LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Loxon Max (Minoxidil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Loxon Max (OTC) płyn na skórę 50 mg/ml 1 but. 60 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
47,50
Cena
100% (zł):
47,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Loxon Max

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Perrigo Poland Sp. z o.o.

Loxon Max - skład

1 ml płynu na skórę zawiera 50 mg minoksydylu. Preparat zawiera glikol propylenowy i etanol.

Loxon Max - wskazania

Leczenie łysienia androgenowego u mężczyzn w wieku 18-65 lat.

Loxon Max - dawkowanie

  • Dorośli mężczyźni
    Należy nanosić 1 ml płynu (średnia objętość 10 rozpyleń) na skórę głowy w miejscach łysienia, dwa razy na dobę (rano i wieczorem). Objętość 1 rozpylenia wynosi 0,1 ml. Nie przekraczać dawki 2 ml w ciągu doby (średnio 2 razy 10 rozpyleń na dobę).
    Konieczne może być stosowanie preparatu dwa razy na dobę przez 4 miesiące lub dłużej. Porost włosów rozpoczyna się przeważnie po 2 miesiącach leczenia preparatem. Jeżeli po 2 miesiącach nastąpi porost włosów, konieczne jest dalsze stosowanie preparatu dwa razy na dobę, aby podtrzymać jego działanie. Czasami, po przerwaniu leczenia minoksydylem w postaci płynu na skórę, obserwowano zatrzymanie wzrostu włosów i niekiedy powrót do poprzedniego wyglądu w ciągu 3 do 4 miesięcy po zaprzestaniu leczenia. Leczenie należy przerwać, jeśli poprawa nie nastąpi po 1 roku stosowania.
  • Dzieci i młodzież
    Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat, ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania oraz skuteczności minoksydylu.
Osoby w podeszłym wieku

Nie zaleca się stosowania preparatu u osób w wieku powyżej 65 lat, ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania oraz skuteczności minoksydylu.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

Brak szczególnych zaleceń dotyczących stosowania preparatu u pacjentów z chorobami wątroby lub nerek.

Sposób podawania

Preparat należy stosować wyłącznie na skórę głowy. Przed zastosowaniem preparatu włosy i skóra głowy powinny być całkowicie suche. 1 ml płynu należy rozprowadzić w miejscach łysienia i wmasować w skórę (najczęściej szczyt głowy i zakola czołowe). Po nałożeniu płynu na skórę głowy należy dokładnie umyć ręce.

Loxon Max - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Stosowanie u kobiet. Pacjenci z leczonym i nieleczonym nadciśnieniem tętniczym. Nagła lub niewyjaśniona utrata włosów. Nie stosować, jeżeli utrata włosów związana jest ciężkimi chorobami, takimi jak zaburzenie czynności tarczycy, toczeń układowy, utrata włosów z pewnej powierzchni skóry z powodu stanu zapalnego skóry głowy lub innych chorób. Preparatu nie należy stosować, gdy skóra głowy jest ogolona lub zmieniona chorobowo (np. łuszczyca, stan zapalny, skóra głowy jest zaczerwieniona, podrażniona, lub bolesna). Stosowanie opatrunków okluzyjnych lub stosowanie miejscowo na skórę głowy innych produktów leczniczych.

Loxon Max - ciąża i karmienie piersią

Preparat jest przeciwwskazany u kobiet. Minoksydylu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Loxon Max - działania niepożądane

Często: ból głowy; ból w klatce piersiowej; świąd, miejscowy rumień, nadmierny wzrost włosów, wysypka, zapalenie skóry; obrzęk. Rzadko: niedociśnienie; suchość skóry, łuszczenie skóry, przejściowa utrata włosów. Ponadto mogą wystąpić reakcje alergiczne, w tym obrzęk naczynioruchowy.

Loxon Max - uwagi

Preparat należy stosować wyłącznie na prawidłową, zdrową skórę głowy. W przypadkach, w których w wywiadzie rodzinnym łysienie androgenowe nie występuje lub nie jest możliwe do ustalenia, przed zastosowaniem preparatu pacjent powinien skonsultować się z lekarzem. Pacjenci z rozpoznanymi chorobami układu krążenia lub zaburzeniami rytmu serca przed rozpoczęciem leczenia preparatem powinni zasięgnąć porady lekarza. Jeśli wzmożona utrata włosów utrzymuje się przez okres dłuższy niż 2 tygodnie, należy przerwać stosowanie preparatu i skontaktować się z lekarzem. Pacjent powinien przerwać stosowanie preparatu i zwrócić się do lekarza w razie rozpoznania niedociśnienia lub wystąpienia bólu w klatce piersiowej, tachykardii, omdlenia lub zawrotów głowy, nagłego zwiększenia masy ciała, obrzęku dłoni lub stóp lub utrzymującego się zaczerwienienia lub podrażnienia skóry głowy.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Loxon Max - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem