LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Lumobry (Brimonidine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Lumobry (Rp) krople do oczu, roztwór 0,25 mg/ml 1 but. 7,5 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
89,00
Cena
100% (zł):
89,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Lumobry

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Bausch+Lomb Ireland Ltd.

Co zawiera lek Lumobry?

Lek Lumobry występuje w postaci kropli do oczu i jest dostępny na receptę.
1 ml roztworu zawiera 0,25 mg winianu brymonidyny. Lek zawiera chlorek benzalkoniowy - może powodować podrażnienie oczu.

Jak działa lek Lumobry?

Brymonidyna należy do grupy leków nazywanych agonistami receptora alfa-2-adrenergicznego. Lek wykazuje silne właściwości zwężające naczynia krwionośne, dzięki czemu zmniejsza przekrwienie (zaczerwienienie) oka.

Kiedy stosować lek Lumobry?

Lek Lumobry jest stosowany u dorosłych w krótkotrwałym leczeniu izolowanego przekrwienia spojówek, spowodowanego nieznacznym podrażnieniem oka.

Jak stosować lek Lumobry?

Dawkowanie leku Lumobry, częstość stosowania i długość leczenia ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek Lumobry należy stosować tylko do oka. Jest przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Nie należy dotykać końcówką zakraplacza oka, powieki, okolic oka ani innych powierzchni. Należy dokładnie przeczytać instrukcję dołączoną do opakowania i stosować lek wyłącznie zgodnie z zaleceniami.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Lumobry?

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Lumobry nie może być stosowany?

Leku Lumobry nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (brymonidynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być stosowany w przewlekłym przekrwieniu (zaczerwienieniu) oka, przy długotrwałym podrażnieniu oka, w zakażeniach bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych oczu, przy bólu oka oraz w przypadku zmian lub zaburzeń widzenia.
Leku Lumobry nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Lumobry?

Przed przepisaniem leku Lumobry lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad, podczas którego wykluczy inne przyczyny wystąpienia zaczerwienienia oka (np. reakcja alergiczna, zespół suchego oka), a następnie oceni przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku. Lekarz przekaże zalecenia dotyczące stosowania leku. Jeśli podczas stosowania leku Lumobry pojawią się objawy zakażenia w miejscu podania leku, należy zgłosić się do okulisty, który zadecyduje o odpowiednim wprowadzeniu leczenia przeciwbakteryjnego i/lub przeciwgrzybiczego. Jeżeli zaczerwienienie oka nasila się lub utrzymuje przez okres dłuższy niż 72 godziny, należy przerwać stosowanie leku Lumobry i zgłosić się do okulisty w celu ponownego badania. Należy omówić z lekarzem wszystkie wątpliwości dotyczące stosowania tego leku.
Przed zastosowaniem leku Lumobry należy wyjąć soczewki kontaktowe i odczekać 15 minut przed ponownym ich założeniem. Chlorek benzalkoniowy zawarty w leku może powodować podrażnienie oka, zwłaszcza jeśli u pacjenta występuje suchość oczu lub zaburzenia rogówki. Jeśli po zastosowaniu leku pojawią się nietypowe odczucia wewnątrz oka, kłucie lub ból oka, należy zgłosić się do lekarza.

Jak stosować lek Lumobry z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Nie należy stosować leku Lumobry jednocześnie z innymi lekami stosowanymi do oka - jeśli pacjent stosuje inne leki okulistyczne stosowane do oka, należy zachować 15 minut przerwy między podaniem leku Lumobry i innych leków.

Czy można stosować lek Lumobry w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Lumobry u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Lumobry?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Lumobry, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Częste działania niepożądane leku to: zaczerwienienie oka i ból w miejscu podania leku. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Lumobry?

Po długotrwałym stosowaniu zbyt dużej dawki kropli do oczu Lumobry lub po przypadkowym przyjęciu doustnym mogą wystąpić objawy przedawkowania - w razie ich wystąpienia należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza lub udać się do szpitala.

Czy lek Lumobry wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Przez krótki czas od zastosowania leku Lumobry może wystąpić niewyraźne widzenie - w przypadku wystąpienia takich zaburzeń należy poczekać aż objawy te ustąpią zanim pacjent rozpocznie prowadzenie samochodu lub obsługiwanie maszyn.

Jak przechowywać lek Lumobry?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Lek może być stosowany przez 121 dni po pierwszym otwarciu butelki.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Lumobry - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem