LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Trosicam (Meloxicam)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Trosicam (Rp) tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 7,5 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
22,50
Cena
100% (zł):
22,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Trosicam (Rp) tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 15 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
10,22
Cena
100% (zł):
10,22
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Trosicam

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Alpex Pharma Ltd.

Co zawiera Trosicam?

Lek Trosicam występuje w postaci tabletek rozpadających się w jamie ustnej (dwie dawki) i jest dostępny na receptę.
1 tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 7,5 mg lub 15 mg meloksykamu. Tabletkę 15 mg można podzielić na połowy. Lek zawiera mannitol - może mieć lekkie działanie przeczyszczające. Lek zawiera sorbitol - jeśli stwierdzono u pacjenta problemy z tolerancją niektórych cukrów, przed zażyciem leku należy skontaktować się z lekarzem. Lek zawiera aspartam (źródło fenyloalaniny) - należy wziąć to pod uwagę u osób z fenyloketonurią.

Jak działa Trosicam?

Meloksykam jest lekiem przeciwbólowym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Kiedy stosować Trosicam?

Lek Trosicam jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawów zaostrzenia choroby zwyrodnieniowej stawów oraz w długotrwałym leczeniu objawów reumatoidalnego zapalenia stawów lub zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa.

Jak stosować Trosicam?

Dawkowanie leku Trosicam dla poszczególnych schorzeń, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz.

Sposób podawania

Tabletkę należy umieścić na języku i pozwolić by powoli się rozpuszczała przez 5 minut (nie należy jej żuć ani połykać w stanie nierozpuszczonym). Następnie należy ją połknąć, popijając wodą (240 ml). Jeśli u pacjenta występuje suchość jamy ustnej, należy ją najpierw zwilżyć wodą.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Trosicam?

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Należy przyjąć zwykle stosowaną dawkę następnego dnia.

Kiedy Trosicam nie może być stosowany?

Leku Trosicam nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (meloksykam) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować u pacjentów z nadwrażliwością na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne.
Lek Trosicam nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Trosicam?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Trosicam lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz czy należy poddać pacjenta szczególnie dokładnej obserwacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przyjmować większych dawek niż zalecane dla poszczególnych schorzeń. Co pewien czas należy skonsultować się z lekarzem w celu kontroli leczenia. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę leku Trosicam działającą przeciwbólowo i nie należy stosować leku dłużej niż jest to konieczne. Przyjmowanie takich leków jak Trosicam może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka zawału serca lub udaru, które zwiększa się w przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek leku.

Jak stosować Trosicam z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Trosicam w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Trosicam nie należy stosować u kobiet w ciąży ani u kobiet karmiących piersią. Jeżeli pacjentka planuje zajście w ciążę lub ma problemy z zajściem w ciążę, powinna o tym poinformować lekarza.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Trosicam?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Trosicam, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
W przypadku wystąpienia któregokolwiek z następujących objawów należy natychmiast przerwać stosowanie leku Trosicam i zgłosić się do lekarza lub do najbliższego szpitala: krwawienie z żołądka lub jelit, choroba wrzodowa żołądka, ból lub zapalenie śluzówki jamy ustnej lub przełyku; ciężkie reakcje alergiczne, obejmujące omdlenie, duszność reakcje skórne i ataki astmy; nasilone powstawanie pęcherzy skórnych lub łuszczenie się naskórka, obrzęk powiek, ust i twarzy, wysypka wywołana przez działanie światła słonecznego; objawy zapalenia trzustki.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Trosicam?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy jak najszybciej zwrócić się o pomoc medyczną.

Czy Trosicam wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, dopóki pacjent nie pozna wpływu leku Trosicam na swój organizm. Nie należy prowadzić pojazdu ani obsługiwać maszyn, jeśli po zastosowaniu leku wystąpi rozkojarzenie, zawroty głowy, senność lub zaburzenia widzenia.

Jak przechowywać Trosicam?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Trosicam - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem