LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Tabagine (Pregabalin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Tabagine (Rp) kapsułki twarde 75 mg 56 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
18,00
Cena
100% (zł):
18,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Tabagine (Rp) kapsułki twarde 150 mg 56 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
25,00
Cena
100% (zł):
25,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Tabagine

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Ranbaxy Poland Sp. z o.o.

Co zawiera lek Tabagine?

Lek Tabagine występuje w postaci kapsułek w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 kapsułka zawiera 75 mg lub 150 mg pregabaliny. Lek zawiera mannitol, który może mieć lekkie działanie przeczyszczające.

Jak działa lek Tabagine?

Pregabalina należy do grupy leków stosowanych w leczeniu padaczki, bólu neuropatycznego i uogólnionych zaburzeń lękowych.

Kiedy stosować lek Tabagine?

Lek Tabagine jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu:
- obwodowego i ośrodkowego bólu neuropatycznego (bólu spowodowanego uszkodzeniem nerwów);
- określonych typów padaczki (napadów częściowych, które są lub nie są wtórnie uogólnione); lek Tabagine powinien być zawsze dodany do aktualnie stosowanego leczenia i nie powinien być stosowany jako jedyny lek ale zawsze w połączeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi;
- uogólnionych zaburzeń lękowych.

Jak stosować lek Tabagine?

Lekarz ustala odpowiednią dawkę leku Tabagine i czas trwania leczenia. Nie należy przerywać leczenia, chyba że zdecyduje o tym lekarz. Jeżeli terapię należy przerwać, powinno się to odbywać stopniowo. Po przerwaniu leczenia lekiem Tabagine mogą wystąpić działania niepożądane, które mogą być częstsze lub bardziej dotkliwe, jeśli lek był przyjmowany przez dłuższy czas.

Sposób podawania

Lek może być przyjmowany z posiłkiem lub niezależnie od niego. Kapsułkę należy połknąć w całości i popić wodą. Lekarz poinformuje pacjenta, czy lek Tabagine przyjmować dwa czy trzy razy na dobę. Jeśli lek będzie przyjmowany dwa razy na dobę, należy go stosować rano i wieczorem o stałej porze. Przy przyjmowaniu trzy razy na dobę, lek stosuje się rano, w południe i wieczorem o stałej porze.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Tabagine?

Istotną rzeczą jest przyjmowanie leku Tabagine regularnie o tych samych porach dnia. Jeśli dawka leku zostanie pominięta, należy ją przyjąć jak najszybciej; jeśli zbliża się pora przyjęcia kolejnej dawki, należy kontynuować leczenie zgodnie z zaleconym schematem. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Tabagine nie może być stosowany?

Leku Tabagine nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (pregabalinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Tabagine nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Tabagine?

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Tabagine lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad oraz przeanalizuje wszystkie przeciwwskazania i środki ostrożności związane z tym lekiem. Lekarz ustala wizyty kontrolne w celu sprawdzenia efektów leczenia i objawów choroby. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy przyjmować dawek leku większych niż przepisane przez lekarza. Pacjent powinien poinformować lekarza przed zastosowaniem leku, jeśli w przeszłości był uzależniony, nadużywał alkoholu lub leków. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli w trakcie stosowania leku Tabagine wystąpią drgawki. U pacjentów z zaburzeniami układu nerwowego, zaburzeniami oddychania, zaburzeniami czynności nerek oraz u pacjentów w wieku powyżej 65 lat lekarz może zalecić inny schemat dawkowania tego leku. Podczas stosowania leku Tabagine nie należy spożywać alkoholu.

Jak stosować lek Tabagine z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Tabagine w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Tabagine nie powinien być stosowany w czasie ciąży ani w okresie karmienia piersią, chyba że decyzja lekarza będzie inna. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną antykoncepcję w czasie przyjmowania tego leku.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Tabagine?

Działania niepożądane towarzyszące terapii lekiem Tabagine są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Tabagine i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala w przypadku wystąpienia następujących objawów: obrzęk twarzy lub języka, trudności z oddychaniem, swędzenie, zaczerwienienie skóry z towarzyszącymi pęcherzykami lub złuszczaniem, silny ból w górnej części brzucha.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Tabagine?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy poinformować o tym lekarza lub niezwłocznie udać się do najbliższego szpitala.

Czy lek Tabagine wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Tabagine może powodować takie objawy jak zawroty głowy, senność i zmniejszenie koncentracji - nie należy prowadzić samochodu, obsługiwać skomplikowanych maszyn ani wykonywać potencjalnie niebezpiecznych czynności do czasu określenia wpływu leku na zdolność wykonywania tych czynności.

Jak przechowywać lek Tabagine?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Tabagine - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem