LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

AlleMax (Cetirizine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
AlleMax (OTC) tabletki powlekane 10 mg 7 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
12,50
Cena
100% (zł):
12,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

AlleMax

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Dr. Max Pharma s.r.o.

Co zawiera AlleMax?

Lek AlleMax występuje w postaci tabletek i jest dostępny bez recepty.
1 tabletka powlekana zawiera 10 mg dichlorowodorku cetyryzyny. Tabletkę można podzielić na dwie równe dawki. Lek zawiera laktozę - jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa AlleMax?

Cetyryzyna jest lekiem przeciwalergicznym, łagodzącym objawy reakcji alergicznej.

Kiedy stosować AlleMax?

Lek AlleMax jest stosowany u dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i starszych w łagodzeniu objawów dotyczących nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem śluzówki nosa oraz w łagodzeniu objawów przewlekłej pokrzywki.

Jak stosować AlleMax?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Nie należy stosować leku AlleMax dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

  • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
    10 mg (1 tabletka AlleMax) raz na dobę.
  • Dzieci
    Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 5 mg (pół tabletki AlleMax) dwa razy na dobę (rano i wieczorem). Leku AlleMax nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 6 lat, ponieważ lek w postaci tabletek nie pozwala na odpowiednie dostosowanie dawki.
Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

U pacjentów z umiarkowanymi zaburzeniami czynności nerek zaleca się stosowanie 5 mg (pół tabletki AlleMax) raz na dobę. Jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba nerek, należy zwrócić się do lekarza. Jeśli u dziecka występuje choroba nerek, należy zwrócić się do lekarza, który dostosuje dawkę dla dziecka.

Sposób podawania

Tabletki należy połykać, popijając szklanką wody.

Kiedy AlleMax nie może być stosowany?

Leku AlleMax nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (cetyryzynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku, na hydroksyzynę lub pochodne piperazyny (substancje czynne o podobnej budowie do cetyryzyny, wchodzące w skład innych leków). Leku AlleMax nie należy stosować, jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba nerek (ciężka niewydolność nerek z klirensem kreatyniny mniejszym niż 10 ml/min).

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku AlleMax?

Jeśli po upływie 3 dni objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Przed zastosowaniem leku AlleMax należy poradzić się lekarza, jeśli u pacjenta występuje niewydolność nerek (dawkę leku ustali lekarz); jeśli pacjent ma problemy z oddawaniem moczu (np. z powodu uszkodzenia rdzenia kręgowego lub rozrostu prostaty, lub z powodu problemów z pęcherzem moczowym); jeśli u pacjenta występuje padaczka lub istnieje ryzyko wystąpienia drgawek. Jeśli u pacjenta zaplanowano wykonanie testów alergicznych, należy zapytać lekarza, czy należy przerwać przyjmowanie leku AlleMax na kilka dni przed badaniem - lek może wpływać na wyniki testów alergologicznych. Zaleca się unikać przyjmowania leku AlleMax z alkoholem.

Jak stosować AlleMax z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować AlleMax w ciąży i okresie karmienia piersią?

Należy unikać stosowania leku AlleMax u kobiet w ciąży; lek powinien być stosowany tylko w razie konieczności i po konsultacji z lekarzem. Nie należy stosować leku AlleMax w okresie karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku AlleMax?

Często mogą wystąpić: senność, zawroty głowy, bóle głowy, zapalenie gardła, katar (u dzieci), biegunka, nudności, suchość w jamie ustnej, zmęczenie. Niezbyt często: pobudzenie, zaburzenia czucia, ból brzucha, świąd, wysypka, skrajne zmęczenie, złe samopoczucie. Rzadko: reakcje alergiczne (niektóre ciężkie - bardzo rzadko), depresja, omamy, zachowanie agresywne, dezorientacja, bezsenność, drgawki, przyspieszone bicie serca, nieprawidłowa czynność wątroby, pokrzywka, obrzęki, zwiększenie masy ciała. Bardzo rzadko: zmniejszenie liczby płytek krwi, tiki, omdlenie, ruchy mimowolne, nieprawidłowe przedłużone kurcze mięśni, drżenie, zaburzenia smaku, niewyraźne widzenie, zaburzenia akomodacji, rotacja gałek ocznych, obrzęk naczynioruchowy, wysypka polekowa, zaburzenia oddawania moczu (moczenie nocne, ból i (lub) trudności w oddawaniu moczu). Z nieznaną częstością: zwiększenie apetytu, myśli samobójcze (nawracające myśli samobójcze lub zainteresowanie samobójstwem), koszmary senne, utrata pamięci, upośledzenie pamięci, zawroty głowy, zatrzymanie moczu, świąd i (lub) pokrzywka po odstawieniu leku, ból stawów, wysypka z ropnymi pęcherzami, zapalenie wątroby.
Należy przerwać przyjmowanie leku AlleMax i jak najszybciej poinformować lekarza w przypadku wystąpienia reakcji alergicznych, w tym ciężkich reakcji i obrzęku naczynioruchowego.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku AlleMax?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Zgłaszano następujące objawy: dezorientacja, biegunka, zawroty głowy, zmęczenie, bóle głowy, złe samopoczucie, rozszerzenie źrenic, świąd, niepokój ruchowy, uspokojenie, senność, osłupienie, przyspieszoną czynność serca, drżenie i zatrzymanie moczu.

Czy AlleMax wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Badania kliniczne nie wykazały pogorszenia zdolności reagowania i koncentracji oraz zdolności prowadzenia pojazdów po zastosowaniu leku AlleMax w zalecanej dawce. Jeśli pacjent planuje prowadzenie pojazdów, wykonywanie potencjalnie niebezpiecznych czynności lub obsługiwanie maszyn, po zastosowaniu leku AlleMax powinien uważnie obserwować swoją reakcję na lek i nie powinien stosować większej dawki leku niż zalecana.

Jak przechowywać AlleMax?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

AlleMax - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

AlleMax - powiązane artykuły

Jeśli mamy skłonność do alergii lub reakcje alergiczne przydarzały się nam w przeszłości, to powinniśmy mieć ze sobą jeden z leków przeciwalergicznych.

Więcej »

Doustne leki przeciwalergiczne dostępne bez recepty są lekami przeciwhistaminowymi, które hamują reakcję alergiczną.

Więcej »

Doustne leki przeciwalergiczne dostępne bez recepty są lekami przeciwhistaminowymi, które hamują reakcję alergiczną.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem