LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Acard PRO (Acetylsalicylic acid)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Acard PRO (Rp) tabletki dojelitowe 100 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
11,00
Cena
100% (zł):
11,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Acard PRO

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Co zawiera lek Acard PRO?

Lek Acard PRO to tabletki dojelitowe dostępne na receptę.
1 tabletka dojelitowa zawiera 100 mg kwasu acetylosalicylowego.

Jak działa lek Acard PRO?

Kwas acetylosalicylowy podawany w małych dawkach hamuje agregację (zlepianie się) płytek krwi.

Kiedy stosować lek Acard PRO?

Lek Acard PRO jest przeznaczony do długotrwałego, profilaktycznego stosowania w chorobach, w których istnieje niebezpieczeństwo powstawania zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych. Decyzję o rozpoczęciu leczenia kwasem acetylosalicylowym podejmuje lekarz.

Jak stosować lek Acard PRO?

Lekarz ustali dawkę leku Acard PRO w zależności od choroby.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować po posiłku; tabletkę należy połykać w całości. W ostrym zawale serca lub podejrzeniu ostrego zawału serca tabletki dojelitowe należy bardzo dokładnie rozgryźć, aby przyspieszyć wchłanianie.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Acard PRO?

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej, tylko przyjąć następną dawkę jak zazwyczaj.

Kiedy lek Acard PRO nie może być stosowany?

Leku Acard PRO nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (kwas acetylosalicylowy), inne salicylany lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować, jeśli u pacjenta wystąpiły w przeszłości napady astmy po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków przeciwzapalnych z takimi objawami jak duszność, świszczący oddech. Stosowanie leku Acard PRO jest przeciwwskazane u pacjentów ze zwiększoną skłonnością do krwawień i zaburzeniami krzepnięcia krwi; chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy; ciężką niewydolnością nerek, wątroby lub serca; dną moczanową; wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Leku Acard PRO nie należy stosować, jeśli pacjent jednocześnie przyjmuje lek zawierający metotreksat (stosowany w leczeniu niektórych nowotworów lub zapalenia stawów) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych. Nie stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat z infekcjami wirusowymi (np. grypa lub ospa wietrzna), ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a. Leku Acard PRO nie wolno stosować u kobiet w ostatnich trzech miesiącach ciąży.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Acard PRO?

Przed przepisaniem leku Acard PRO lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Przed zabiegami chirurgicznymi (również przed niewielkimi zabiegami jak usunięcie zęba) pacjent powinien poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Acard PRO. Należy omówić z lekarzem jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania tego leku.

Jak stosować lek Acard PRO z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Acard PRO w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Acard PRO nie wolno stosować u kobiet w ostatnich trzech miesiącach ciąży. Lek Acard PRO można stosować w pierwszych 6 miesiącach ciąży jedynie po decyzji lekarza. Kwas acetylosalicylowy może niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet - kobiety planujące ciążę lub mające problemy z zajściem w ciążę, powinny poinformować o tym lekarza. Lekarz poinformuje pacjentkę, czy lek Acard PRO może być stosowany w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Acard PRO?

Działania niepożądane towarzyszące przyjmowaniu leku Acard PRO są zamieszone w ulotce dołączonej do opakowania tego leku. Jeśli podczas leczenia pojawią się jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Acard PRO i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się pierwsze objawy nadwrażliwości (w tym obrzęk twarzy, warg, języka, gardła, powodujący problemy z oddychaniem lub przełykaniem) lub krwawienia, np. z przewodu pokarmowego lub krwotoki.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Acard PRO?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, a w przypadku ciężkiego zatrucia pacjenta należy natychmiast przewieźć do szpitala.

Czy lek Acard PRO wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Acard PRO nie wpływa na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Acard PRO?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Acard PRO - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem