LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Veriflo (Fluticasone + Salmeterol)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci, kobiet w ciąży. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Veriflo (Rp) aerozol inhalacyjny, zawiesina 50 µg + 25 µg/dawkę inh. 120 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
3,20
0,00
Cena
100% (zł):
65,89
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Veriflo (Rp) aerozol inhalacyjny, zawiesina 125 µg + 25 µg/dawkę inh. 120 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
7,89
0,00
Cena
100% (zł):
83,01
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Veriflo (Rp) aerozol inhalacyjny, zawiesina 250 µg + 25 µg/dawkę inh. 120 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
9,17
0,00
Cena
100% (zł):
99,96
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Veriflo

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zentiva k.s.

Co zawiera lek Veriflo?

Lek Veriflo to aerozol inhalacyjny w trzech dawkach, który jest dostępny na receptę.

  • Veriflo 50 µg + 25 µg
    1 dawka odmierzona zawiera 50 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 25 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu). 1 dawka dostarczona (dawka z inhalatora) zawiera 46 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 23 mikrogramy salmeterolu.
  • Veriflo 125 µg + 25 µg
    1 dawka odmierzona zawiera 125 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 25 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu). 1 dawka dostarczona (dawka z inhalatora) zawiera 115 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 23 mikrogramy salmeterolu.
  • Veriflo 250 µg + 25 µg
    1 dawka odmierzona zawiera 250 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 25 mikrogramów salmeterolu (w postaci ksynafonianu salmeterolu). 1 dawka dostarczona (dawka z inhalatora) zawiera 230 mikrogramów propionianu flutykazonu oraz 23 mikrogramy salmeterolu.

Jak działa lek Veriflo?

Lek Veriflo zawiera dwie substancje czynne - propionian flutykazonu i salmeterol, które zastosowane jednocześnie zapewniają leczenie astmy. Propionian flutykazonu jest wziewnym kortykosteroidem zmniejszającym obrzęk i podrażnienie płuc, a salmeterol jest lekiem rozszerzającym oskrzela.

Kiedy stosować lek Veriflo?

Lek Veriflo jest stosowany w leczeniu astmy. Lek należy stosować każdego dnia - nawet gdy nie występują objawy, aby zapewnić właściwą kontrolę astmy.

Jak stosować lek Veriflo?

Lekarz ustala dawkę leku Veriflo właściwą dla danego pacjenta na podstawie ciężkości choroby, którą będzie kontrolował przez cały okres leczenia astmy. Nie należy zmieniać dawki ani przerywać stosowania leku bez porozumienia z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy stosować wziewnie z inhalatora za pomocą ustnika, regularnie każdego dnia. Inhalator należy używać w pozycji stojącej lub siedzącej. Należy ściśle przestrzegać zaleceń podanych w instrukcji dołączonej do opakowania leku. Jeśli pacjent lub dziecko ma trudności ze stosowaniem inhalatora za pomocą ustnika, może być odpowiednie zastosowanie inhalatora z komorą inhalacyjną (np. AeroChamber Plus). W takim przypadku osoba z personelu medycznego poinstruuje pacjenta jak prawidłowo używać komory inhalacyjnej. Po wykonaniu każdej inhalacji należy wypłukać usta wodą i (lub) umyć zęby, aby zapobiec pleśniawkom jamy ustnej i gardła oraz wystąpieniu chrypki.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Veriflo?

W razie pominięcia dawki leku należy zastosować następną dawkę o wyznaczonej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Veriflo nie może być stosowany?

Leku Veriflo nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (propionian flutykazonu, salmeterol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Veriflo nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Veriflo?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Veriflo lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz przedstawi jak będzie wyglądała kontrola leczenia. Jeżeli mimo stosowania leku objawy astmy nie ustąpią lub nasilą się, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Leku Veriflo nie należy stosować do opanowywania nagłych napadów duszności lub świstów w drogach oddechowych - w sytuacji gdy wystąpi taki napad, konieczne jest zastosowanie innego typu leku - leku szybko rozszerzającego oskrzela, takiego jak salbutamol (pacjent musi zawsze mieć przy sobie taki lek). Jeśli podczas leczenia lekiem Veriflo wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, należy skontaktować się z lekarzem. Należy zgłosić się do lekarza, jeśli pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku.

Jak stosować lek Veriflo z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Veriflo w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz decyduje o możliwości zastosowania leku Veriflo w okresie ciąży i karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Veriflo?

Podczas stosowania leku Veriflo mogą pojawić się działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są omówione w ulotce dołączonej do opakowania. Lekarz przepisze najmniejszą dawkę leku Veriflo zapewniającą kontrolę astmy, co pozwoli zminimalizować ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Veriflo i jak najszybciej zgłosić się po pomoc medyczną, jeśli u pacjenta pojawią się objawy reakcji alergicznej, takie jak nagłe trudności z oddychaniem bezpośrednio po zastosowaniu leku, świszczący oddech, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, wysypka na skórze i swędzenie.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Veriflo?

W razie przypadkowego zastosowania dawki większej niż zalecona należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Czy lek Veriflo wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Veriflo nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Veriflo?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC. Nie należy wystawiać pojemnika z aerozolem na działanie temperatury większej niż 50ºC; należy go chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Veriflo - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Veriflo - powiązane artykuły

Niedziela, 20 sierpnia 2023

Dnia 24 sierpnia 2023 Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę refundacyjną leków, która obowiązuje od 1 września 2023 r. Zobacz, które leki z listy aptecznej obejmuje lista.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem