LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Nicorette Coolmint (Nicotine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Nicorette Coolmint (OTC) tabletki do ssania 2 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
25,00
Cena
100% (zł):
25,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Nicorette Coolmint (OTC) tabletki do ssania 4 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
25,00
Cena
100% (zł):
25,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Nicorette Coolmint

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

McNeil AB

Co zawiera Nicorette Coolmint?

Lek Nicorette Coolmint występuje w postaci tabletek do ssania w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne bez recepty.
1 tabletka do ssania zawiera 2 mg lub 4 mg nikotyny.

Jak działa Nicorette Coolmint?

Lek Nicorette Coolmint ułatwia odzwyczajenie się od palenia tytoniu.

Kiedy stosować Nicorette Coolmint?

Lek Nicorette Coolmint jest stosowany w celu złagodzenia objawów odstawiennych i zmniejszenia głodu nikotynowego, które występują w trakcie podejmowania próby zaprzestania palenia lub zmniejszania liczby wypalanych papierosów, gdy próbuje się rzucić palenie.

Jak stosować Nicorette Coolmint?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

 • Dorośli
  Lek Nicorette Coolmint 2 mg nadaje się do stosowania u osób palących o niskim stopniu uzależnienia od nikotyny, tj. które wypalają pierwszego papierosa w trakcie dnia po upływie więcej niż 30 minut od przebudzenia lub które wypalają mniej niż 20 papierosów na dobę.
  Lek Nicorette Coolmint 4 mg nadaje się do stosowania u osób palących o wysokim stopniu uzależnienia od nikotyny, tj. które wypalają pierwszego papierosa w trakcie dnia w ciągu 30 minut od przebudzenia lub które wypalają więcej niż 20 papierosów na dobę.
  Sposób stosowania leku Nicorette Coolmint zależy od tego, czy pacjent rzuca palenie natychmiast, czy rzuca palenie stopniowo.
Natychmiastowe rzucenie palenia
Rozpocząć leczenie od stosowania od 8 do 12 tabletek do ssania Nicorette Coolmint na dobę. Gdy tylko pojawi się pragnienie zapalenia papierosa, należy umieścić w jamie ustnej 1 tabletkę do ssania i poczekać, aż się rozpuści. Stosować w ten sposób tabletki do ssania przez maksymalnie 6 tygodni, a następnie stopniowo zmniejszać liczbę tabletek stosowanych w ciągu doby. Gdy pacjent stosuje tylko 1 lub 2 tabletki do ssania Nicorette Coolmint na dobę, powinien je całkowicie odstawić. Po całkowitym zaprzestaniu palenia pacjent może czasem odczuwać gwałtowną potrzebę zapalenia papierosa - w takim wypadku można ponownie zastosować tabletkę do ssania.
  Stopniowe rzucanie palenia
  W przypadku odczucia silnego pragnienia zapalenia papierosa należy zastosować tabletkę do ssania Nicorette Coolmint zamiast papierosa, aby opanować głód nikotynowy. Należy zmniejszyć liczbę papierosów wypalanych w ciągu doby do jak najmniejszej liczby. Jeśli pacjent nie będzie w stanie zmniejszyć liczby wypalanych codziennie papierosów po 6 tygodniach, powinien zasięgnąć porady lekarza. Gdy tylko pacjent poczuje, że jest to w stanie zrobić, powinien całkowicie zaprzestać palenia papierosów. Należy wówczas postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi natychmiastowego rzucenia palenia, przedstawionymi powyżej. Pacjent powinien to zrobić jak najszybciej. Jeśli próba całkowitego zaprzestania palenia nie powiedzie się w ciągu 6 miesięcy od rozpoczęcia stosowania leku Nicorette Coolmint, należy zasięgnąć porady lekarza.
  Nie stosować więcej niż 15 tabletek do ssania Nicorette Coolmint w ciągu doby. Jeśli pacjent odczuwa potrzebę stosowania leku przez okres dłuższy niż 9 miesięcy, powinien zasięgnąć porady lekarza.
  • Młodzież w wieku 12-17 lat
   Lek Nicorette Coolmint należy stosować wyłącznie, jeśli zostanie zalecony przez lekarza.
  • Dzieci w wieku poniżej 12 lat
   Leku Nicorette Coolmint nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
  Sposób podawania

  Należy umieścić 1 tabletkę w jamie ustnej i przesuwać ją od czasu do czasu z jednej strony jamy ustnej na drugą, aż do całkowitego rozpuszczenia. Powinno to potrwać mniej niż 20 minut. Tabletki do ssania nie należy rozgryzać ani połykać w całości. Nie należy jeść ani pić, gdy tabletka do ssania znajduje się w jamie ustnej.

  Kiedy Nicorette Coolmint nie może być stosowany?

  Leku Nicorette Coolmint nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (nikotynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku Nicorette Coolmint u pacjentów w wieku poniżej 12 lat ani u osób niepalących.

  Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Nicorette Coolmint?

  Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Przed zastosowaniem leku Nicorette Coolmint należy skonsultować się z lekarzem w przypadku: bólu w klatce piersiowej (niestabilna dławica piersiowa) lub objawów dławicy piersiowej w spoczynku, choroby serca wpływającej na szybkość lub miarowość rytmu serca, niewyrównanego nadciśnienia tętniczego, przebytego ostatnio zawału serca lub udaru mózgu, choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, zapalenia przełyku, nadczynności tarczycy, cukrzycy, guza chromochłonnego nadnerczy, ciężkiej lub średnio nasilonej choroby wątroby, ciężkiej choroby nerek, wystąpienia kiedykolwiek reakcji alergicznych, takich jak obrzęk warg, twarzy i gardła (obrzęk naczynioruchowy) lub pokrzywka.

  Jak stosować Nicorette Coolmint z innymi lekami?

  Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
  Szczególnie istotne jest poinformowanie lekarza o stosowaniu następujących leków; klozapiny, teofiliny, takryny, ropinirolu.

  Czy można stosować Nicorette Coolmint w ciąży i okresie karmienia piersią?

  Najlepiej aby kobieta ciężarna zaprzestała palenia bez stosowania leków zawierających nikotynę. Jeśli nie uda jej się tego dokonać, może zastosować lek Nicorette Coolmint, jednak wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Leku Nicorette Coolmint nie należy przyjmować w trakcie karmienia piersią. Jeśli lekarz zaleci stosowanie leku Nicorette Coolmint, należy go stosować bezpośrednio po karmieniu i nie później niż 2 godziny przed rozpoczęciem karmienia.

  Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Nicorette Coolmint?

  Bardzo często mogą wystąpić: kaszel, ból głowy, czkawka, nudności, podrażnienie gardła, jamy ustnej i języka. Często: reakcje miejscowe, takie jak uczucie pieczenia, zapalenie jamy ustnej, zmiany odczuwania smaku, uczucie zimna, ciepła i mrowienia na skórze, suchość w jamie ustnej lub zwiększone wydzielanie śliny, uczucie niestrawności, ból lub dyskomfort w jamie brzusznej, wymioty, wzdęcia lub biegunka, zgaga, uczucie zmęczenia, nadwrażliwość. Niezbyt często: dolegliwości w obrębie nosa, takie jak niedrożność, kichanie, skurcz oskrzeli lub duszność, ucisk w gardle, zaczerwienienie skóry lub zwiększone pocenie, reakcje w obrębie jamy ustnej, takie jak uczucie mrowienia jamy ustnej, zapalenie języka, owrzodzenie jamy ustnej, uszkodzenie śluzówki jamy ustnej lub zmiana brzmienia głosu, ból jamy ustnej i gardła, odbijanie, kołatanie serca, przyspieszenie rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, wysypka, świąd lub zaczerwienienie skóry, dyskomfort i ból w klatce piersiowej, osłabienie, złe samopoczucie. Rzadko: trudności w przełykaniu, zmniejszone czucie w jamie ustnej, szybkie i nieregularne bicie serca, odruch wymiotny. Mogą także wystąpić: niewyraźne widzenie, nasilone łzawienie, suchość w gardle, dyskomfort w obrębie żołądka, ból warg.
  Należy przerwać stosowanie leku Nicorette Coolmint i natychmiast skontaktować się z lekarzem jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy reakcji alergicznej, takie jak obrzęk naczynioruchowy.

  Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Nicorette Coolmint?

  W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego spożycia leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Objawy przedawkowania obejmują: nudności, wymioty, zwiększone wydzielanie śliny, ból brzucha, biegunkę, nadmierne pocenie się, ból głowy, zawroty głowy, zaburzenia słuchu i znaczne osłabienie. Po dużych dawkach objawom tym może towarzyszyć niedociśnienie, słabe i niemiarowe tętno, trudności w oddychaniu, wyczerpanie, zapaść naczyniowa i drgawki.

  Czy Nicorette Coolmint wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

  Nie obserwowano wpływu leku Nicorette Coolmint na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

  Jak przechowywać Nicorette Coolmint?

  Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

  Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

  Nicorette Coolmint - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

  banerbaner
  Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
  Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
  Rozumiem