LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Nicorette Invisipatch (Nicotine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Nicorette Invisipatch (OTC) system transdermalny, plaster 10 mg/16 h 7 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
89,50
Cena
100% (zł):
89,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Nicorette Invisipatch (OTC) system transdermalny, plaster 15 mg/16 h 7 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
89,50
Cena
100% (zł):
89,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Nicorette Invisipatch (OTC) system transdermalny, plaster 25 mg/16 h 7 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
89,50
Cena
100% (zł):
89,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Nicorette Invisipatch

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

McNeil AB

Co zawiera Nicorette Invisipatch?

Lek Nicorette Invisipatch występuje w postaci plastrów w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne bez recepty.
1 plaster zawiera 15,75 mg nikotyny i dostarcza 10 mg nikotyny w ciągu 16 godzin.
1 plaster zawiera 23,62 mg nikotyny i dostarcza 15 mg nikotyny w ciągu 16 godzin.
1 plaster zawiera 39,37 mg nikotyny i dostarcza 25 mg nikotyny w ciągu 16 godzin.

Jak działa Nicorette Invisipatch?

Lek Nicorette Invisipatch ułatwia odzwyczajenie się od palenia tytoniu.

Kiedy stosować Nicorette Invisipatch?

Lek Nicorette Invisipatch jest wskazany w leczeniu uzależnienia od wyrobów tytoniowych u osób zdecydowanych na rzucenie nałogu poprzez złagodzenie głodu nikotynowego i objawów odstawiennych, występujących po zaprzestaniu palenia.

Jak stosować Nicorette Invisipatch?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

 • Dorośli i osoby w podeszłym wieku
  Plaster należy przykleić rano, po przebudzeniu, na nieuszkodzoną powierzchnię skóry, a zdjąć przed pójściem spać.
  U osób o dużym stopniu uzależnienia zaleca się rozpocząć leczenie od plastra Nicorette Invisipatch 25 mg/16 h stosowanego raz na dobę przez 8 tygodni. Następnie należy rozpocząć stopniowe odstawianie leku. Należy stosować raz na dobę plaster Nicorette Invisipatch 15 mg/16 h przez 2 tygodnie, a następnie plaster Nicorette Invisipatch 10 mg/16 h raz na dobę przez kolejne 2 tygodnie.
  U osób o małym stopniu uzależnienia zaleca się rozpocząć leczenie od plastra Nicorette Invisipatch 15 mg/16 h stosowanego raz na dobę przez 8 tygodni, a następnie kontynuować leczenie za pomocą plastra Nicorette Invisipatch 10 mg/16 h stosowanego przez kolejne 4 tygodnie.
  Nie zaleca się stosowania leku Nicorette Invisipatch dłużej niż przez 6 miesięcy. Niektórzy byli palacze mogą jednak wymagać dłuższego okresu leczenia, aby nie wrócić do nałogu. Lek Nicorette Invisipatch można stosować sam lub w skojarzeniu z gumami zawierającymi nikotynę. Wykorzystanie więcej niż jednej formy nikotynowej terapii zastępczej jest korzystne w przypadku osób palących, które powróciły do nałogu palenia pomimo stosowania w przeszłości monoterapii lub które mają trudności w opanowaniu chęci zapalenia papierosa podczas stosowania monoterapii. Dlatego, jeśli to konieczne, plaster Nicorette Invisipatch 15 mg/16 h i nikotynowa guma 2 mg mogą być stosowane łącznie. Plaster Nicorette Invisipatch 15 mg/16 h należy przykleić rano, po przebudzeniu i odkleić po 16 godzinach, przed pójściem spać. Należy go stosować zgodnie z dawkowaniem zatwierdzonym dla stosowania w monoterapii. Nikotynową gumę 2 mg należy żuć w momencie poczucia silnej chęci zapalenia papierosa, nie przekraczając maksymalnej dawki dobowej 15 gum. Guma może być stosowana w ten sposób przez okres 12 tygodni, następnie należy stopniowo ograniczać stosowanie gum. Maksymalny czas stosowania gum wynosi 12 miesięcy.
 • Dzieci i młodzież
  Bez zalecenia lekarza nie należy stosować leku Nicorette Invisipatch u osób w wieku poniżej 18 lat.
Sposób podawania

Plaster należy stosować na czystą, suchą, nieuszkodzoną, nieowłosioną skórę, np. w obrębie pośladków, górnej części ramienia lub klatki piersiowej. Należy zmieniać miejsce przyklejenia plastra każdego dnia, to samo miejsce nie powinno być stosowane przez kolejne dni. Można się kąpać i brać prysznic jak zwykle. Po odklejeniu zużyte plastry należy wyrzucić w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych.

Kiedy Nicorette Invisipatch nie może być stosowany?

Leku Nicorette Invisipatch nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (nikotynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Nicorette Invisipatch?

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Przed zastosowaniem leku Nicorette Invisipatch należy skonsultować się z lekarzem w przypadku: bólów w klatce piersiowej lub objawów dławicy piersiowej, niewyrównanego nadciśnienia tętniczego, przebytego ostatnio udaru mózgu lub zawału mięśnia sercowego, choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, zapalenia przełyku, nadczynności tarczycy, cukrzycy insulinozależnej, guza chromochłonnego nadnerczy, ciężkiej lub umiarkowanej choroby wątroby, ciężkiej choroby nerek. Plaster Nicorette Invisipatch należy usunąć przed wykonaniem obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI), aby zapobiec oparzeniom.

Jak stosować Nicorette Invisipatch z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Szczególnie istotne jest poinformowanie lekarza o stosowaniu następujących leków; klomipraminy, fluwoksaminy, klozapiny, olanzapiny, teofiliny, takryny, ropinirolu, pentazocyny.

Czy można stosować Nicorette Invisipatch w ciąży i okresie karmienia piersią?

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Nicorette Invisipatch.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Nicorette Invisipatch?

Często mogą wystąpić: wysypka, pokrzywka. Niezbyt często: kołatanie serca, przyspieszenie akcji serca, reakcje w miejscu podania, przewlekłe zmęczenie, dyskomfort i ból w klatce piersiowej, złe samopoczucie, ból mięśni w okolicy plastra, duszność, nadmierne pocenie, zaczerwienienie twarzy, nadciśnienie. Rzadko: reakcje alergiczne (w tym ciężkie reakcje alergiczne). Mogą także wystąpić: dyskomfort żołądkowo-jelitowy, reakcja anafilaktyczna, ból kończyn, obrzęk naczynioruchowy, rumień.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Nicorette Invisipatch?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego spożycia leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Objawy przedawkowania obejmują: nudności, wymioty, nadmierne ślinienie, ból brzucha, biegunkę, nadmierne pocenie się, ból głowy, zawroty głowy, zaburzenia słuchu oraz znaczne osłabienie. Po dużych dawkach objawom tym może towarzyszyć niedociśnienie, słabe i niemiarowe tętno, trudności w oddychaniu, wyczerpanie, zapaść krążeniowa i drgawki.

Czy Nicorette Invisipatch wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Nicorette Invisipatch nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Nicorette Invisipatch?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci i uważnie pozbywać się zużytych plastrów.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Nicorette Invisipatch - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem