LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Naxalgan (Pregabalin)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Naxalgan (Rp) kapsułki twarde 75 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
20,80
Cena
100% (zł):
20,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Naxalgan (Rp) kapsułki twarde 75 mg 60 szt.
Refundacja
R
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
3,20
0,00
Cena
100% (zł):
55,54
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Naxalgan (Rp) kapsułki twarde 150 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
22,00
Cena
100% (zł):
22,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Naxalgan (Rp) kapsułki twarde 150 mg 60 szt.
Refundacja
R
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
3,20
0,00
Cena
100% (zł):
105,17
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Naxalgan

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Vipharm S.A.

Co zawiera Naxalgan?

Lek Naxalgan występuje w postaci kapsułek w dwóch dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 kapsułka zawiera 75 mg, 150 mg lub 300 mg pregabaliny. Lek zawiera laktozę, dlatego u pacjentów ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Naxalgan?

Pregabalina należy do grupy leków stosowanych w leczeniu padaczki, bólu neuropatycznego i uogólnionych zaburzeń lękowych.

Kiedy stosować Naxalgan?

Lek Naxalgan jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu:
- obwodowego i ośrodkowego bólu neuropatycznego (jest to ból spowodowany uszkodzeniem nerwów);
- określonych typów padaczki (napadów częściowych, które są lub nie są wtórnie uogólnione); lek Naxalgan powinien być zawsze stosowany jako lek dodany do aktualnie stosowanego leczenia i nie powinien być stosowany jako jedyny lek, lecz zawsze w skojarzeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi;
- uogólnionych zaburzeń lękowych.

Jak stosować Naxalgan?

Dawkowanie leku Naxalgan dla każdego wskazania oraz długość leczenia ustala lekarz. Decyzję o przerwaniu leczenia podejmuje lekarz, który przekaże jak należy stopniowo zmniejszać dawkę leku. Po przerwaniu leczenia lekiem Naxalgan mogą pojawić się działania niepożądane (objawy te mogą być częstsze lub bardziej dotkliwe, jeśli lek był przyjmowany przez dłuższy czas).

Sposób podawania

Lek może być przyjmowany z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Kapsułkę należy połknąć w całości i popić wodą. Lekarz ustali jak często w ciągu doby lek Naxalgan będzie przyjmowany. W razie przyjmowania dwa razy na dobę, należy go stosować rano i wieczorem o stałej porze każdego dnia. W razie przyjmowania trzy razy na dobę, należy go stosować rano, w południe i wieczorem o stałej porze każdego dnia.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Naxalgan?

Ważne jest przyjmowanie leku Naxalgan regularnie o tych samych porach dnia. W razie opuszczenia dawki leku, należy ją przyjąć jak najszybciej, chyba że zbliża się czas przyjęcia kolejnej dawki - w takiej sytuacji należy kontynuować leczenie zgodnie z zaleceniem. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Naxalgan nie może być stosowany?

Leku Naxalgan nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (pregabalinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Naxalgan nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Naxalgan?

Przed zleceniem leczenia lekiem Naxalgan lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad oraz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o rozpoczęciu leczenia lekarz ustali terminy wizyt w celu oceny skuteczności leczenia i objawów choroby. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przyjmować dawek większych niż przepisane przez lekarza. Przed zastosowaniem leku pacjent powinien poinformować lekarza o uzależnieniu oraz nadużywaniu alkoholu lub leków w przeszłości. Konieczny jest jak najszybszy kontakt z lekarzem, jeśli podczas stosowania leku Naxalgan pojawią się drgawki. Pacjenci z zaburzeniami układu nerwowego, zaburzeniami oddychania, zaburzeniami czynności nerek lub w wieku powyżej 65 lat mogą wymagać innego schematu dawkowania leku. Podczas przyjmowania leku Naxalgan nie należy spożywać alkoholu.

Jak stosować Naxalgan z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Naxalgan w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o możliwości zastosowania leku Naxalgan u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczną metodę antykoncepcji w czasie przyjmowania tego leku.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Naxalgan?

Działania niepożądane związane z leczeniem lekiem Naxalgan są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
W razie pojawienia się obrzęku twarzy lub języka, lub jeśli wystąpi zaczerwienienie skóry z pęcherzykami lub złuszczaniem, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Naxalgan?

W razie przyjęcia większej niż zalecana liczby kapsułek należy natychmiast poinformować o tym lekarza lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy Naxalgan wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Naxalgan może powodować zawroty głowy, senność i osłabienie koncentracji. Nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać skomplikowanych maszyn ani wykonywać potencjalnie niebezpiecznych czynności do czasu określenia wpływu leku na zdolność wykonywania tych czynności.

Jak przechowywać Naxalgan?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Naxalgan - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem