LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Noliprel Bi-Forte (Perindopril + Indapamide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Noliprel Bi-Forte (Rp) tabletki powlekane 10 mg + 2,5 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
36,25
0,00
Cena
100% (zł):
41,02
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Noliprel Bi-Forte

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Les Laboratoires Servier

Co zawiera Noliprel Bi-Forte?

Lek Noliprel Bi-Forte występuje w postaci tabletek i jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 10 mg peryndoprylu z argininą oraz 2,5 mg indapamidu. Lek zawiera laktozę - pacjenci z nietolerancją pewnych cukrów powinni skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa Noliprel Bi-Forte?

Lek Noliprel Bi-Forte zawiera dwie substancje czynne: peryndopryl i indapamid. Peryndopryl należy do grupy leków nazywanych inhibitorami ACE. Indapamid jest lekiem moczopędnym.

Kiedy stosować lek Noliprel Bi-Forte?

Lek Noliprel Bi-Forte stosuje się w leczeniu nadciśnienia tętniczego u dorosłych.

Jak stosować lek Noliprel Bi-Forte?

Lekarz określi dawkowanie leku Noliprel Bi-Forte oraz ustali czas leczenia. Nie należy samodzielnie przerywać leczenia.

Sposób podawania

Tabletkę należy przyjmować codziennie, najlepiej rano, przed posiłkiem. Tabletkę należy połknąć i popić szklanką wody.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Noliprel Bi-Forte?

Istotną rzeczą jest regularne przyjmowanie leku. W przypadku pominięcia dawki leku Noliprel Bi-Forte, kolejną dawkę należy przyjąć o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Noliprel Bi-Forte nie może być stosowany?

Leku Noliprel Bi-Forte nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (peryndopryl, indapamid) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować u pacjentów z uczuleniem na inne inhibitory ACE lub inny sulfonamid. Nie należy stosować leku, jeśli podczas wcześniejszego przyjmowania inhibitora ACE u pacjenta wystąpiły objawy, takie jak świszczący oddech, obrzęk twarzy lub języka, intensywny świąd lub ciężka wysypka skórna, a także jeśli te objawy występowały u pacjenta lub osoby spokrewnionej w jakichkolwiek innych okolicznościach. Lek Noliprel Bi-Forte jest przeciwwskazany w ciąży powyżej 3 miesięcy.
Nie należy stosować leku Noliprel Bi-Forte u dzieci i młodzieży.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Noliprel Bi-Forte?

Przed przepisaniem leku Noliprel Bi-Forte lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o jego zastosowaniu ustali zasady kontroli leczenia. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. W ramach kontroli leczenia lekarz może zalecić regularne sprawdzanie czynności nerek, ciśnienia tętniczego i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. Jeśli podczas leczenia u pacjenta wystąpią objawy obrzęku naczynioruchowego (obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła oraz trudności z połykaniem lub oddychaniem), należy przerwać stosowanie leku Noliprel Bi-Forte i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Należy zgłosić lekarzowi lub osobie z personelu medycznego stosowanie leku Noliprel Bi-Forte w następujących przypadkach: znieczulenie ogólne lub zabieg chirurgiczny; dializay lub zabieg aferezy LDL; planowane odczulanie na jad pszczół lub os; badanie wymagające podania środka kontrastującego zawierającego jod. Należy wziąć pod uwagę, że lek Noliprel Bi-Forte zawiera substancję czynną (indapamid), która może dawać pozytywny wynik testu antydopingowego. Należy zgłosić się do lekarza, jeśli pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku.

Jak stosować lek Noliprel Bi-Forte z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Noliprel Bi-Forte w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Noliprel Bi-Forte podczas pierwszych 3 miesięcy ciąży i nie wolno go stosować w ostatnich 6 miesiącach ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Pacjentka powinna jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas stosowania leku Noliprel Bi-Forte zajdzie w ciążę. Nie zaleca się stosowania leku Noliprel Bi-Forte podczas karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Noliprel Bi-Forte?

Podczas przyjmowania leku Noliprel Bi-Forte mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są omówione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy wstrzymać stosowanie leku Noliprel Bi-Forte i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawi się jakikolwiek z następujących objawów: silne zawroty głowy lub omdlenie; ucisk w klatce piersiowej, świszczący oddech i duszność; obrzęk twarzy, warg, ust, języka i gardła z trudnościami z oddychaniem; ciężkie reakcje skórne, jak nasilona wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry na całym ciele, silne swędzenie, pęcherze, łuszczenie i obrzęk skóry, zapalenie śluzówek; zbyt szybka lub nieprawidłowa czynność serca, ból w klatce piersiowej, zawał serca; osłabienie rąk lub nóg albo zaburzenia mowy mogące być objawami udaru; silny ból w nadbrzuszu mogący być objawem zapalenia trzustki; brak apetytu, ból brzucha, nudności, zażółcenie skóry lub oczu mogące być objawem zapalenia wątroby.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Noliprel Bi-Forte?

W sytuacji przyjęcia większej ilości tabletek należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy Noliprel Bi-Forte wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeśli podczas stosowania leku Noliprel Bi-Forte pojawią się takie objawy jak zawroty głowy lub osłabienie spowodowane niskim ciśnieniem krwi, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Noliprel Bi-Forte?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, szczelnie zamkniętym, w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Noliprel Bi-Forte - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem