genoptim

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Synoptis Pharma Sp. z o.o.

Co zawiera lek Ivabradine Genoptim?

Lek Ivabradine Genoptim to tabletki w dwóch dawkach, które są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 5 mg lub 7,5 mg iwabradyny (w postaci chlorowodorku). Tabletkę w dawce 5 mg można podzielić na dwie równe dawki. Lek zawiera laktozę - pacjenci z nietolerancją niektórych cukrów powinni skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Jak działa lek Ivabradine Genoptim?

Iwabradyna jest lekiem nasercowym, który zmniejsza częstość akcji serca. W ten sposób lek pomaga kontrolować i zmniejszać liczbę napadów bólu dławicowego przez zmniejszenie zapotrzebowania serca na tlen oraz zmniejsza obciążenie serca u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca.

Kiedy stosować lek Ivabradine Genoptim?

Lek Ivabradine Genoptim jest stosowany:
- w leczeniu objawowej stabilnej dławicy piersiowej u dorosłych pacjentów, u których częstość akcji serca wynosi 70 lub więcej uderzeń na minutę (stosuje się go u pacjentów, którzy nie tolerują lub nie mogą przyjmować leków używanych w chorobach serca, zwanych lekami beta-adrenolitycznymi; stosuje się go także w skojarzeniu z lekami beta-adrenolitycznymi u pacjentów, których nie udaje się skutecznie leczyć samym środkiem beta-adrenolitycznym);
- w leczeniu przewlekłej niewydolności serca u dorosłych pacjentów, u których częstość akcji serca wynosi 75 lub więcej uderzeń na minutę (stosuje się go w skojarzeniu ze standardowym leczeniem, w tym z lekiem beta-adrenolitycznym, lub gdy leki beta-adrenolityczne są przeciwwskazane albo nie są tolerowane).

Jak stosować lek Ivabradine Genoptim?

Lekarz objaśni zasady dawkowania leku Ivabradine Genoptim oraz określi długość leczenia. Nie należy przerywać przyjmowania leku bez konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować podczas posiłków. Lek jest przyjmowany dwa razy na dobę (1 tabletka rano i 1 tabletka wieczorem).

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Ivabradine Genoptim?

W przypadku pominięcia dawki leku Ivabradine Genoptim następną dawkę należy przyjąć o zwykłej porze. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Ivabradine Genoptim nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (iwabradynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować: u pacjentów, u których częstość akcji serca w spoczynku jest za mała (poniżej 70 uderzeń na minutę); u pacjentów z bardzo znacznym obniżeniem ciśnienia tętniczego krwi; u pacjentów z różnymi zaburzeniami czynności serca (w tym: ze wstrząsem kardiogennym, z zaburzeniami rytmu serca, z zawałem mięśnia sercowego, z niestabilną dławicą piersiową, z nasiloną niewydolnością serca); u pacjentów z ciężkimi chorobami wątroby. Leku Ivabradine Zentiva nie wolno przyjmować z kilkoma innymi lekami. Leku nie należy stosować u kobiet w ciąży lub próbujących zajść w ciążę, u kobiet karmiących piersią ani u kobiet w wieku rozrodczym, które nie stosują odpowiedniej antykoncepcji.
Leku Ivabradine Genoptim nie stosuje się u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Ivabradine Genoptim?

Leczenie lekiem Ivabradine Genoptim wymaga wcześniejszej oceny przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Przed rozpoczęciem leczenia oraz w czasie dostosowywania dawki lekarz będzie kontrolował u pacjenta częstość akcji serca. Należy skontaktować się z lekarzem, gdy pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące prowadzonej terapii.

Jak stosować lek Ivabradine Genoptim z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Ivabradine Genoptim z jedzeniem i piciem?

Podczas przyjmowania leku Ivabradine Genoptim należy unikać picia soku grejpfrutowego.

Czy można stosować lek Ivabradine Genoptim w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Ivabradine Genoptim u kobiet w ciąży lub próbujących zajść w ciążę, u kobiet karmiących piersią oraz u kobiet w wieku rozrodczym nie stosujących odpowiednich metod zapobiegania ciąży.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Ivabradine Genoptim?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Ivabradine Genoptim, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Bardzo często obserwowano chwilowe wrażenia widzenia silnego światła, najczęściej spowodowane przez nagłe zmiany natężenia światła. Często mogą pojawić się objawy zwolnienia częstości pracy serca. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Ivabradine Genoptim?

W sytuacji przyjęcia większej ilości leku niż przepisana przez lekarza należy jak najszybciej porozumieć się z lekarzem.

Czy lek Ivabradine Genoptim wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Ivabradine Genoptim może powodować przemijające zaburzenia widzenia - chwilowe wrażenia silnego światła w polu widzenia. Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn, jeśli pojawią się takie zaburzenia, zwłaszcza gdy może dojść do nagłych zmian natężenia oświetlenia, szczególnie podczas prowadzenia pojazdów nocą.

Jak przechowywać lek Ivabradine Genoptim?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek nie wymaga szczególnych warunków przechowywania.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ivabradine Genoptim - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem