LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

NiQuitin (Nicotine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
NiQuitin (OTC) pastylki do ssania 2 mg 72 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
84,00
Cena
100% (zł):
84,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
NiQuitin (OTC) pastylki do ssania 4 mg 72 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
84,00
Cena
100% (zł):
84,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

NiQuitin

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Perrigo Poland Sp. z o.o.

Co zawiera NiQuitin?

Lek NiQuitin występuje w postaci pastylek do ssania w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne bez recepty.
1 pastylka do ssania zawiera 2 mg lub 4 mg nikotyny. Lek zawiera aspartam (źródło fenyloalaniny) - należy wziąć to pod uwagę u osób z fenyloketonurią.

Jak działa NiQuitin?

Lek NiQuitin ułatwia odzwyczajenie się od palenia tytoniu.

Kiedy stosować NiQuitin?

Lek NiQuitin jest wskazany do łagodzenia objawów wynikających z odstawienia nikotyny, w tym uczucia głodu nikotynowego, związanych z rzucaniem palenia tytoniu.
Jeżeli to możliwe, podczas rzucania palenia, lek NiQuitin należy stosować jednocześnie z programem psychologicznym wspierającym rzucenie palenia.

Jak stosować NiQuitin?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Podczas leczenia zaleca się całkowite zaprzestanie palenia tytoniu. Nie należy stosować dawek większych niż zalecane.

 • Dorośli
  Pastylki do ssania NiQuitin 2 mg są przeznaczone dla osób, które wypalają pierwszego papierosa po upływie przynajmniej 30 minut po przebudzeniu.
  Pastylki do ssania NiQuitin 4 mg są przeznaczone dla osób, które wypalają pierwszego papierosa przed upływem 30 minut po przebudzeniu.
  Należy przestrzegać następującego schematu dawkowania:
  - stopień 1 (tydzień 1. do 6.) - początkowy okres kuracji to 1 pastylka do ssania NiQuitin co 1-2 godziny;
  - stopień 2 (tydzień 7. do 9.) - okres kuracji ze zmniejszeniem dawki to 1 pastylka do ssania NiQuitin co 2-4 godziny;
  - stopień 3 (tydzień 10. do 12.) - okres kuracji ze zmniejszeniem dawki to 1 pastylka do ssania NiQuitin co 4-8 godzin.
  Aby móc powstrzymać się od palenia przez następne 12 tygodni, należy stosować 1 lub 2 pastylki NiQuitin na dobę tylko w przypadkach silnej ochoty na zapalenie papierosa.
  Aby uzyskać dobry wynik leczenia, należy zastosować pełną, trójstopniową kurację.
  Podczas pierwszych 6 tygodni terapii (stopień 1) zalecane jest przyjmowanie co najmniej 9 pastylek NiQuitin na dobę. Nie należy jednorazowo ssać więcej niż 1 pastylkę. Nie należy stosować więcej niż 15 pastylek NiQuitin na dobę. Leku NiQuitin nie należy stosować dłużej niż przez 24 tygodnie (6 miesięcy). Przedłużenie leczenia ponad ten okres wymaga konsultacji z lekarzem.
 • Dzieci i młodzież
  Leku NiQuitin nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Sposób podawania

1 pastylkę należy umieścić w jamie ustnej i od czasu do czasu przemieszczać ją z jednej strony jamy ustnej na drugą aż do całkowitego rozpuszczenia (około 20-30 minut). Pastylek nie należy żuć ani połykać w całości. Podczas ssania pastylki nie należy jeść ani pić.

Kiedy NiQuitin nie może być stosowany?

Leku NiQuitin nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (nikotynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować w razie stwierdzonej nadwrażliwości na orzeszki ziemne lub soję. Lek NiQuitin nie powinien być stosowany przez osoby niepalące, dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku NiQuitin?

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Przed zastosowaniem leku NiQuitin należy skonsultować się z lekarzem w przypadku: chorób sercowo-naczyniowych (np. stabilnej dławicy piersiowej, niewydolności serca, niekontrolowanego nadciśnienia tętniczego, ciężkiej arytmii), po niedawno przebytym zawale mięśnia sercowego lub udarze niedokrwiennym mózgu, zaburzeń krążenia mózgowego, chorób przebiegających ze skurczem naczyń, ciężkiej choroby naczyń obwodowych, zaburzeń czynności nerek lub wątroby, choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, zapalenia przełyku, nadczynności tarczycy, cukrzycy, guza chromochłonnego nadnerczy. Osoby, u których kiedykolwiek wystąpiły drgawki powinny zwrócić się do lekarza przed zastosowaniem leku NiQuitin.

Jak stosować NiQuitin z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować NiQuitin w ciąży i okresie karmienia piersią?

Kobiety ciężarne lub karmiące piersią powinny próbować rzucić palenie bez stosowania nikotynowej terapii zastępczej. Jeżeli rzucanie palenia w ten sposób nie powiedzie się, pacjentki powinny skonsultować się z lekarzem.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku NiQuitin?

Bardzo często mogą wystąpić nudności. Często: wymioty, niestrawność, ból w nadbrzuszu, biegunka, suchość w jamie ustnej, zaparcia, czkawka, zapalenie jamy ustnej, wzdęcia z oddawaniem wiatrów, dyskomfort w jamie ustnej, zgaga, podrażnienia lub owrzodzenia jamy ustnej, ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, niepokój, wzmożony apetyt, zapalenie gardła, kaszel, ból gardła i krtani. Niezbyt często: wrzód trawienny, refluks żołądkowo-przełykowy, przepuklina rozworu przełykowego, zapalenie przełyku, suchość w gardle, ból zębów, miejscowe odrętwienie, zaburzenia smaku, zły nastrój, wzmożony niepokój, koszmary senne, uczucie głodu, zmiany nastroju, skurcz krtani, astma, zakażenia dolnych dróg oddechowych, podrażnienie nosa lub gardła, zatkanie nosa, zaburzenia krzepliwości i związane z nimi krwawienie (krwawienie z dziąseł i nosa), zaczerwienienie skóry, rumień, świąd, wysypka, miejscowe reakcje skórne, wzmożone pocenie, ból szczęki, moczenie nocne, efekt przedawkowania, ból nogi, obrzęk nóg. Bardzo rzadko mogą wystąpić ciężkie reakcje alergiczne.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku NiQuitin?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Mogą wystąpić: bladość, zimne poty, ślinotok, wymioty, bóle w jamie brzusznej, biegunka, ból głowy, zawroty głowy, zaburzenia słuchu i widzenia, drżenie, stany splątania i osłabienie.

Czy NiQuitin wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie jest znany wpływ leku NiQuitin na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać NiQuitin?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

NiQuitin - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem