LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

NiQuitin Mini (Nicotine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
NiQuitin Mini (OTC) tabletki do ssania 1,5 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
24,00
Cena
100% (zł):
24,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
NiQuitin Mini (OTC) tabletki do ssania 2 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
25,70
Cena
100% (zł):
25,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
NiQuitin Mini (OTC) tabletki do ssania 2 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
68,00
Cena
100% (zł):
68,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
NiQuitin Mini (OTC) tabletki do ssania 4 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
27,00
Cena
100% (zł):
27,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
NiQuitin Mini (OTC) tabletki do ssania 4 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
68,00
Cena
100% (zł):
68,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

NiQuitin Mini

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Perrigo Poland Sp. z o.o.

Co zawiera NiQuitin Mini?

Lek NiQuitin Mini występuje w postaci tabletek do ssania w 3 dawkach. Wszystkie pozycje leku są dostępne bez recepty.
1 tabletka do ssania zawiera 1,5 mg, 2 mg lub 4 mg nikotyny.

Jak działa NiQuitin Mini?

Lek NiQuitin Mini ułatwia odzwyczajenie się od palenia tytoniu.

Kiedy stosować NiQuitin Mini?

Lek NiQuitin Mini jest wskazany do łagodzenia objawów wynikających z odstawienia nikotyny, w tym uczucia głodu nikotynowego, związanych z rzucaniem palenia tytoniu.
Jeżeli to możliwe, podczas rzucania palenia, lek NiQuitin Mini należy stosować jednocześnie z programem psychologicznym wspierającym rzucenie palenia.

Jak stosować NiQuitin Mini?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Nie należy stosować dawek większych niż zalecane.

 • Dorośli
  Tabletki do ssania NiQuitin Mini 1,5 mg i 2 mg są wskazane dla osób, które wypalają nie więcej niż 20 papierosów dziennie.
  Tabletki do ssania NiQuitin Mini 4 mg są wskazane dla osób, które wypalają ponad 20 papierosów dziennie.
  Na początku leczenia stosować 8 do 12 tabletek NiQuitin Mini na dobę. Ssać tabletkę, kiedy poczuje się chęć zapalenia papierosa. Po upływie nie więcej niż 6 tygodni należy stopniowo zmniejszać ilość przyjmowanych tabletek. Leczenie należy zakończyć, kiedy ilość przyjmowanych tabletek zmniejszy się do 1-2 na dobę. Nawet po zakończeniu terapii może wystąpić chęć zapalenia papierosa, można wtedy również zastosować lek NiQuitin Mini. Nie należy stosować więcej niż 15 tabletek NiQuitin Mini na dobę. Jeżeli odczuwa się potrzebę stosowania leku dłużej niż 9 miesięcy, należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
  Terapia łączona
  W ramach nikotynowej terapii zastępczej (NTZ) pacjenci mogą łączyć plastry z nikotyną z doustnymi postaciami z nikotyną (gumy do żucia, tabletki do ssania). Terapia łączona przeznaczona jest dla osób, które wróciły do palenia tytoniu po zastosowaniu NTZ lub osób, u których stosowanie tylko tabletek do ssania nie jest wystarczające do opanowania głodu nikotynowego, lub jako leczenie pierwszego rzutu u palaczy o wysokim poziomie uzależnienia. Terapia łączona powinna rozpocząć się od określenia dawki plastra, która zależy od wcześniejszych nawyków użytkownika w zakresie palenia. Rekomendowana ilość tabletek do ssania NiQuitin Mini 2 mg, stosowanych jednocześnie z plastrami wynosi od 5 do 6 tabletek na dobę; maksymalna ilość to 15 tabletek na dobę. Szczegółowe zalecenia są podane w ulotce leku NiQuitin Mini 2 mg. Należy stosować tylko jeden rodzaj postaci doustnej NiQuitin (tabletki do ssania lub gumę do żucia) w połączeniu z plastrami. Należy kontynuować stosowanie leku NiQuitin w formie doustnej przez 2-3 miesiące, a następnie zacząć stopniowo ograniczać jego stosowanie, w miarę zmniejszania się liczby napadów głodu nikotynowego. Leczenie należy przerwać, gdy ilość przyjmowanych tabletek do ssania zmniejszy się do 1-2 na dobę.
 • Młodzież w wieku 12-17 lat
  Lek NiQuitin Mini może być podawany młodzieży w wieku 12-17 lat jedynie po zaleceniu przez lekarza lub farmaceutę. Młodzież w wieku 12-17 lat nie powinna stosować łączonej nikotynowej terapii zastępczej.
 • Dzieci w wieku poniżej 12 lat
  Leku NiQuitin Mini nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Sposób podawania

1 tabletkę należy umieścić w jamie ustnej i od czasu do czasu przemieszczać ją z jednej strony jamy ustnej na drugą aż do całkowitego rozpuszczenia (około 10 minut). Tabletek nie należy żuć ani połykać w całości.

Kiedy NiQuitin Mini nie może być stosowany?

Leku NiQuitin Mini nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (nikotynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek NiQuitin Mini nie powinien być stosowany przez osoby niepalące oraz dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku NiQuitin Mini?

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Przed zastosowaniem leku NiQuitin Mini należy skonsultować się z lekarzem w przypadku: chorób sercowo-naczyniowych (np. niestabilnej lub nasilającej się dławicy piersiowej, nocnej postaci dławicy piersiowej, niekontrolowanego nadciśnienia tętniczego, ciężkiej arytmii), po niedawno przebytym zawale mięśnia sercowego lub udarze niedokrwiennym mózgu, zaburzeń krążenia mózgowego, chorób przebiegających ze skurczem naczyń, ciężkiej choroby naczyń obwodowych, ciężkich lub umiarkowanie ciężkich zaburzeń czynności nerek lub wątroby, choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, zapalenia przełyku, niekontrolowanej nadczynności tarczycy, cukrzycy, guza chromochłonnego nadnerczy. Osoby, u których kiedykolwiek wystąpiły drgawki powinny zwrócić się do lekarza przed zastosowaniem leku. Osoby, u których kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna obejmująca obrzęk ust, twarzy i gardła (obrzęk naczynioruchowy) lub pokrzywka powinny zachować ostrożność. Podczas próby rzucenia palenia nie należy wymiennie stosować tabletek NiQutin Mini z gumą do żucia zawierającą nikotynę.

Jak stosować NiQuitin Mini z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować NiQuitin Mini w ciąży i okresie karmienia piersią?

Kobiety ciężarne lub karmiące piersią powinny próbować rzucić palenie bez stosowania nikotynowej terapii zastępczej. Jeżeli rzucanie palenia w ten sposób nie powiedzie się, pacjentki powinny skonsultować się z lekarzem.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku NiQuitin Mini?

Bardzo często mogą wystąpić nudności, lekkie podrażnienie lub bolesność języka lub ust. Często: ból gardła, uczucie dyskomfortu w żołądku, biegunka, niestrawność, zgaga, wzdęcia z oddawaniem wiatrów, czkawka. Niezbyt często: nerwowość, depresja, uczucie silnego bicia serca, przyspieszona czynność serca, ból w klatce piersiowej, wysypka, zmęczenie i ogólne złe samopoczucie. Bardzo rzadko mogą wystąpić ciężkie reakcje alergiczne.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku NiQuitin Mini?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Mogą wystąpić: nudności, zawroty głowy i złe samopoczucie.

Czy NiQuitin Mini wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie ma znanych skutków oddziaływania leku NiQuitin Mini na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Należy pamiętać, że rzucanie palenia może powodować zmiany w zachowaniu, które mogą wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać NiQuitin Mini?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC w oryginalnym opakowaniu bezpośrednim w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

NiQuitin Mini - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem