LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Indix Combi (Perindopril + Indapamide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Indix Combi (Rp) tabletki powlekane 2,5 mg + 0,625 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
8,37
0,00
Cena
100% (zł):
8,37
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Indix Combi (Rp) tabletki powlekane 5 mg + 1,25 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
13,74
0,00
Cena
100% (zł):
16,12
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Indix Combi (Rp) tabletki powlekane 10 mg + 2,5 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
21,41
0,00
Cena
100% (zł):
26,18
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Indix Combi

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

Co zawiera Indix Combi?

Lek Indix Combi to tabletki w trzech dawkach, które są dostępne na receptę.

 • Indix Combi 2,5 mg + 0,625 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 2,5 mg tozylanu peryndoprylu oraz 0,625 mg indapamidu.
 • Indix Combi 5 mg + 1,25 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 5 mg tozylanu peryndoprylu oraz 1,25 mg indapamidu.
 • Indix Combi 10 mg + 2,5 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 10 mg tozylanu peryndoprylu oraz 2,5 mg indapamidu.
  Lek zawiera laktozę - pacjent, u którego stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Indix Combi?

Lek Indix Combi zawiera dwie substancje czynne: peryndopryl i indapamid. Peryndopryl należy do grupy leków nazywanych inhibitorami ACE. Indapamid jest lekiem moczopędnym.

Kiedy stosować Indix Combi?

Lek Indix Combi jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego u dorosłych.
Lek Indix Combi w dawce 10 mg + 2,5 mg stosuje się u pacjentów, którzy przyjmują peryndopryl w dawce 10 mg i indapamid w dawce 2,5 mg w oddzielnych tabletkach i którzy mogą zamiast tego otrzymywać 1 tabletkę leku Indix Combi, zawierającą oba składniki.

Jak stosować Indix Combi?

Odpowiednią dawkę leku Indix Combi i długość leczenia określa lekarz. Nie należy przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie, najlepiej rano, przed posiłkiem. Tabletkę należy połknąć, popijając szklanką wody.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Indix Combi?

Ważne jest, aby przyjmować lek Indix Combi regularnie każdego dnia. W przypadku pominięcia dawki leku, należy przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Indix Combi nie może być stosowany?

Leku Indix Combi nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (peryndopryl, indapamid), inne inhibitory ACE, inne sulfonamidy lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować, jeśli w przypadku wcześniejszego przyjmowania inhibitora ACE (do których należy peryndopryl) u pacjenta wystąpiły objawy, takie jak świszczący oddech, obrzęk twarzy lub języka, silny świąd lub silne zaczerwienienie skóry, lub jeśli takie objawy występowały u któregoś z członków rodziny w jakichkolwiek innych okolicznościach. Nie wolno stosować tego leku, jeśli pacjentka jest w ciąży powyżej 3 miesięcy.
Leku Indix Combi nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Indix Combi?

Przed przepisaniem leku Indix Combi konieczna jest analiza wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz podejmie decyzję o rozpoczęciu leczenia i ustali zasady kontroli leczenia. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. Jeśli dowolnym momencie leczenia wystąpią objawy obrzęku naczynioruchowego (obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła oraz trudności z połykaniem lub oddychaniem), należy przerwać stosowanie leku Indix Combi i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Lekarz może kontrolować czynności nerek, ciśnienie tętnicze i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi w regularnych odstępach czasu. Stosowanie leku Indix Combi należy zgłosić lekarzowi lub personelowi medycznemu: jeśli pacjent ma zaplanowane znieczulenie ogólne lub zabieg chirurgiczny; jeśli u pacjenta ma być przeprowadzona dializa lub zabieg aferezy LDL; jeśli pacjent ma zaplanowane leczenie odczulające na jad pszczół lub os; jeśli u pacjenta ma być przeprowadzone badanie wymagające podania środka kontrastującego zawierającego jod. Sportowców należy uprzedzić o obecności w leku Indix Combi indapamidu - substancji, która może dawać dodatni wynik testu antydopingowego. Należy zgłosić lekarzowi wszystkie wątpliwości związane ze stosowaniem tego leku.

Jak stosować Indix Combi z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Indix Combi w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Indix Combi nie jest zalecany do stosowania u kobiet we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go przyjmować, jeśli kobieta jest w ciąży powyżej trzech miesięcy, ponieważ jego stosowanie w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę podczas stosowania leku Indix Combi, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Nie zaleca się stosowania leku Indix Combi u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Indix Combi?

W trakcie stosowania leku Indix Combi mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać leczenie lekiem Indix Combi i niezwłocznie porozumieć się z lekarzem w momencie pojawienia się jakiegokolwiek z następujących objawów: silne zawroty głowy lub omdlenie; uczucie ucisku w klatce piersiowej, świszczący oddech i duszność; obrzęk twarzy, warg, jamy ustnej, języka lub gardła, problemy z oddychaniem; ciężkie reakcje skórne, w tym nasilona wysypka skórna, pokrzywka, zaczerwienienie skóry całego ciała, nasilone swędzenie, powstawanie pęcherzy, łuszczenie i obrzęk skóry, zapalenie śluzówek; nierówne lub mocne bicie serca, ból w klatce piersiowej, zawał serca; osłabienie rąk lub nóg, zaburzenia mowy, mogące być objawami udaru; silny ból w nadbrzuszu (objaw zapalenia trzustki); zażółcenie skóry lub oczu (objaw zapalenia wątroby).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Indix Combi?

W sytuacji przyjęcia większej ilości tabletek należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy Indix Combi wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

U niektórych pacjentów podczas stosowania leku Indix Combi mogą wystąpić zawroty głowy i uczucie znużenia z powodu niskiego ciśnienia krwi, co może spowodować zaburzenie zdolności prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Indix Combi?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Indix Combi - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem