LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Duexon (Fluticasone + Salmeterol)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci, kobiet w ciąży. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Duexon (Rp) aerozol inhalacyjny, zawiesina 50 µg + 25 µg/dawkę odm. 120 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
3,20
0,00
Cena
100% (zł):
71,93
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Duexon (Rp) aerozol inhalacyjny, zawiesina 125 µg + 25 µg/dawkę odm. 120 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
12,73
0,00
Cena
100% (zł):
87,85
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Duexon (Rp) aerozol inhalacyjny, zawiesina 250 µg + 25 µg/dawkę odm. 120 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
13,73
0,00
Cena
100% (zł):
104,52
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Duexon

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Adamed Pharma S.A.

Co zawiera Duexon?

Lek Duexon występuje w postaci aerozolu inhalacyjnego w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

  • Duexon 50 µg + 25 µg
    1 dawka odmierzona leku zawiera 50 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 25 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu). 1 dawka dostarczona leku (dawka która wydostaje się z inhalatora) zawiera 44 mikrogramy propionianu flutykazonu oraz 21 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu).
  • Duexon 125 µg + 25 µg
    1 dawka odmierzona leku zawiera 125 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 25 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu). 1 dawka dostarczona leku (dawka która wydostaje się z inhalatora) zawiera 110 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 21 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu).
  • Duexon 250 µg + 25 µg
    1 dawka odmierzona leku zawiera 250 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 25 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu). 1 dawka dostarczona leku (dawka która wydostaje się z inhalatora) zawiera 220 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 21 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu).

Jak działa Duexon?

Lek Duexon zawiera dwie substancje czynne - propionian flutykazonu i salmeterol, które zastosowane jednocześnie zapewniają leczenie astmy. Propionian flutykazonu jest wziewnym kortykosteroidem zmniejszającym obrzęk i podrażnienie płuc, a salmeterol jest lekiem rozszerzającym oskrzela.

Kiedy stosować Duexon?

Lek Duexon jest stosowany w leczeniu astmy. Lek należy stosować każdego dnia - nawet gdy nie występują objawy, aby zapewnić właściwą kontrolę astmy.

Jak stosować Duexon?

Lekarz ustala dawkę leku Duexon właściwą dla danego pacjenta na podstawie ciężkości choroby, którą będzie kontrolował przez cały okres leczenia astmy. Nie należy samodzielnie zmieniać dawki przepisanej przez lekarza. Nie należy przerywać stosowania leku bez zalecenia lekarza, ponieważ może to nasilić objawy choroby.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować wziewnie z inhalatora za pomocą ustnika, regularnie każdego dnia. Inhalator należy używać w pozycji stojącej lub siedzącej. Należy ściśle stosować się do zaleceń podanych w instrukcji dołączonej do opakowania. Jeśli pacjent lub dziecko ma trudności ze stosowaniem inhalatora za pomocą ustnika, może być odpowiednie zastosowanie inhalatora razem z komorą inhalacyjną (np. AeroChamber Plus). W takim przypadku osoba z personelu medycznego powinna zaprezentować jak prawidłowo używać komory inhalacyjnej. Po każdej wykonanej inhalacji należy wypłukać usta wodą i (lub) umyć zęby, aby zapobiec pleśniawkom jamy ustnej oraz wystąpieniu chrypki.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Duexon?

W razie opuszczenia dawki leku, należy zastosować następną dawkę o ustalonej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Duexon nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (propionian flutykazonu i salmeterol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Duexon nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Duexon?

Przed przepisaniem leku Duexon konieczna jest analiza wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz podejmie decyzję o rozpoczęciu leczenia i ustali zasady kontroli leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Jeżeli mimo stosowania leku objawy astmy nie ustąpią lub nasilą się, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Lek Duexon nie jest odpowiedni do opanowywania nagłych napadów duszności lub świstów w drogach oddechowych - w sytuacji gdy wystąpi taki napad, konieczne jest zastosowanie innego typu leku - leku szybko rozszerzającego oskrzela, np. zawierającego substancję salbutamol. Z tego powodu osoba z astmą musi zawsze mieć przy sobie taki lek. Jeśli podczas leczenia lekiem Duexon wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować Duexon z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Duexon w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz oceni, czy lek Duexon może być zastosowany u pacjentki w ciąży lub karmiącej piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Duexon?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie przyjmowania leku Duexon, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Lekarz przepisze najmniejszą dawkę leku Duexon zapewniającą kontrolę astmy, co pozwoli zminimalizować ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Duexon i jak najszybciej udać się po pomoc medyczną, jeśli u pacjenta pojawią się objawy reakcji alergicznej, w tym nagłe trudności z oddychaniem bezpośrednio po zastosowaniu leku, świszczący oddech, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, wysypka skórna i swędzenie.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Duexon?

W razie przypadkowego przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Czy Duexon wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby lek Duexon miał wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Duexon?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC. Pojemnika z aerozolem nie należy wystawiać na działanie temperatury powyżej 50ºC; należy go chronić przed światłem słonecznym.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Duexon - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem