LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Briglau PPH (Brimonidine)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Briglau PPH (Rp) krople do oczu, roztwór 2 mg/ml 1 but. 5 ml
Refundacja
R
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
7,12
0,00
Cena
100% (zł):
30,41
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Briglau PPH

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Co zawiera lek Briglau PPH?

Lek Briglau PPH występuje w postaci kropli do oczu i jest dostępny na receptę.
1 ml roztworu zawiera 2 mg winianu brymonidyny (co odpowiada 1,3 mg brymonidyny). Lek zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie oczu.

Jak działa lek Briglau PPH?

Brymonidyna należy do grupy leków nazywanych agonistami receptora alfa-2-adrenergicznego. Lek obniża ciśnienie wewnątrz gałki ocznej poprzez blokowanie enzymu o nazwie cyklaza adenylowa, który bierze udział w wytwarzaniu cieczy wodnistej. Brymonidyna zwiększa również odprowadzanie cieczy wodnistej z przedniej części gałki ocznej.

Kiedy stosować lek Briglau PPH?

Briglau PPH jest lekiem obniżającym ciśnienie w gałce ocznej. Jest stosowany sam lub w połączeniu z innymi lekami u chorych z jaskrą z otwartym kątem przesączania lub nadciśnieniem wewnątrzgałkowym.

Jak stosować lek Briglau PPH?

Lekarz określa dawkowanie leku Briglau PPH. Lek należy stosować tak długo, jak zalecił lekarz. Nie należy przerywać lub kończyć stosowania leku bez porozumienia z lekarzem.

Sposób podawania

Lek Briglau PPH jest przeznaczony jedynie do stosowania do oka. Należy unikać dotykania końcówką kroplomierza do oka lub czegokolwiek innego. Należy zapoznać się z instrukcją podawania leku dołączoną do opakowania i stosować się do zaleceń w niej zawartych.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Briglau PPH?

W przypadku pominięcia zastosowania kropli należy zaaplikować lek tak szybko jak to możliwe. Jeżeli zbliża się pora zastosowania następnej dawki leku, należy pominąć opuszczoną dawkę i kontynuować leczenie o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Briglau PPH nie może być stosowany?

Leku Briglau PPH nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (brymonidynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie mogą stosować leku pacjenci, którzy przyjmują niektóre rodzaje leków przeciwdepresyjnych. Lek nie może być stosowany u pacjentek, które karmią piersią.
Leku Briglau PPH nie wolno stosować u noworodków i dzieci w wieku poniżej 2 lat i nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 12 lat. Nie prowadzono badań leku Briglau PPH z udziałem młodzieży (w wieku od 12 do 17 lat).

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Briglau PPH?

Przed przepisaniem leku Briglau PPH lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz przekaże zalecenia dotyczące stosowania leku. Podczas leczenia u pacjenta będą wykonywane kontrolne badania ciśnienia w gałce ocznej. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku należy zgłosić się do lekarza.
Należy unikać kontaktu leku z miękkimi soczewkami kontaktowymi. Przed podaniem leku należy zdjąć soczewki kontaktowe i odczekać co najmniej 15 minut przed ich ponownym założeniem. Chlorek benzalkoniowy zawarty w leku może powodować podrażnienie oczu, zwłaszcza u osób z zespołem suchego oka lub zaburzeniami dotyczącymi rogówki - należy skontaktować się z lekarzem, w razie wystąpienia nieprawidłowych odczuć w oku, kłucia lub bólu w oku po zastosowaniu leku.

Jak stosować lek Briglau PPH z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Jeżeli pacjent przyjmuje więcej niż jeden lek podawany do oka, należy podawać krople do oczu w odstępie co najmniej 5-15 minut.

Czy można stosować lek Briglau PPH w ciąży i okresie karmienia piersią?

O możliwości zastosowania leku Briglau PPH u kobiet w ciąży decyduje lekarz. Nie należy stosować leku Briglau PPH w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Briglau PPH?

Podczas stosowania leku Briglau PPH mogą pojawić się działania niepożądane, które są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Po podaniu leku bardzo często mogą wystąpić następujące działania niepożądane dotyczące oka: podrażnienie oka (przekrwienie oka, pieczenie i kłucie, uczucie obecności ciała obcego, swędzenie, grudki lub białe plamy na spojówce oka), zamglone widzenie, reakcje alergiczne oka. Bardzo często obserwowano również ból głowy, suchość w ustach i uczucie zmęczenia i (lub) senność. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Briglau PPH?

W razie przypadkowego spożycia leku przez osobę dorosłą lub dziecko należy natychmiast porozumieć się z lekarzem.

Czy lek Briglau PPH wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Stosowanie kropli do oczu Briglau PPH może być przyczyną zaburzenia ostrości wzroku lub zaburzenia widzenia. U niektórych pacjentów lek może również wywoływać uczucie zmęczenia lub senność. Jeśli u pacjenta takie działanie wystąpi, nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do czasu ich ustąpienia.

Jak przechowywać lek Briglau PPH?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Lek można stosować przez 28 dni po pierwszym otwarciu butelki.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Briglau PPH - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem