LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Briglau Free (Brimonidine)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Briglau Free (Rp) krople do oczu, roztwór 2 mg/ml 1 but. 5 ml
Refundacja
R
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
3,20
0,00
Cena
100% (zł):
23,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Briglau Free (Rp) krople do oczu, roztwór 2 mg/ml 3 but. 5 ml
Refundacja
R
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
8,00
0,00
Cena
100% (zł):
63,71
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Briglau Free

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Co zawiera lek Briglau Free?

Lek Briglau Free występuje w postaci kropli do oczu i jest dostępny na receptę.
1 ml roztworu zawiera 2 mg winianu brymonidyny (co odpowiada 1,3 mg brymonidyny). Lek nie zawiera środków konserwujących.

Jak działa lek Briglau Free?

Brymonidyna należy do grupy leków nazywanych agonistami receptora alfa-2-adrenergicznego. Lek obniża ciśnienie wewnątrz gałki ocznej poprzez blokowanie enzymu o nazwie cyklaza adenylowa, który bierze udział w wytwarzaniu cieczy wodnistej. Brymonidyna zwiększa również odprowadzanie cieczy wodnistej z przedniej części gałki ocznej.

Kiedy stosować lek Briglau Free?

Lek Briglau Free stosuje się jako pojedynczy lek u pacjentów, u których leczenie kroplami do oczu blokującymi receptory beta-adrenergiczne jest przeciwwskazane lub jako lek wspomagający jednocześnie z innymi kroplami do oczu, kiedy ciśnienie śródgałkowe jest niewystarczająco obniżane za pomocą pojedynczych leków w leczeniu jaskry z otwartym kątem lub nadciśnieniem ocznym.

Jak stosować lek Briglau Free?

Zasady dawkowania leku Briglau Free przekaże lekarz. Lek należy stosować przez czas określony przez lekarza. Nie należy samodzielnie przerywać stosowania leku.

Sposób podawania

Lek Briglau Free należy stosować wyłącznie do oka. Należy zapoznać się z instrukcją podawania leku dołączoną do opakowania i przestrzegać zaleceń w niej zawartych.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Briglau Free?

Jeśli pacjent pominie zastosowanie leku, powinien zastosować następną dawkę w planowanym czasie. Nie należy podawać dwóch dawek leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Briglau Free nie może być stosowany?

Leku Briglau Free nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (brymonidynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku Briglau Free, jeśli pacjent przyjmuje pewne rodzaje leków przeciwdepresyjnych. Leku nie mogą stosować kobiety karmiące piersią.
Leku Briglau Free nie wolno stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Nie zaleca się stosowania leku Briglau Free u dzieci w wieku od 2 do 12 lat. Nie przeprowadzono badań leku Briglau Free u dzieci i młodzieży (12-17 lat).

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Briglau Free?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Briglau Free lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz przedstawi jak należy prawidłowo stosować lek. Podczas leczenia u pacjenta będą wykonywane kontrolne badania ciśnienia w gałce ocznej. Należy zgłosić lekarzowi wszystkie wątpliwości związane ze stosowaniem leku.
Szkła kontaktowe należy zdjąć przed zakropleniem leku i założyć po 15 minutach od zakroplenia.

Jak stosować lek Briglau Free z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Jeśli pacjent stosuje jednocześnie inne krople lub maści podawane do oczu, należy zachować co najmniej 5 minut przerwy pomiędzy podaniami kolejnych leków. Maści do oczu należy stosować na końcu.

Czy można stosować lek Briglau Free w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Briglau Free u kobiet w ciąży decyduje lekarz. Nie należy stosować leku Briglau Free w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Briglau Free?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Briglau Free, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęściej występujące działania niepożądane leku to: podrażnienie oczu (zaczerwienienie oczu, uczucie pieczenia, kłucia, świąd, uczucie obecności ciała obcego w oku, pęcherzyki lub białe plamki na spojówkach), zamglone widzenie, reakcje alergiczne oka, alergiczne zapalenie powiek i (lub) spojówek, a także ból głowy, suchość w ustach i uczucie zmęczenia i (lub) senność. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Briglau Free?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub połknięcia leku (przez dorosłego lub dziecko) należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Briglau Free wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Przez pewien czas po zastosowaniu leku Briglau Free widzenie może być niewyraźne lub zaburzone. U niektórych pacjentów lek może również powodować zawroty głowy, senność lub zmęczenie. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn dopóki objawy nie ustąpią.

Jak przechowywać lek Briglau Free?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki wynosi 90 dni.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Briglau Free - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem