LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Pregamid (Pregabalin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Pregamid (Rp) kapsułki twarde 75 mg 14 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
11,00
Cena
100% (zł):
11,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Pregamid (Rp) kapsułki twarde 150 mg 56 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
43,00
Cena
100% (zł):
43,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Pregamid

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

G.L. Pharma GmbH

Co zawiera Pregamid?

Lek Pregamid występuje w postaci kapsułek w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 kapsułka zawiera 75 mg lub 150 mg pregabaliny. Lek zawiera laktozę - pacjenci ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją niektórych cukrów powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Pregamid?

Pregabalina należy do grupy leków stosowanych w leczeniu padaczki, bólu neuropatycznego i uogólnionych zaburzeń lękowych.

Kiedy stosować Pregamid?

Lek Pregamid jest stosowany u dorosłych w leczeniu bólu neuropatycznego pochodzenia obwodowego i ośrodkowego (jest to ból spowodowany uszkodzeniem nerwów).
Lek Pregamid jest stosowany u dorosłych w leczeniu określonych typów padaczki (napadów częściowych, które są lub nie są wtórnie uogólnione); lek Pregamid powinien być zawsze stosowany jako lek dodany do aktualnie stosowanego leczenia i nie powinien być stosowany jako jedyny lek, lecz zawsze w skojarzeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi.
Lek Pregamid jest stosowany u dorosłych w leczeniu uogólnionych zaburzeń lękowych.

Jak stosować Pregamid?

Dawkę leku Pregamid w każdym wskazaniu i czas trwania leczenia ustala lekarz. Lekarz podejmuje decyzję o przerwaniu leczenia i określa sposób stopniowego zmniejszania dawki leku. Po przerwaniu leczenia lekiem Pregamid mogą wystąpić działania niepożądane (ich objawy mogą być częstsze lub bardziej dotkliwe, jeśli pacjent przyjmował lek przez dłuższy czas).

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków. Kapsułki należy połykać w całości i popić wodą. Lekarz ustali jak często w ciągu doby lek Pregamid będzie przyjmowany. W przypadku przyjmowania dwa razy na dobę, należy go stosować rano i wieczorem mniej więcej o tej samej porze każdego dnia. W przypadku przyjmowania trzy razy na dobę, należy go stosować rano, w południe i wieczorem mniej więcej o tej samej porze.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Pregamid?

Lek Pregamid należy przyjmować regularnie o tych samych porach dnia. W razie pominięcia dawki leku, należy ją przyjąć jak najszybciej, chyba że zbliża się czas przyjęcia kolejnej dawki - wówczas należy kontynuować leczenie zgodnie z zaleceniem. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Pregamid nie może być stosowany?

Leku Pregamid nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (pregabalinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Pregamid nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Pregamid?

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Pregamid wymagane jest przeprowadzenie przez lekarza wywiadu oraz analiza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz ustali terminy wizyt kontrolnych w celu oceny skuteczności leczenia i objawów choroby. Należy zwrócić się do lekarza w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać dawek zaleconych przez lekarza. Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza, jeśli w przeszłości u pacjenta występowała choroba alkoholowa lub pacjent nadużywał albo był uzależniony od leków. Konieczne jest jak najszybsze zgłoszenie do lekarza, jeśli podczas stosowania leku Pregamid pojawią się drgawki. Pacjenci z zaburzeniami układu nerwowego, zaburzeniami oddychania, zaburzeniami czynności nerek lub w wieku powyżej 65 lat mogą wymagać innego schematu dawkowania leku. W czasie stosowania leku Pregamid nie należy spożywać alkoholu.

Jak stosować Pregamid z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Pregamid w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz oceni, czy możliwe jest zastosowanie leku Pregamid u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczną metodę antykoncepcji w czasie przyjmowania tego leku.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Pregamid?

Działania niepożądane towarzyszące terapii lekiem Pregamid są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
W przypadku pojawienia się obrzęku twarzy lub języka, zaczerwienienia skóry z pęcherzykami lub złuszczaniem, należy przerwać leczenie i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Pregamid?

W razie przyjęcia większej niż zalecana liczby kapsułek należy jak najszybciej poinformować o tym lekarza lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy Pregamid wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas przyjmowania leku Pregamid mogą wystąpić zawroty głowy, senność i zaburzenia koncentracji - nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn ani wykonywać innych potencjalnie niebezpiecznych czynności do momentu określenia wpływu leku na zdolność wykonywania tych czynności.

Jak przechowywać Pregamid?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Pregamid - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem